04 Nisan 2018 2

Cilt Bakımında Beslenmenin Önemi

Cilt Bakımında Beslenmenin Önemi

Cilt bakımı genç ve güzel görünmenin, yaşlanma etkilerinden uzak durmak amaçlı oldukça önemlidir. Cildin korunması, temiz tutulması ve düzenli olarak bakılması gerekmektedir. Bu bakımlar için her bölgeye ait cilt tipine uygun kremler seçilerek kremler kullanılmalıdır. Cildin tam bakımı yapılması açısından temizliğine dikkat edilmeli ve makyaj gibi cildin nefes almasını engelleyecek olan zararlı etmenler ile cilt uzun süre maruz bırakılmamalıdır. Cildin ışıl ışıl ve pürüzsüz olması açısından ölü derilerden kurtulmak gerekir. Gündüz ve gece için krem kullanmak yine cildin erken yaşlanmasını önlemek için kullanılması önerilen ürünlerdir. Ani ısı değişimlerinden uzak durulması gerekmektedir. Çok sıcak su ile duş almak uzun süreler banyo yapmak da cilt yıpranması meydana getirmektedir.

 

Beslenme İle İçten Cilt Bakımı

Cildin dışarı etmenlerden korunması açısından kullanılacak olan kremler, güneş ışıklarından korunmak gibi etmenlerin yanı sıra beslenme düzeni de cilt için oldukça önemlidir. Canlı bir cilde sahip olmanın en önemli ve ilk yolu bol su tüketmektir. Hücrelerin içerisinde su bulunmasından kaynaklı az tüketiminde cilt kırışıklıkları ve erken yaşlanma belirtileri vermesi sebebi ile cildinin güzel olmasını isteyen kişilerin gün içerisinde iki ile üç litre arasında tüketilmesi önerilmektedir. Yeşillik, sebze ve meyve tüketimi de cilt bakımı için oldukça önemli olup kendi bünyemizde bulunmayan vitaminleri düzenli olarak almamız gerekmektedir. Gün içerisinde meyve ve sebzelerden oluşan ara ve ana öğünler ile vitamin alınabilmektedir.

2 Replies to “Cilt Bakımında Beslenmenin Önemi”

  • Ela dedi ki:

    Cilt için en önemli besin kesinlikle su..Su içmediğim zamanlarda yüzümün solduğunu farkediyorum.

  • Ayşe Eraslan dedi ki:

    Cildin dış etkenlerden korunması için krem kullanmak gerçekten çok faydalı. Pürüzsüz bir cilt için sebze ve meyve tüketmek dediğiniz gibi çok etkili oluyor. Günde 3 litre su içmek ve sebze veya meyve tüketmek cildimi çok güzel yapıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.