07 Mart 2018 0

Karma Cilt İle Nasıl Başa ÇıkıIılır?

Karma Cilt İle Nasıl Başa ÇıkıIılır?

Karma Cilt İle Nasıl Başa ÇıkıIılır?

Normal ve yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler, uzmanlar tarafından önerilen malzemeleri kullanarak cilt yapılarındaki kusurları örtebilmektedirler. Yağlı, kuru ya da normal cilt yapısından ziyade karma cilt yapısına sahip olan kişilerin ne yapması gerektiğini merak ettiniz mi? Bu yazımızda karma cilt yapısı hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Temizleyin – Dikey gösterebilir gibi görünse de, reçetenizi nazik bir yağ bazlı temizleyici ile başlatın. Teori, lisedeki kimyayı düşününce “tıpkı çekiyor” gibi birşeydir. Temizleme yağı ( Mizon No. 1 King’s Berry gibi), t- zone’unuz gibi yağayatkın bölgelerde bulunan fazla sebumun giderilmesine yardımcı olur, ancak herhangi bir kuruluğun sıkılaşmasını sağlar lekeler, yanaklar gibi.

Ton Toneriniz  için, gözenekleri temiz tutmaya yardımcı olan salisilik asit veya anti-bakteriyel çay ağacı yağı arayın.  En sevdiğimiz Aromatica Çay Ağacı Dengeleyici Tonik  ayrıca nemi artırmak için% 93 aloe vera suyu içerir.

Hidrat – K-güzellik cilt bakımı rutini zahmetli görünebilir, ancak nem çok katmanlı kombine cilt için çok ağır hissetmeden nemlendirme sağlar. Önce hiyalüronik asit gibi nemlendiriciler içeren hafif bir serum katın, genellikle sıkı hissetmeye meyilli olan alanlara konsantre olun. Daha sonra, daha fazla hidrasyon sağlamak için hafif, yağsız bir losyon yayın. SPF’nizi gündüz için unutma (Lagom’un nefes alabilen jel benzeri versiyonunu seviyoruz)! Ne tür bir cilt türüne sahip olursanız olun, göz altı derisi özellikle ince ve kuruluk eğilimli olduğundan, her zaman nemlendirici bir krem ​​üzerine uygulayın.

Tedavi – Çoklu maskeleme eğilimi üzerine düşünün ve kararmaşık teninizin faydasına kullanın. Her yere bir maske bulaştırmak yerine nokta muamelesi ile uzmanlaşmış bir yaklaşım getirin. Yağlı bölgelerde kil maskesi kullanın ve kuru bölgelerde nemlendirme maskesi kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.