28 Eylül 2017 1

Doğal Cilt Bakımı nasıl olmalı

Doğal Cilt Bakımı nasıl olmalı

Cilt bakım işlemlerine çok önem veren bayanlar, ciltlerine yaptıkları bakım ile yaşlanmayı geciktirmeye ve bebek gibi yumuşak – pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. Bu anlamda bir güzellik merkezine giderek cilt bakımını yaptıran kişilerin sayısı çok olsa da, evde uygulanabilecek bakımlar ile de pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür.

Cildini tanıyan ve cildine iyi gelen bakımları bilen kişiler, yüz bakım işlemlerini kendileri de kolay ve rahat bir şekilde yapabilirler. Bunun öncesinde cilt sürekli temiz ve nemli tutulmalıdır. Bakım yapmanın ilk kuralı da budur. Cildin fazla kurumaması gerekmektedir. Bunun için yumuşatıcılı bir sabun ve sonrasında kullanılacak bir nemlendirici yeterlidir.

Evde uygulanabilecek olan doğal ve bitkisel olan maskeler ile hem gözenekler sıkılaştırılabilir, hem kırışıklıklar önlenebilir hem de daima canlı ve parlak duran tertemiz bir cilde sahip olunabilir. Aşağıda bu konuda uygulanan cilt bakım adımları anlatılmıştır.

Cilt Temizliği

Cilt bakımı için temel kural cilt temizliğidir. Bu nedenle cilt tipine uygun olan, cildi kurutmayacak ve gözenekleri tıkamayacak cilt temizleyicisi kullanılmalıdır.

Buhar Banyosu

Çevresel etkiler ile aşırı şekilde yağlanan cilt siyah noktaların oluşmasına neden olur. Bunu önlemek için bir kaba kaynar su koyularak buharına durulur. Bu sayede gözenekler açılır.

Peeling

Buhar banyosundan sonra cildi tam olarak temizlemek için peeling uygulanır. Bunun için su, süt ve karbonat karıştırılarak macun kıvamına getirilir ve cilde sürülür.

One Reply to “Doğal Cilt Bakımı nasıl olmalı”

  • Ferdane dedi ki:

    Yüzüme her sabah buhar banyosu yapıyorum. Çok basit çaydanlığı üzerine tutuyorum 5-10 dakika arası gün boyu cildim yumuşacık oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.