10 Mart 2018 2

Cilt Bakımının Vazgeçilmez Ürünü: Kil

Cilt Bakımının Vazgeçilmez Ürünü: Kil

Cilt Bakımının Vazgeçilmez Ürünü: Kil

Cilt bakım ürünleri içerisinde yer almaya başlayan kil, son zamanların en çok konuşulan alternatif seçenekleri arasında yer almakta. hem ekonomik hem de mükemmel etkiler meydana getirmesi bizlerin de dikkatini çekmiş durumda. Cilt Bakımının Vazgeçilmez Ürünü: Kil hakkındaki bilgiler;

Killer genellikle bir çekme kabiliyetine sahiptir, bu yüzden fazla yağ ve kirlerin gözeneklerinin temizlenmesi söz konusu olduğunda çok etkilidirler. Çoğu kil de cildi aydınlatmaya yardımcı olan ve aynı zamanda iyileşmeyi hızlandıran kan dolaşımını hızlandırmakta mükemmeldir. Mesele şu ki, bazı killer kuru / yaşlanan cilt tipleri için korkunç ve her zaman kaçınılmalıdır. Bazı killer yağlı ciltler için daha uygundur ve akneleri azaltarak harikalar yaratabilir. Bugün, farklı türlerdeki killer hakkında konuşalım ve cilt tipiniz için hangi kilin doğru olduğunu belirleyelim!

Kilin Faydaları:

 • Cilde kir çıkarmak
 • Dolaşımını artırın
 • Enflamasyonu azalt
 • pul pul dökülmek
 • Ton ve gözenekleri sıkın
 • Cildi yumuşatır ve yumuşatır
 • Nemlendirin ve nemlendirin
 • Aşırı yağı emer

Kaolin Clay hassas cilt tipleri için en iyi seçenektir. Sadece maske olarak değil, aynı zamanda ev yapımı deodorant ve bebek tozlarında da kullanılabilir. Ayrıca, ev yapımı mineral makyajın önemli bir bileşenidir çünkü fazla yağın yanı sıra tutarlılık ve uygulamada yardımcı olur.

Bentonit Kil , yağlı ve akne eğilimli cilt tipleri için idealdir. Cildin dışına yağ ve pislik çekerken şaşırtıcıdır. Aslında, bir mıknatısın çalıştığı şekilde gözeneklerinizde bulunana bağlanan negatif bir elektrik yüküne sahiptir. Gözeneklerin görünümünü küçültmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Detoks için de dahili olarak kullanılabilir. Bentonit kilini kullanırken, elektrik yükünden dolayı metal mutfak eşyaları kullanılmamalıdır.

Rhassoul Clay kuru, yaşlanan cilt tipleri için en iyisidir. Bu siyah nokta kaldırmak için henüz büyük bir yeteneği vardır, ancak henüz nemlendirici ve iltihap ve tahriş sakin olabilir. İnanılmaz bir cilt yumuşatıcısıdır ve kuru cilde denge getirir. Cildi büyük ölçüde besleyen diğer killerden daha yüksek oranda silika, magnezyum, potasyum ve kalsiyum içerir.

French Green Clay , yağlı ciltler için mükemmeldir. Gözenekleri temizlemekle kalmayıp, aynı zamanda cildin yüzeyine daha parlak bir cilt tonu kazandıran ve iyileşme sağlayan kan akışını da sağlayan güçlü çekiş kalitesi ile bilinir. Fransız Yeşil Kil, gözenekleri sıkılaştırmak için de harikadır. Fransız yeşili kil kullanıldıktan sonra cildim en az 20 dakika boyunca parlak pembedir. Kan akışında büyük bir destek hakkında konuşun!

Rose Clay , hassas cilt tiplerinin yanı sıra yaşlanan ciltler için mükemmeldir. Gözenekleri sıkılaştırır, cilt tonunu değiştirir ve hatta kolajen ve elastin üretimini teşvik eder! Mükemmel temizleyici bir kildir ve cildi aşırı hassas hissetmeden cildi peeling yapar.

Bir kil maskesi nasıl kullanılır:

Bir kil maskesi kullanmak kolaydır. Kalın bir macun oluşana kadar bir çorba kaşığı kilin üzerine su, hidrosol, aloe vera, cadı elması veya elma sirkesi ekleyin ve cilde uygulayın.

Kil maskeleri ile anahtar, sadece ıslak olduğunda aktif olmalarıdır. Bu nedenle, bir kil maskesi cildinize kuruduktan sonra, inaktif hale gelir. Kurumasına izin verirseniz, cildinizi çok fazla kurutabilir. Sık sık banyoda maske yapar ve maskesini kuruttuğumu hissettiğimde yüzümü ıslak ellerle patlatırım. Çalışmak için cildinize hidrosol, toner veya su püskürtebilirsiniz.

Maskeyi soğuk suyla durulayın ve maskenin çıkarmış olabileceği sıvıyı yenilemek için bir toner ve nemlendirici ile takip ettiğinizden emin olun.

Kuru / Yaşlanma Önleme Cilt Tipleri İçin Mucize Clay:

Rhassoul inanılmaz. Çok fazla hormonal akne yaşıyordum. Rhassoul kil kullanıyorum ve bu kilin ne yaptığını kesinlikle SEVİYORUM. Cildi gerçekten nemlendirir ve bir şekilde aynı zamanda gözeneklerden dışarı çeker. Nemli cildi sıyırmadan bir kafaya dönüşebilir. Yaklaşık 15 dakika açık bırakıyorum ve kurumasını önlemek için bir toner veya su kullanın. Ben de bir leke tedavisi olarak beğeniyorum. Çok nazik ve kelimenin tam anlamıyla cildimi birkaç dakika içinde pürüzsüzleştiriyor !! Kuru cilt ile ilgileniyorsanız ancak yetişkin sivilceye maruz kaldıysanız kesinlikle tavsiye ederim.

2 Replies to “Cilt Bakımının Vazgeçilmez Ürünü: Kil”

 • zasmin dedi ki:

  Geçmişten gelen en eski tedavi yöntemlerinden biri olan kil çok faydalı..Kesinlikle 2 haftada bir kil maskesini uyguluyorum

 • Hakan satılmış dedi ki:

  Kilin cilde faydaları tartışmasız doğrudur. Özellikle cildi yumuşatması ve dolaşımı hızlandırması yönünde olumlu etkiler aldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.