27 Mart 2018 2

Evde Kil Maskesi Yapımı

Evde Kil Maskesi Yapımı

Kimyasal madde içeren ürünleri kullanmak istemeyenler için kil doğal bir mucizedir. Kil cilt bakımı için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Kil maskesi ise evde kolay bir şekilde yapılarak, cilde uygulanabilmektedir. Tamamen doğal bir yöntem ile ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak mümkündür. Kil gözeneklerin temizlenmesini sağlamaktadır. Bunun yanında ise gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Kil ile cilt derinlemesine temizlenmektedir. Bunun yanında cildin onarılmasını da sağlamaktadır.  Kil maskesi sayesinde doğal bir şekilde bebeksi cilt yapısına sahip olmak isteyenler için aşağıda maske tarifleri verilmektedir.

  • Ballı Kil Maskesi Tarifi

Balın insan vücudu üzerindeki birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Öncelikli olarak kil, suda eritilmelidir.  Yemek kaşığı kile 4 yemek kaşığı su eklenmelidir. Kil suyun içerisinde eritildikten sonra içerisinde 1 çay kaşığı bal eklenmelidir. Cilde uygulandıktan sonra ise ılık su ile durulanmalıdır.

  • Limonlu Kil Maskesi

4 yemek kaşığı içerisine 2 yemek kaşığı kil eklenmelidir. Kil homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra ise içerisinde 2- 3 damla limon suyu eklenmelidir. Cilde uygulandıktan sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Kil Maskesi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kil maskesi yapılmadan önce cilt sabun veya temizleyiciler ile temizlenmelidir. Maske cam bir kap içerinde hazırlanmalıdır. Yağlı ciltler ise yeşil kili kullanmalıdır. Karma cilde sahip olanlar ise beyaz kili kullanmalıdır. Kil hiçbir şekilde sabun ile karıştırılmamalıdır.

 

2 Replies to “Evde Kil Maskesi Yapımı”

  • Aysima dedi ki:

    Çok teşekkür ederim sayenizde kil maskesini yaptım ve aile bütçeme azda olsa katkı sağladım.

  • Mehmet Bütün dedi ki:

    Hem daha doğal hem de masrafı düşüren bir yöntem. Az masrafla güzel yüzlere sahip olmak için kesinlikle uygulanması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.