21 Mart 2018 2

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Cildin canlılığı, parlaklığı ve korunması sağlıklı bir cilt için önemlidir. Genç yaşlardan itibaren her kadının temizlik veya bakım amaçlı olarak ayda en az bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Her gün içtiğimiz kahvenin telvesi ise cilt bakımı için önemli bir yere sahiptir. Kahve telvesi, cildi uyarma ve canlandırma özelliğiyle doğal peeling işlevine sahiptir. Ayrıca kahve telvesi kürü ipeksi bir cilt elde etmeye de yardımcı olmaktadır. Kahve telvesi kürleri ise kolay ulaşılır ve pratik hazırlanma özelliği ile kadınların en çok tercih ettiği cilt bakımı seçenekleri arasında yer almaktadır.

Cilt Bakımı için Kahve Telvesi

Kış aylarında soğuk hava ve soğuk sular sebebiyle ellerde oluşan çatlaklara ve sertleşmeye iyi gelmektedir. Türk kahvesinin telvesi ile ellerinizi yumuşacık hale getirebilirsiniz.

Selülitlerin yok edilmesi için çözüm sağlamaktadır. Aynı zamanda kahveden tonik olarak da faydalanabilirsiniz. Tonik olarak kullanıldığında cildi tazeleyip ve aydınlatmaktadır. Kahve ılındığında suyuna 1 parça pamuk batırılarak yüz için kullanılabilmektedir. Kahve telvesi gözaltına düzenli uygulandığında morluklara da iyi gelmektedir. Yüzdeki ölü hücreleri temizlemek ve toksinleri atmak için kullanılabilir. Siyah noktaların temizlenmesi ve izlerin yok olmasını da fayda sağlamaktadır.

Kahve Telvesi Kürü

Yüz için, 1 tatlı kaşığı kahve telvesi 1 tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırıp cilde masaj yaparak uygulanmalıdır.10 dakika beklettikten sonra cilt ılık suyla yıkanmalıdır. Kuru ciltler için kahve telvesi yarım yemek kaşığı sade yoğurt ile kullanılabilir. Yağlı ciltler, kahve telvesine 2 çay kaşığı limon suyu, çeyrek çay bardağı süt ilave edilerek kullanılabilir. Kahve telvesini hiçbir şey ile karıştırılmadan da kullanmak mümkündür. Selülitler için, kahve telvesini duş almadan önce bölgelere sürülmeli ve sonrasında kese yardımı ile telveli olan bölgeler ovulmalıdır. Gözaltı morlukları için, telveden bir miktar alıp gözaltlarına uygulanmalıdır. 5-10 dakika bekletildikten sonra yıkanmalıdır.

2 Replies to “Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?”

  • Birsen dedi ki:

    Dün ki gün toplantımızda hep beraber önce kahvemizi içtik sonrasında telvelerimizi yüzümüze sürttük çok eğlenceli geçti

  • Hasan Basri dedi ki:

    Kahve telvesi kürü sayesinde kış aylarında kuruyan ellerim artık yumuşacık. Gerçekten mükemmel bir karışım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.