02 Nisan 2018 1

Karbonatın Cilde Faydaları

Karbonatın Cilde Faydaları

Cilt için doğal bir mucizevî yöntem karbonattır. Karbonat ile cildi doğal bir şekilde temizlemek mümkün olmaktadır. Bunun yanında herkesin mutfağında kolay bir şekilde bulunması ve ucuz olması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Karbonatın içerisinde cilt sağlığı için herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından dolayı çok fazla kullanılmaktadır. Karbonat içeriği nedeni ile ölü cilt derilerini temizlemektedir. Bunun yanında sivilce oluşumunu da büyük ölçüde engellemektedir ve var olan sivilcelerin azalmasını sağlamaktadır. Ciltte bulunan asit oranını dengelemektedir. Bu nedenden dolayı da cilt yağlanmasını büyük ölçüde azaltılmaktadır. Cildin ışıl ışıl parlaması için karbonat kullanılmaktadır.

Karbonat Cilde Nasıl Uygulanmalı?

Karbonatın cilde birçok faydası bulunduğundan dolayı herkes kullanabilmektedir. Karbonat su ile karıştırılmalıdır ve cilde bir pamuk ile uygulanmalıdır. Bu sayede cilt derinlemesine temizlenmektedir. Ayrıca elma sirkesinin de cilde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Elma sirkesi karbonat ile karıştırılarak ve üzerine yoğurt eklenerek cilde uygulanmalıdır. Bu karışım ise cilt üzerinde 15 dakika bekletilmelidir. Daha sonrasında ise cilt ılık su ile durulanmalıdır. Sivilceler üzerinde kullanmak isteyenlerin ise 1 tatlı kaşığı karbonata biraz su eklenmelidir. Çamur kıvamına getirildikten sonra sivilcelerin üzerine uygulanmalıdır. Güneş yanığı için ise bir bardak soğuk suyun üzerine 1- 2 yemek kaşığı karbonat eklenmelidir. Daha sonrasında ise 5- 10 dakika bu karışım bekletilmelidir. Güneş yanığı geçene kadar karbonat maskesi uygulanmalıdır.

One Reply to “Karbonatın Cilde Faydaları”

  • Deniz SU dedi ki:

    Yüzümde sivilceler ve yağlanma vardı. Bu yazınızı 2 gün önce okudum ve karbonatı denemeye karar verdim. Ciddi anlamda yüzümde olan yağ fark edilir bir şekilde azaldı. Karbonatın bu şekilde işe yarayacağı hiç aklıma gelmezdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.