08 Mart 2018 0

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Nedir?

Sivilce, akne gibi sağlık sorunlarını cilt üzerinde ciddi kalıcı izlerin meydana gelmesine neden olmakta. Tedaviler sonrasında ciltlerinde kabuklaşma, pul pul dökülmeler meydana geldiğini gören kişiler genel olarak ne yapacaklarını merak etmektedirler. Burada, bu tür durumlarda kullanılmak üzere kimyasal peeling önerilerinde bulunmaya çalışacağız.

Amaç ne?

Kimyasal Peeling , sivilce yara izi, rosacea, düzensiz cilt tonları, fotoğraf hasarı, güneş hasarı ve kırışıklıklardan kaynaklanan çeşitli sorunlara yardımcı olur . Ancak benim bilgimden akne skar ve eşit olmayan cilt tonlarını tedavi etmek için kimyasal peelingler daha sık kullanılır.

Orada ne tür kimyasal soylular var?

Fenol Asit Soyma – Bu tür kabuklar cildin derinliklerine gider ve bazen bir veya iki saat boyunca bekletilir.

* İnsanlar Phenol ve TCA Peellerinden ciddi yanıklar aldıklarını bildirdiler, bir profesyonel tarafından yapılması en iyisidir.

TCA kabukları (trikloroasetik asit) – Cildin üst tabakasını tamamen bir kertenkele gibi soyulur . Bunu sürdürme zamanı değişir.

AHA ve (Alpha Hidroksi Asit) Soyma – Bu kabuklar, TCA kabuklarından daha nazik ve Phenol kabuklarından çok daha naziktir. Akne skarı olan hastalarda daha sık kullanılırlar.

* AHA’lar suyun altında sertleştirmek için suyla seyreltilebilirler.

Glikolik asit – Bu AHA, en yaygın soyma maddesidir. (Banish’in onunla yapılan bazı ürünleri var). Yüzde ne kadar yüksek olursa cilde nüfuz eder.

Mandelik Asit – Bu , hepsinin en hafif AHA’sıdır , daha büyük molekül içeriğine sahiptir ve cilde nüfuz etmek daha uzun sürer. Bu AHA ayrıca renk insanlar için en iyisidir.

Salisilik Asit- Bu akne eğilimli yağlı ciltler için idealdir. Gözeneklerin içine derin nüfuz eder.

Laktik Asit (Süt) – Laktik Asit aslında vücutta üretilir ve aynı zamanda cildi nazik ve daha az tahriş eder, nemlendirir ve sivilce izlerini de tedavi eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.