26 Mart 2018 1

Cilt Temizleme Yöntemleri

Cilt Temizleme Yöntemleri

Bilinen sabunlar ve beraberinde kullanılan sular, yalızca yağlı ciltler için etkilidir. Geri kalan ciltlerde bu uygulamalardan kaçınılmalıdır. Yağlı ciltlerin fazla yağlardan temizlenmesi gerekmekte ve bu yönde de zararlı bir madde kullanılmadığı takdirde düzenli ve sık bir temizlik sonucunda olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Cilt temizleme uygulamaları kapsamında temizlik yapmak için ve makyajı çıkarmak için özel formüllere sahip olan sabun ya da benzer bir temizleyici yöntem kullanmak gerekiyor. Bu uygulamanın sık bir şekilde yapılması, cilt sağlığı için olumlu sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda her gün uyumadan önce makyaj gibi uygulamaların temizlenmesi gerektiğini ve temizlenmediği takdirde cilt bozulmalarının söz konusu olabileceğini söyleyebiliriz.

Cilt bakım uygulamaları kapsamında suyun zararlı etkisi kapsamında deterjan faktörünün büyük bir yere sahip olduğunu ve deterjan maddelerinin defin yüzeyinde yer alan koruyucu yağ örtüsünü yok ettiğini söyleyebiliriz. Sabunun da buna benzer bir etkisi olduğu için özel formüllü temizleme sabunları haricinde tüm derinin pH değerinin bozulabileceğini söylemek mümkün. Dolayısı ile de bazik türevde bulunan deterjan ve sabunlardan kaçınmak gerekiyor. Çünkü derinin anatomik yapısı asidik bir şekildedir. Bu bilgi bağlamında asidik türevlerde üretilen ve yalnızca cilt bakımı için kullanılması tavsiye edilen özel formüllü sabunlar aracılığı ile son derece kolay bir şekilde cilt temizliği yapabilir ve bu yol ile de herhangi bir bozulmaya maruz kalmadan temizlik uygulamasını tamamlayabilirsiniz. Özel formüller ile üretimi sağlanan bu sabunlar ile aynı zamanda tüm vücudun nemli kalabilmesi için ve özellikle de asidik yapısının korunabilmesi için vücut temizliğinin de yapılabileceğini ekleyebiliriz.

Doğal Kürler ile Cilt Temizliği

Doğal ya da öze formüllü sabunlar haricinde, doğal kürler ile oluşturulmuş olan bazı yüz bakım ürünlerinin kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Bu doğal kür uygulamaları, çeşitli baz maddeler üzerinden hazırlanabilen bakım ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanım alanları ve elde edilmesi istenen sonuçlar kapsamında da farklı bakım ya da temizleme ürünlerinin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Genel anlamda doğal kürler ile yapılan temizlemenin de herhangi bir zarar vermediği bilinmekte ve bu yönde uygulamalardan sonuçlar alınabilmektedir.

One Reply to “Cilt Temizleme Yöntemleri”

  • Arzen dedi ki:

    Makyaj sonrası sabunlarla yüzümü temizlediğimde cildimde kızarıklıklar meydana geliyordu. Özel solisyonları kullanarak bu işin üstesinden geldim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.