10 Mart 2018 0

Aloe Vera’nın Kullanım Alanları Nelerdir ?

Aloe Vera’nın Kullanım Alanları Nelerdir ?

Aloe Vera’nın Kullanım Alanları Nelerdir ?

Bu konu harika bitki Aloe Vera’nın gücü ile ilgilidir. Bu bitki için birçok kullanım var, bugün bunların hepsine geçeceğiz.

Aloe vera, sekiz tane amino asit içerir, cilt kendi başına üretemez.

Bu bitki yaygın olarak bitkisel ilaçlarda güneş koruyucu veya losyon bulunur. Çok iyileştirici ve canlandırıcı olabilir. Jeli oral olarak alabilir veya ne için çalıştığınıza bağlı olarak cilde topikal olarak uygulayabilirsiniz.

Bu bitkiyi ağızdan alıp götürmek, bir içeceğin içilip içilmemesi, kabızlık, baş ağrısı, ülser, şeker hastaları ve hatta kalp sağlığınız gibi bir çok şeye yardımcı olmak için reklam yapılır. Ayrıca ağızdan alınan tüketiciler düzenli tüketim ile daha yumuşak bir tenle konuştular. Diyetinizi dengelemeye ve iyileştirmeye yardımcı olacak bir diyet takviyesi olarak da kullanılabilir.

Topikal olarak uygulayarak harika bir nemlendirici ve emici. Güneş yanığınız varsa, cildi rahatlatır ve iyileşme sürecinin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olur. Ayrıca egzama ve kızarıklık gibi cilt durumlarına yardımcı olacaktır. Ayrıca cildi nemlendirmek ve yumuşatmak için günlük olarak uygulamak harikadır.

Makyaj öncesi cilde uygularsanız, fondöten ve diğer kozmetik ürünlerinin uzun ömürlü olmasına yardımcı olabilir.

İyileştirici özelliklere sahip olduğu için, erkekler için harika tıraş tıraşıdır. Böylece bayanlar bu hileyi erkeğe geçirebilirsin.

Aloe Vera da antibakteriyel ve antienflamatuardır, bu nedenle kızarıklık veya başka bir cilt rahatsızlığı yaşıyorsanız, enfeksiyona yardımcı olurken aynı zamanda inflamasyon veya kızarıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Önceden bahsettiğimiz gibi, jeli doğrudan bitkiden (aloe vera’nın en safını elde etmenin en iyi yolu) kullanabilir ve temizledikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Akne yaşıyorsanız, sivilcelerinizi azaltmaya yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda jelin kendisinde bulunan birkaç parlatma özelliğine bağlı olarak skar oluşumu ve hiperpigmentasyon görünümünü de en aza indirebilir.

Ayrıca, bu bitkide bulunan C Vitamini ve E’nin anti-aging özelliklerine sahip olduğu bilinmektedir. Kolajen oluşturmaya ve serbest radikallere karşı savaşarak daha pürüzsüz bir görünüm kazandıracak.

Bunu duşta vücut yıkama olarak da kullanabilirsiniz. Kirleri cildinizden nazikçe çıkaracak ve vücut aknesi ile savaşacaktır.

Bunu topikal olarak günde iki kez soğuk algınlığına uygulamak, ağrınızın acılığına ve büyüklüğüne yardımcı olacaktır. Sadece birkaç gün içinde gitmiş olmalı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.