08 Mart 2018 0

Akne Nasıl Önlenir

Akne Nasıl Önlenir

Sivilce ve akne gibi sorunlarda kullanılan çözüm yöntemleri cildin tahriş olup kısa sürede daha kötü bir hal almasına neden olabilir; Sivilcemeler, cilt yapısının kurumasına, pul pul dökülmesine neden olmasından dolayı uygulanacak tedavi ciddi oranda iyi şekilde planlanmalıdır. Sivilceyi gerçekten tedavi etmek ve önlemek için, cilt yapısını sağlam tutmak zorundayız.  Şimdi, cildinizin yapınızı kuvvetli hale getirerek aknelerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatmak istiyoruz.

Sigara içmek, yaşlanmak, stres atmak, kozmetik işlemler, zayıf beslenme ve cilt bozuklukları da cilt engellenmesine yol açabilir.

Şu an için cilt bariyerlerimize zarar verebilecek yukarıdaki topikal yolları ve bunu önlemenin yollarını ele alalım. Pek çok Koreli dermatolog, toplam sivilce eliminasyonuna yardımcı olmak için birincil yol olarak sağlıklı bir cilt bariyerine işaret ediyor – bu güçlü size yardımcı olabilir!

 1. Aşırı eksfolyasyon. Akne eğilimli iseniz zırhlı bir fiziksel formül yerine bir kimyasal exfoliator kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz (örneğin, sert somun kabuklarını kullanan fırçaları düşünün). Talimatlar, sıkça kullanmanızın uygun olduğunu açıkça belirtmediği sürece ürünü her gün kullanmayın.
 2. Sivilcelere eğilimli bir cildiniz varsa, temizleyicilerinizin pH’ını öğrenin ve yüksek pH’lı temizleyicileri (5.5-6’nın üstünde herhangi bir şey) kesin.
 3. Denatüre alkol, sentetik kokular ve sülfatlardan uzak durun. Hangi uçucu yağların cildi tahriş ettiğini ve listenizdeki yağları aştığını da görün. Maddeleri ve reaksiyon biçiminizi takip ederek cildinizi tanımak.
 4. Yine en iyisi, yumuşak bir kimyasal exfoliator kullanmaktır; cildinize nazikçe dokunduğunuzda, cildinize zarar verebilecek bir fiziksel exfoliator’ı ovmaktan ve kullanmaktan daha iyidir.
 5. Serbest radikal hasarına neden olan cilde giren kirleticilere karşı yardımcı olmak için tonlarca antioksidan içeren ürünler kullanın – bu, akne’yi şiddetlendiren oksidatif strese neden olabilir.
 6. # 5’e benzer şekilde, güneş cildinize de aynı şeyi yapabilir. Yani, SPF, daima, daima.

DERİ BURADASINA DAYANIKLI EXFOLIATE Eksiltilme
söz konusu olduğunda hayır hayır demektir:

 1. aşırıya kaçtığında – cilt bariyeri zarar görebilir
 2. Bir kopuşunuz olduğunda cildi mekanik olarak ovmak – yayabilir
 3. temiz olmayan bir püskürtme cihazı kullanarak

Bu noktaya gelince, sivilceleri önlemek için sevdiğimiz eksfoliyatifler şunlardır:

 1. Eko Your Cilt Yatağım Maskesi – bu sebum ve delinmiş ölü cilt hücrelerinin içine nüfuz salisilik asit kullanır ve gözenekleri tüm sen uyurken. Süt proteinleri cildi besler ve cildi cildi yatıştırmak için lavanta katar. Sonuçlar? O cilt bariyerine zarar vermeden uygun eksfoliyasyon. Ne seviyoruz Bu, gözeneklerin içindeki ölü cilt hücrelerini de eksfoliye eder ! Sonuçlar? Cildi cildi yumuşatır ve cildi kurutmaz salisilik asitten de temizler. Tüm cilt tipleri için ideal, hatta kuru cilt türleri.
 2. Mizon AHA / BHA toner – her iki kahraman asidini cildin yüzeyini pul pul dökmek ve ölü deri hücrelerini çözmek için kullanır. Her gün kullanılabilmesi çok yumuşaktır. Ertesi gün nazikçe sonuçlar almazsınız, ancak yaklaşık 2-3 hafta kullandıktan sonra bebek yumuşak cildinin ortaya çıktığını görürsünüz ve en önemlisi, bu kopmaları durdurmaya yardımcı olabilir. Hassas ciltler için bile mükemmeldir.

NİHAİ OLARAK KULLANMAK İÇİN KENDİNİZ:

1) ANTI-INFLAMMATORIES

2) ANTIOXIDANTS, 

3) ANTIBACTERIALS

Her biri sizin için neler yapabilir:

 1. Anti-inflamatuvarlar, pro-inflamatuar bir yanıtın (görünür inflamasyonlu sivilce) kontrol altında daha iyi korunmasını sağlarlar
 2. Antioksidanlar sebumun okside olmasını önler ve bu da sivilceye neden olabilir. Ayrıca, antioksidanlar iltihaplanmayı önlemeye yardımcı olabilir.
 3. Antibakteriyel maddeler bakteri enfeksiyonuyla mücadelede yardımcı olacaktır. Bunu seviyoruz!

Bu 3 uçlu yaklaşım sivilceye karşı derin bir şekilde mücadele etmeye yardımcı olabilir. İşte size 1, 2 veya 3’ü bulacak ürünler!

 1. Cremorlab Mineral Arıtma Esansı – niasinamid ve botanik özler, hem anti-inflamatuar hem de antioksidan faydalar sağlar. Sonuçlar kendileri için konuşuyor (incelemeleri okuduğunuzdan emin olun!)
 2. Eko Cildiniz Vitamin C Boost Pudrası – Bu saf katkısız askorbik asit tozu. Kararlı, güçlü C vitamini! Güçlü olduğu için bunu nasıl uygulayacağınız hakkındaki talimatları okuduğunuzdan emin olun. C vitamini güçlü anti-inflamatuar ve antioksidan yararları vardır.
 3. Mizon Snail Line – sünnet müsin doğal bir antibakteriyel ve cildi yeniden canlandırmaya yardımcı olur. Bir Salyangoz Onarım Krem Tüm bu koyunda sivilce tutmak yardımcı olmaya gelince çok popüler.

Her üç öneride de gözenekleri tıkamayacağı için akneye eğilimli bir cilt için harika. Ve ürünler cildi tahriş etmeden çok hızlı sonuç verdiğinizi gösterecek kadar etkilidir (yine cildinize ne kadar C vitamini uygulayacağınızı okuyun!).  Her zaman gündüz SPF uyguladığınızdan emin olun, inflamasyonu önlemek ve akne izlerini koyulaştırmaya yardımcı olmak için en az SPF 30 içeren bir formül arayın. Tabii ki, iyi uyku, diyetinize anti-inflamatuar gıdalar ekleme, şekerlerden uzak durma, su içme ve stres yönetimi aynı zamanda akne ile mücadeleye katkıda bulunur. Bununla birlikte, bu 5 katmanlı topikal yaklaşım, akne eğrisinin önüne geçmek için önemli bir adım olabilir – ve bu kopuşların oluşmasını önleme.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.