29 Mart 2018 1

Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Çözümler

Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Çözümler

Yılların vermiş olduğu yıpranma ile beraber göz çevrelerinde çeşitli renk değişimleri belirginleşmeye başlamaktadır. Bunun yanında çeşitli kırışıklıklar ve göz altlarında torbalar da oluşmaya başlamaktadır. Uyku düzeninin bozulması sonucunda da göz çevresinde çeşitli bozulmalar da meydana gelmektedir. Bu göz çevresinde oluşan bozulmalar için ise doğal yöntemler bulunmaktadır.

  • Gözaltı morluklarının yok olması için;

Uyku düzeninin bozulması, stres altında kalınması sonucunda gözaltında morluklar oluşmaktadır. Gözaltı morluklarının giderilmesi için ise badem yağı göz çevresine sürülmektedir. Salatalığın ise cilt tonunu açma özelliği bulunmaktadır. Göz çevresine sürüldüğünde ise morluklarda azalma meydana gelmektedir. Bunun yanında çiğ patatesin suyu da göz çevresinde oluşan morlukları büyük ölçüde azaltmaktadır.

  • Gözaltı torbalarının giderilmesi için;

Cildi bitkin ve cansız gösteren bir diğer unsur gözaltı torbalarıdır. Gözaltı torbalarına en iyi gelen yolun başında ise su içmek gelmektedir. Su içiminin artması ile gözaltı torbaları geçmektedir. Kaşık buzlukta bekletildikten sonra göz üzerinde 10 dakika bekletildiğinde gözaltı torbaları büyük ölçüde azalmaktadır.

  • Kazayağı kırışıklıklarının azalması için;

Cilt zamanla deforme olmaktadır. Mimiklerimizi sürekli olarak kullandığımızdan dolayı göz çevrelerimiz, bakımına dikkat etmediğimiz zaman kırışıklıklar meydana gelmektedir. Kazayağı kırışıklıklarının azaltılmasında ise aloe vera kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisinin jeli çıkartılarak, gece uyumadan önce göz çevresine uygulanmalıdır. Bunun yanında yumurta akı da kırışıklıkların azalmasında büyük rol oynamaktadır. Yumurta akı haftada 2 defa kırışıklıkların olduğu yerlere uygulanmalıdır. Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma görülmektedir.

 

One Reply to “Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Çözümler”

  • Aylin dedi ki:

    40 yaşındayım göz çevremde çok fazla kırışıklık vardı. Yatmadan önce göz altlarıma salatalık koymaya başladım. Biraz daha iyi görünmeye başladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.