10 Nisan 2018 0

Cildinizi Kivi İle Yenileyin

Cildinizi Kivi İle Yenileyin

Kimyasal bakım ürünlerinin kullanımı kişilerin daha bilinçli bir hale gelmesi sonucunda tercih edilmemeye başlanmaktadır. Doğal ve evde hazırlanarak uygulanan maskeler ve bakım kürleri ile cilt gençleşmekte ve daha sağlıklı bir şekilde görünmektedir. Kivi ile cildin daha sağlıklı görünmesi mümkündür. C vitamini deposu olan kivi ile cildin gençleşmesi sağlanmaktadır ve kuru cilt yapısının nemlendirilmesi için kullanılmaktadır. Kivinin içeriğinde ayrıca birçok mineral de bulunmaktadır. Ağız yolu ile alınan bu vitamin ve mineraller cilde uygulandığında mükemmel bir bakım yapmaktadır. İçeriğinde bulunan vitaminler ile beraber cildin onarılması da sağlanmaktadır.

Evde Kivi Maskesi Yapımı

Evde yapılan kivi maskesi ile cilt daha sağlıklı görünmektedir ve ışıl ışıl parlayacaktır. Kivinin kabukları öncelikle soyulmalıdır. Soyulan kivi ise püre haline getirilmelidir. Püre sonrasında cilde uygulanmalıdır. Hazırlanan bu püre gözaltlarına da uygulanabilmektedir. Bunun yanında püre haine getirilen kivi içerisine süt ve bal eklenerek de maske yapılmaktadır. Bu maske ise 20 dakika ciltte bekletilmelidir. Bekletildikten sonra ise soğuk su ile yıkanmalıdır.

Kivi içeriğinde bulunan mineraller sonucunda ciltte karıncalanmalar meydana gelmektedir. Ciltte bir takım kaşıntılar da meydana gelmektedir. Cilt kivi ile tamamen yenilenebilmektedir. Bu maske ise yaz aylarında kullanıma uygun olmaktadır. Kivi ile cilt yenilenmekte ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olunmaktadır. Maskenin akmasının engellenmesi için yatar şekilde uygulanması daha doğru bir tercih olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.