07 Mart 2018 1

Hassas Ciltlerin Sevdiği Bileşenler

Hassas Ciltlerin Sevdiği Bileşenler

Hassas cilt soğuk ve sıcağı sevmez. Cilt üzerine uyguladığınız yanlış uygulamalar cilt yapısının normalden daha hassas olmasına neden olabilmekte. Bazı durumlarda cildimize neyin yarar sağlayacağından emin olamayız. Hassas cilde sahip olanlar için hazırladığımız bu yazıda cilde iyi gelecek bazı bileşen önerilerinde bulunmaya çalıştım.


Meyan kökü: Meyan kökü, antioksidanlarda bol miktarda olmasının yanı sıra güçlü bir anti-inflamatuar maddedir. Hassasiyeti azaltmaya, kızarıklığı ve yanmayı hafifletmeye yardımcı olur ve cildi sağlıklı bir duruma getirir.

Aloe: Aloe, hassas ciltler için çok popüler bir içeriktir ve iyi niyetle: anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliktedir. Sıklıkla iltihaplı cilt ile ilişkili patlamaları cildi yok ederken tahrişe yön vermeye yardımcı olur. Aloe aynı zamanda cildi yumuşatır, cildi yumuşatır.

Ceramidler: Cildin bariyer işlevini güçlendirmek için cildimizde doğal olarak bulunan seramidleri kullanın ve güçlü ve sağlıklı tutun. Bariyer tehlikeye girdiğinde tahriş ve kopmalar oluşur ve artı bakterilerin gelişip büyümesi kolaydır. Cilt ayrıca ince ve zayıf hissedebilir. Ceramidler hidrat yapar ve geçmiş hasarı onarır.

Gün boynu: Calendula kesikler ve abrazyonları iyileştirirken iltihaplanan kırmızı deriyi ciddi olarak rahatlatacaktır. Antiseptik özellikleri cildi hafifçe temizler ve zararlı bakteri öldürür. Calendula cildi hidratlayacak, aşınmaları giderecek ve egzama, sedef hastalığı ve deri iltihabı gibi durumları hafifletecektir.

Avokado Yağı: Şifalanan, nemlendirici ve besleyici avokado yağı, duyarlı, kuru cildi sağlık durumuna getirirken çeşitli temelleri kapsar. Dolgun, genç ciltler için kollajen üretimini uyarır. Avokado yağı omega yağ asitleri bakımından zengindir; cildin nemi muhafaza etmesini ve yaraları onarmasını, renk değişimini ve cildi sıkıştıran koşulları hafifletmesini sağlar.

Salatalık: Aloe gibi, salatalıkta yanma ve kaşıntıyı hafifleten bir soğutma etkisi vardır; hassas cilt olanları için bu çok tanıdık gelir. Yüksek su içeriği nedeniyle ciddi bir hidratasyon paketi sunar. Şişkinlik azalır, sönüklüğü aydınlatır ve tahrişe yatıştırır. Ayrıca gözenekleri sıkılaştırmak ve hassas, yağlı cilt tiplerinde sebum üretimini dengelemek için ideal olan hafif bir sıkılaştırıcıdır.


Tahriş olmuş, iltihaplı cildi mücadele için bu sakinleştirici maddeler için uyanık olun. Tüm bu bitkisel ve yağlar cildinizi yatıştırırken, diğer pek çok avantajı da vardır; Nazik olmasının yanı sıra yaşlanmayı önleyici, parlaklaştırıcı, dengeleyici ve nemlendiricidirler.

One Reply to “Hassas Ciltlerin Sevdiği Bileşenler”

  • Tuğba Büyükgül dedi ki:

    Cildim sıcağa aşırı derecede dayanıksız. Yaşadığım bölgenin de sıcak olması sebebiyle ortalıkta kızarık suratla dolaşıyorum. Meyan kökü ile bu durumdan kurtulabilirim sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.