08 Mart 2018 0

Akne Neden Olur?

Akne Neden Olur?

Akne Neden Olur?

Hoşumuza gitmeyen bir sorun varsa, sorunun nedenini bulmak en iyisidir, değil mi? Bu şekilde sorun nedenini bularak tamamen durdurulabilirsiniz. Bu nedenle sadece semptomları durdurmamıza yardımcı olabilecek tedaviler hakkında konuşmak yerine akne nedenini konuşmak istiyoruz. Sivilce karmaşık bir sorundur, ancak cildinizin nasıl çalıştığını anlamak başlayınca sivilceleri tedavisinin nasıl olması gerektiğini öğrenirsiniz. Bu durum, aynı zamanda Akne ile ilgili aklımıza farklı bir yaklaşım meydana getirerek akne ile de nasıl başa çıkacağınızı düşünmenize yardımcı olabilecek. Özellikle de iyi bir çözüm bulamadıysanız veya ne yapmanız gerektiğinden şüpheleniyorsanız, akne ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Yüzey ile ilgili akne nedeni:

İlk önce bir salgın olduğunda derinizde neler olduğunu görünelim. Bu olay zincirinin sebebinden hemen sonra konuşabiliriz. Herkesin menfaati için – cilt bakımında tamamen yeni olanlar da dahil – akne oluştuklarında neler olacağını anlamanın anahtarı olduğu için cilt yapısını bozalım. Cildinizin yüzeyi olan stratum corneum, aslında keratin adı verilen, protein içeren, ölü hücrelerden oluşur. Keratin (evet, saçlarınızın ve tırnaklarınızın yapısını oluşturan şey) cildinizin daha derin katmanları için iyi bir koruyucu bariyerdir. Keratin temelde yağ asitleri, seramitler ve kolesterol karışımına gömülür. stratum corneum, cilt kötü insanları korumak (çok agresif kimyasallar, bakteri, kirleticiler) kimyasal bir bariyer asit örtüsünü meydana getirir sebum ve ter bir kokteyl oturur.

Stratum corneum’un altında, hücrelerin birbirine bağlanan tüm küçük çıkıntılı hücresel süreçlerin dikenli bir görünüme sahip yaşlı cilt hücreleri, stratum spinosum veya dikenli katmanı bulunur. En hücreler de burada epidermisin keratinositlerin bir ön-madde olan bazal hücreler, olduğu gibi daha sonra epidermis içinde, cildin en dış tabaka, tabaka stratum Malpighii veya taban tabakası vardır. Bazal hücreler genellikle büyür ve bölünürler, olgunlaştıkça ve sonunda ölü cilt hücreleri haline geldikçe cildin yüzeyine doğru hareket ederler. Bazal hücrelerin olgunlaşıp öldüğü ve ölü cilt hücrelerini oluşturduğu bu işleme keratinizasyon denir.

Gözeneklere taşınmak
Cildimiz gözeneklidir, görünmez olup olmamalarından bağımsızdır. Bu gözeneklere folliküller denir, bu sadece küçük saç follikülleri anlamına gelir. Bazı foliküllerin saçları vardır, bazıları da yoktur. folikül / gözenek, esas ve cilt yüzeyine doğrudan uçları (yer alır kolajen ve elastin ve kan damarları, sinirler, yağ bezleri oluşur, iç kabuk tabaka) dermişte yeterli deri olan bir borudur. Bu folikül sebum / yağ üreten yağ bezlerine bağlıdır.

“Fonksiyonel” gözenek:

Gözeneklerinizde bir sorun yoksa, gözenek tarafından üretilen sebum, gözenekinizin tepesine güzelce akar ve cildiniz tarafından salgılanır.

Bir “işlevsiz gözenek” – ve burada akne hikayesi başlar:

Daha önce de tartıştığımız gibi ölü cilt hücrelerini oluşturmak için keratinizasyon işlemi gerçekleşir. Desüksiyon veya pul pullaşma denilen doğal bir işlem, keratinlerin / ölü cilt hücrelerinin deriden kolaylıkla çıkarılmasını ve sebum üzerinden taşınmasını sağlar. Önemlisi, keratinler gözeneklerinizin içindendir. Herkes iyi olduğunda, gözeneklerdeki keratin kolayca pul pul haline getirilir. Bununla birlikte, hiperkeratoz retansiyonu keratin ise, gözenekleriniz kaybolmaz ve sıkışmaz. Bu sebum ile karıştırıldığında gözenek safsızlıklar dahil her şey için bir yapışkan tutkal tuzak, gibi süper yapışkan, (sebum gözenekleri sayesinde salgılanan olduğundan, bu karıştırma kaçınılmazdır). Şimdi engellenmiş bir gözenek var.

Tıkalı bir gözenekten kaynaklanan olay zinciri:

Hatta etrafında gözenek etrafında deride nihayetinde gözenek daha iltihabı oluşturma ve – tıkanmış gözenek ile, bakteri oluşturmak için çok zaman almaz – ve katlanarak büyür. Bakteriler stres oksidatif ne yağ asitleri içine sebum yıkmak çevreleyen hücrelere (d. H. Ücretsiz radikalleri / kötü adamlar bizim hücreleri savunmak antioksidanlar yendi).

Oksidatif stres, daha fazla oksidatif strese neden olabilir.

Oksidatif stres temelde transkripsiyon faktörleri olarak adlandırılan moleküllerin tetiklenmesine neden olur. Bu transkripsiyon faktörlerinden biri tetiklendiğinde, hücrelere aslında iltihabı aktive eden sitokinler denilen proenflamatuvar proteinler üretir. Bir sitokin türü aslında hücreden sızabilir ve daha fazla oksidatif stres oluşturabilir. Bütün bunlar, yapışkan keratinositlerin akne başlangıcına, mikro bir komedyene yol açmasına neden olur.

Mikrokümandan görülebilir sivilce:

Bu bir tıkanmış gözenek olan bu can sıkıcı “işlevsiz” gözenek (ya da daha doğrusu, işlevsiz Exfoliationsprozess) ve birinci formları bir mikromedo (hatta gözle göremediğimiz) ile başlar. Ardından açık (karanlık – yağ oksijenle birleştiğinde siyah olur ve oksitlenir) veya kapalı (beyaz kafalı) bir komediye dönüşür. Kural olarak, buna hafif bir iltihaplanma eşlik eder. Bu noktada komedonlar kendilerini bozarlarsa, sorun çözülebilir. Bununla birlikte, bloke kalırsa, daha fazla iltihap oluşabilir ve komedonlar büyüyebilir ve görülebilen akne haline gelebilir. sivilcelerin neden derinin üst sıralara yakın oturur Enflamasyon, biraz daha derin, hatta daha derin, papülleri (aka sivilce) göreceksiniz ve nodüllerle tesisleri lezyonlar doldurulur katı lezyonlar ve kistler göreceksiniz. Özetle, gözeneklerdeki keratinlerin yetersiz kalması veya hiperkeratozun yetersiz kalması akneye yol açabilir.

Ancak soru şu: Gözeneklerin tıkandığı bu olay zincirine neden olan?

Aşırı sebum üretimi için tıkanmış gözenekler oluşturmak kolaydır. Bu bir suçlu bazı durumlarda olmasına rağmen bazı insanlar çok yağlı cilt ve neden bazı insanlar akne ile (sebum olmadan) çok kuru cilt ile mücadele ile sivilce yok yüzden, bu açıklamıyor. Akne söz konusu olduğunda Dr. Bu gözenekler tıkalı edilmesinin nedeni budur – benim favori dermatolog Perricone biri onun akne nedenini bulmaya çalıştı çünkü. Yukarıdaki enflamatuvar sitokinleri tartıştık ve bu da keratinositlerin yapışkan olmasına neden oluyor ve sonunda tıkanmış bir gözenek oluşturuyordu. Dr. Perricone bu özel sitokin anlatılır, interlökin-1, bir saklama hiperkeratoz (bir gözenek tıkayıcı ölü deri hücrelerinin, tıkanma) neden olan belirli bir enflamasyon doğuran protein molekülünden daha.

Bir sonraki mantıklı soru, bu proenflamatuar interlökin-1 ile nasıl savaşıyorsunuz?

Prematüre yaşlanmaya yakından bakarsak, çeşitli hastalıklar, hatta kanser – akne gibi – iltihaplanma sıklıkla başlıca suçlulardan biri. Akne köküne ulaşmak için, iltihaplanmaya neden olan ve inflamasyonla nasıl savaşılacağının anlaşılmasına yardımcı olur.

Bu ay akne başlangıcı olarak tespit edilmiştir inflamasyon, ile, bütün anti-inflamatuar temelleri bizim Temizle Ten ayın en düşük için dalmış olacak: Biz, stres düzeyi, uyku düzenlerini, egzersiz rutinleri ve tabii ki, sağ inflamatuar ve gözenek netleştirilmesi cilt bakım rutini ne yemek sivilce mücadele etmek. Sivilceye yönelik bütünsel ve sistematik bir yaklaşımın akne döngüsünden nasıl yararlanabildiğine şaşırmış olabilirsiniz – sonsuza dek. Bu yaklaşımı deneyerek mümkün olan en basit ve en basit şekilde yapabilmeniz için bu ay bir program oluşturmanıza yardımcı olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.