22 Nisan 2018 0

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları

Doğanın sunmuş olduğu otlar ve bitkiler ile çeşitli yağlar yapılmaktadır ve bu yağlar ile tamamen doğal bir şekilde güzelliğin kapıları aralanmaktadır. Çörek otu yağı da insan sağlığı açısından oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır. Çörek otu yağı ile beraber cilt bakımını yapmakta mümkün olmaktadır. Kimyasal ürünleri kullanmayarak doğal bir şekilde bakım yapmak isteyenler çörek otunu tercih edebilmektedirler. Çörek otunun içeriğinde ise birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Çörek otunu yağının faydaları ise aşağıda sıralanmaktadır.

  • Çörek otu yağı ile sivilcelerin geçmesi mümkün olmaktadır. Bunu yanında içeriğinde bulunan mineraller ve vitaminler ile sivilce izlerinin geçmesi sağlanmaktadır.
  • Cildin kurumasının önüne çörek otu yağı ile geçilmektedir.
  • Çeşitli cilt hastalıkların geçmesinde de önemli ölçüde rol onamaktadır.
  • Çörek otu yağı ile güneş yanıkları daha çabuk bir şekilde iyileşmektedir.
  • Cilt kanserinden korunmak isteyenlerin ise vazgeçemeyeceği bir yağ olmaktadır.

Çörek Otu Yağı ile Maske Yapımı

Çörek otu yağı sadece tek başına uygulanabileceği gibi çeşitli yağlar ile de desteklenerek uygulanmaktadır. Bu sayede daha etkili bir karışım elde edilmektedir. Cilt kuruması problemini yaşayan kişiler ise çörek otu yağı maskesi yapabilmektedirler. Bu maske için ise 1 yemek kaşığı çörek otu, 1 yemek kaşığı bal ve yarım çay kaşığı limon suyu kullanılmaktadır. Bu malzemeler iyice karıştırılmalıdır. Sonrasında ise cilde sürülmelidir. Maske 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.