07 Mart 2018 2

Bal Gerçekte Sivilce Tedavisinde Etkili mi ?

Bal Gerçekte Sivilce Tedavisinde Etkili mi ?

BAL ANTIBAKTERIYEL ÖZELLIKLERE SAHIPTIR.

Akne ile mücadele yöntemleri arasında balın oldukça etkili olduğunu ifade eden uzmanlar,  balın oldukça güçlü bir antibakteriyel madde olduğunu ifade etmektedir. Yapılan incelemeler sonunda bazı umanlar ise balın kendi başına  akne için yeterli kadar antibakteriyel olmadığını ifade etmekteler. Balın antibakteriyel özellikleri bakterilerle savaşıyor , ancak özellikle akne nedenli bakterilere karşı etki gösteremiyor. Tabii ki, kesin bir delil olmadığınıancak muhtemelen antibakteriyel özelliklerinin işlevi üzerinde araştırmalar yapıldığını da ekleyelim. 

ÇIĞ BAL IYI ÇALIŞIR

Bahsettiğimiz bu antibakteriyel etkilere sadece çiğ balın bulunduğu söylenebilir İşlenmiş olan sıkılabilir ayıda bulunan hem antibakteriyel hem de anti-inflamatuar özellikleri tahrip eden re- gular bal , akne tedavisine karşı etkisizdir ve aslında cilt koşullarını daha da kötüleştirebilir. En iyi bahis, yerel çiftçilerin pazarında veya bakkalında tüm doğal, çiğ ve organik balları bulmaktır İdeal olarak bal, tahrif edilmemiş olan kovanlardan toplanmalıdır – hiçbir kimyasal madde veya antibiyotik lütfen!

SIVILCE MASKESI OLARAK BAL

Bal kullanımı için en yaygın yol, sivilceleri önlemek ve tedavi etmek için haftada birkaç kez yaklaşık 15-20 dakika katman gibi ince bir maske uygulayarak yapılır Ham bal enflamatuar akne üzerinde en iyi sonucu verir, çünkü aşırı sıvı çıkarabilir ve iltihaplanmayı azaltabilir. Aynı zamanda cildinize süper rahatlatıcıdır, bu nedenle sivilce ile genel olarak kızarıklık ve kızgınlığı azaltmak için işe yarıyor, ki bu büyük bir artı! Çiğ bal maskesinin tek bir kullanımından sonra yüksek yumuşaklığı fark edeceksiniz ve geride bırakılabilecek garip bir filmi çıkarmak için şiddetle yüzünüzü yıkamalısınız. Bal yapışkan olmasına rağmen, biyo gözenekli şerit gibi değildir –bu yüzden tüm siyahpertleri burnunuzdan emmeyeceksiniz.

SIVILCE IZLERINE YARDIMCI OLMAZ

Balın yaralarının çabuk iyileşmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir, ancak aslında yara onarımında yardımcı olmayacaktır. Ballar yanıklara uygulandığında kollajen üretimine yardımcı olur ve iyileşme süresini kısaltır, ancak yara izini azaltarak – yine bu iddiaları destekleyen gerçek bir araştırma veya kanıt bulunmamaktadır. Tatlım genel kızarıklık ve iyileşme süresini azaltabilir, ancak bir kez yara oluştuğunda, balın kaybolmasını sağlamak için yapabileceği hiçbir şey yok.

2 Replies to “Bal Gerçekte Sivilce Tedavisinde Etkili mi ?”

  • Fatma dedi ki:

    Bal yaraları erken iyileştiriyor. Sivilcelerin üzerine sürdüğümde sivilceler erken kayboluyor ancak sivilce izi yine yerinde kaldı.

  • Şeyda sağlam dedi ki:

    Bal biraz pahalı bir yöntem olsa bile faydaları için kullanılabilecek olan bir çözüm. Ama doğal bal bulmak da günümüzde biraz zorlaştı. Umarım güvenilir bir bal satıcısı bulabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.