01 Nisan 2018 1

Cilt Beyazlatma Maskesi

Cilt Beyazlatma Maskesi

Cilt görüntüsü, cildin renk tonu dış güzellik için doğal olarak insanlarda bulunan ve dikkat çeken bir özelliktir. En çok dikkat eden cilt rengi açık ten renkleri olduğu için herkes açık renkli cilt tonuna sahip olmak ister. Cilt tonunu beyazlatmak önceleri hayal olsa da artık kremler, cilt bakımları gibi şeyler ile beyazlaştırılabilmesinin yanı sıra evde uygulanacak yöntemler sayesinde de cilt tonunu açmak mümkündür. Cilt kararmalarının sebeplerinden bazıları ise aşırı kilo alımı, dirseklerin sürekli bir yer ile temas etmesi( memuriyet, öğrencilik gibi) güneş ışıklarına maruz kalınması dolayısı ile pigment bozukluklarından kaynaklı renk değişimleri, darbelere dayalı morarmalar, hormonsal olarak değişiklikler, genetik yapı kaynaklı ve ölü cilt birikiminden kaynaklanabilmektedir.

 

Doğal Cilt beyazlatma Maskesi

Doğal olarak evde yapılabilecek olan kürler arasında evde uygulanacak yöntemlerden biri domates kürüdür. Domates kürü yapmak için kullanılan domatesleri iyice yıkadıktan sonra suyunu elde etmek için mikser yardımı ile çırpılır. Çekilen domates posasının içerisine hamur kıvamına gelene kadar un eklenir. Elde edilen karışım kararan bölgeye uygulanarak beş ile yedi ay arasında bekletilir. Bir hafta boyunca her gün yapılacak olan bu kür ile cilt tonunun açıldığı gözle görülür biçimde fark edilecektir. Ancak bu uygulamayı yapacak olan kişiler öncelikle cilt hassasiyetleri olmamasına özen göstermeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra kürü uygulamadan önce uygulanacak olan cildin temiz olmasına özen gösterilmelidir.

One Reply to “Cilt Beyazlatma Maskesi”

  • Merve Türkoğlu dedi ki:

    Yüzüm de ve boynum da güneş ışınlarından dolayı koyulaşmalar meydana geldi ve ben bundan hiç hoşnut değilim. Çünkü açık vücut renk tonu bana daha hoş geliyor. Süresi uzun da olsa bu tavsiyenizi uygulayacağım. Öneriniz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.