08 Mart 2018 0

Her Cilt İçin Kullanılabilen Serum Önerileri

Her Cilt İçin Kullanılabilen Serum Önerileri

Her Cilt İçin Kullanılabilen Serum Önerileri

Serumlar genellikle cilt bakım ürünlerinin baş kahramanı olarak düşünülür. Serum kelime anlamı olarak “yumuşak, yağlı olmayan, ince, sıvı bazlı bir formülasyon” olarak adlandırılmaktadır.Cilt ürünleri konusunda uzmanlaşmış kişilerin, serum formüllerinin “birçok cilt bakım ürününe göre daha yoğunlaştırıldığını bu nedenle losyonlardan ve kremlerden daha etkili şekilde emilebildiğini” belirtir. Koyu lekeler veya kırışıklıklar gibi belirli bir cilt bakımı sorununuz varsa, serum , ihtiyacınız olan etkileri almanızda size olabilir. Tipik olarak daha küçük moleküllerden oluşan serumlar deriye daha fazla nüfuz etme eğilimindedir.

Çoğu deri türü , formülasyondaki aktif maddelere bağlı olarak bir serumdan yararlanabilir “diyor Palm. Bu kadar çeşitlilik gösterdiklerinden, cildinizle ilgili endişenizi hedef alan formüller arayın. “Serumlar sadece formülasyonun hissi ve dokusunu tarif ediyor, içindekiler, onu, uygun cilt tipi veya cilt endişesi ile eşleştirirken önemli olan şey” diye belirtiyor Palm.

Serumları yalnız hareket değil en iyi destekleyici aktör olarak düşünün. Çok yağlı ciltler sadece bir serum kullanarak kurtulabiliyor olsa da , çoğu kuru normal ciltte üste tabaka nemlendiricisi gerekecek. Artı, aktifleştiriciler nemlendiricinin altına yerleştirildiğinde onları tıkar “diyor dermatolog Ranella Hirsch. Bu nedenle, temizlendikten sonra, hafif nemli bir yüzeye sadece birkaç damla serum (daha az bulunur) uygulayın ve daha sonra losyon veya krem ​​gibi daha kalın formülasyonlarınızı izleyin. Burada, yaygın endişeleri hedefleyen favori listelerimizden bazıları:

 

Kurumuş
Soğuk kışlar boyunca, kıyafetlerinizin altına termal kat katlıyorsunuz ve bir süveter, fular ve ardından parkanızın üstünde duruyorsunuz değil mi? Sadece nemlendirici kullanmak, kışın ölü bir yerde sadece bir parka benzemektir. Bunun yerine, katmanlandırma stratejisi oluşturun. Nemlendirici bir yıkama ile temizlemek ve aynı zamanda hiyalüronik asit, gliserin veya shea gibi su tutucular içeren tonerler ve özlerle dolaşmak istiyorsun.

Aromatica’nın bu nemlendirici serum , yağlı hissetmeyen nemi sağlamak için argan yağı içerir. Diğer yararlar? Argan yağı cildin sıçramasını sürdürebilmesi için esneklik de geliştirir. Ayrıca demirhindi polisakkaritleri sıkılaştırır, jojoba yağı hafif hidratasyon sağlar ve çayır köpük çekirdeği yağı, E vitamini sayesinde yumuşatır, aydınlatır ve korur . Nemlendiricinizi uygulamadan önce 1-2 damla serumun cildinize üzerine koyun.

 

Akne Prone
Yağlı veya sivilce eğilimli cildiniz varsa, nemden uzaklaşabilirsiniz, ancak sert temizleyicilerin ve spot tedavilerin bir döngüsü aslında cildi dehidrate halde bırakabilir. Karşılıksız gibi görünse de, akne eğilimli cildi kurutmak aslında daha fazla yağ üretmesine neden olur.

Vücudunuzun cildi, Be The Skin Botanical Pore Serum gibi hafif bir sıvı ile dengeleyin . Mineral zengin Alaskan buzul suyunun bir karışımı gözeneklerin görünümünü azaltmak ve aşırı yağ ile mücadele etmek için zencefil, adaçayı ve kekik gibi antiseptik otlarla kombine edilir.

 

Yaşlanma
öncesi Olgun cilt birkaç soruyla yüz yüze gelebilir. Cilt yaşlandıkça neme iyi dayanma yeteneğini kaybetme eğilimi gösterir. On yıllar boyunca biriken güneş hasarı düzensiz ton, çizgi, kırışıklık ve sarkmaya neden olabilir. Tüm endişeleri gidermek için miksolog oynamaya başlamadan önce, ağır ağır vuran maddeler içeren bir serum bulmaya çalışın . Evde kendiniz karıştırmaya çalışırsanız, birlikte iyi çalışmayabilecek maddeler kullanmanın potansiyel riskini yaşarsınız.

Kurucumuz, Shangpree’nin yoğun ipeksi iksirini sever . Güneş hasarına karşı koruma sağlamak için antioksidanlar, hücre devrini teşvik eden mor ot kompleksi ve nemi artırmak için hiyalüronik asit dolu.

 

Parlaklık
Koyu lekelerin ortadan kaldırılması ciddiyetle zor olabilir, bu yüzden serumlar hedeflenen bir parlaklaştırıcı içerik dozu vermek için gerçekten çok önemlidir. Hidrokuinon içermeyen seçenekler arayın, meyan kökü, niasinamid ve kojik asit gibi maddeler, lekelerin solmasına yardımcı olabilir.

Dr. Dream’in gül kök hücreleri içeren pürüzsüz serumunuyatıştırıp aydınlatmasını seviyoruz . Ayrıca güneşin daha fazla hasar görmesini ve lekelerin koyulaşmasını önlemek için güçlü bir antioksidan sağlar. Niacinmide, iltihaplanmaya ve donukluğa karşı savaşmaya yardımcı olur. Aloe ve seramidler cilt bariyerini güçlendirir, böylece optimum seviyelerde işlev görür.

 

Hassas
Fickle ciltler aktif maddelere dikkatli bir şekilde kazınmalıdır. Tahrişi bertaraf etmek için C vitamini, retinol veya glikolik asit gibi potansiyel tahriş edici maddelerden yoksun yumuşak formüller arayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.