23 Nisan 2018 0

Erkeklerde Tıraş Sonrası Cilt Bakımı

Erkeklerde Tıraş Sonrası Cilt Bakımı

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de cilt bakımının önemi oldukça büyük bir önem konusu olmaktadır. En az kadınlar kadar erkekler de cilt bakımına önem vermektedir. Özellikle tıraş sonrasında cilt bakımı yapmak, erkekler için oldukça önemlidir.

Nemlendiriciler, kremler ve maskeler gibi daha birçok cilt bakım malzemesini erkekler de kullanmaktadır. Sakal tıraşı sonrasında oluşan kızarıklar, yanma, sivilcelenme gibi problemler yaşayabilmektedir. Bu nedenle de erkekler tıraş sonrasında bakım ürünleri gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Hatta bazen bu durumda kadınlarla yarışması bile söz konusu haline gelebilmektedir. Her geçen gün erkeklerde de cilt bakımının öneminin artması ile beraber, erkekler için özel olarak üretilen çeşitli cilt bakım ürünlerinin de artması söz konusu haline gelmektedir. Özellikle sakal tıraşının hemen ardından sakal bölgesinde bir tahriş oluşması söz konusu olabilmektedir. Çoğu erkek ise evden hemen çıkmadan önce tıraş olmakta ve kızarıklarla dışarı çıkmak zorunda kalmaktadır. Bu nedenle de pratik bakım ürünlerinin kullanımı ile beraber bu durum ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak oldukça pahalı olan kozmetik ürünleri nedeni ile erkekler de doğal bakım ürünlerine yönelmektedir. Tıraş sonrası için kolay bir şekilde bakım ürünü hazırlanabilmektedir.

Boş bir sprey kutusuna konacak maden suyu, yarım limon ve bir çay kaşığı zeytinyağı karıştırılarak, tıraş sonrasında cilde sürülmektedir. Bu sayede doğal ve bitkisel bir şekilde cilt bakımı yapmak mümkün hale gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.