10 Mart 2018 1

Kırışıklıklar ve İnce Çizgilerle Nasıl Mücadele Edilir ?

Kırışıklıklar ve İnce Çizgilerle Nasıl Mücadele Edilir ?

Kırışıklıklar ve İnce Çizgilerle Nasıl Mücadele Edilir ?

Kırışıklık problemi, belirli bir yaş üzerindeki tüm erkek ve kadınların tek derdi olmakta. Bu sorun ile mücadele etmenin, kırışıklık oluşum hızını düşürmenin bazı yolları bulunmaktadır. Tamamen yok etmenin mümkün olmadığını ancak bazı yöntemler ile azaltılabileceğini belirtelim.

 Bunu yapmanın en iyi yolu, kırışıklıkların ön ve arka kısımlarını anlamaktır. Farklı türlerden, nasıl şekillendiklerine ve onları tedavi etmenin en iyi yoluna. Yaşlanma sürecini tamamen tersine çevirmenin bir yolu olmadığını anlamak önemlidir. Hepimizin bir noktada kırışıklıkları var, ama onları önlemede bir sorun yok değil mi?

KIRIŞIKLIKLAR

1. Doğal Yaşlanma Hatları veya Rhytides

Bunlar bizim en çok tanıdık olduğumuz, doğal olarak bir süre içinde meydana gelen çizgiler. Bunlara genellikle kendi üzerinde yeterince kollajen üretmeyen deri veya glikoz neden olur. Glikasyon, belirli “hedef bölgelerde” kırışıklıklar oluşturan biyomoleküllerin işlevini bozan bir süreçtir. Genellikle göz çevresinde veya alında bulunur.

2. Uyku Kırışıklıkları

Yüz, bir yastık veya yatak içine sıkıştığında, midenizde veya yanınızda iken, uyku kırışıklıkları oluşur. Çoğumuz için, ilk başta, bunlar geçicidir ve birkaç saat içinde kaybolur – bunlar zamanla kalıcı hale gelebilir.

3. Sigara içmek 

Genel olarak sigara içmek vücudunuza ya da günlük sağlığınıza fayda sağlamaz, özellikle de cildinize değil. Sadece cilde gri bir dökülme yapamaz, cildinizin sabanlaşmasına neden olan elastikiyete ve gerçekte yirmi yaşından büyük elastikiyete zarar verir.

4. Güneş hasarı 

Güneş aslında erken yaşlanan ve kadınların ince çizgilerinin% 90’ı olan kadınlarda 1. sıradadır. Güneşten uzun süre güneşe maruz kalmak (bazen güneş kremi ile bile olsa), hiperpigmentasyona, kalıcı “güneş yanığı” na (her zaman güneş yanığı rengi olan ve kuru olma eğilimindedir) ve ayrıca kırışıklıklara neden olabilir. Kendinizi her gün SPF 35+ ‘yi cildinize (UVA / UVB korumasına sahip olduğundan emin olun) bu zararlı ışınlardan korumak için uyguladığınızdan emin olun.

5. Diğer yaygın nedenler

Liste, hidrasyon eksikliğinden, alışılmış yüz ifadelerine, cildin çekilmesine ve çekilmesine ve hatta strese neden olur. Yüzü hassas bir alan, özellikle gözler, zencefilli davranır.

KIRIŞIKLIKLAR NE ZAMAN OLUŞMAYA BAŞLAR? NE ZAMAN TEDAVIYE BAŞLAMALIYIM?

Her şey gerçekten, etnikliğinizden başlayarak birkaç şeye bağlıdır, eğer bir renkte kadın iseniz, altmışlı yılların ortalarında bile, kırışıklıkları göreceksiniz, çünkü cildiniz melanin olduğundan cildinize renk veren madde rengi, yaşlanmanın görünümünü geciktirir – şanslı bayanlar! Adil bir güzelseniz, ortalama kadından daha erken yaşlanma sürecine başlamalısınız. Açık tenli kadınlar (ve erkekler), güneşin cildin katmanlarına daha hızlı girmesine ve parçalanmasını sağlayan daha ince, daha hassas bir cilde sahiptir.

Aynı zamanda genetiğinize de bağlıdır. Mesela belki anneniz (hatta babanız) 45 yaşında ama 30’a benziyor. Ancak cildinin genetik olarak yaşlanması, büyük olasılıkla benzer etkilere sahip olacaksınız.

KIRIŞIKLIKLAR IÇIN TEDAVILER

Lazer tedavisi ile başlayacağız. Lazer prosedürleri, cildinizin katmanlarını hassas bir şekilde kaldırarak yapılır. Yeni cilt hücreleri gelişmeye başlar ve cildinize daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu prosedürler bir seferde binlerce dolar olabilir ve çok uzun bir iyileşme sürecine sahiptirler, genellikle soyulurlar ve kaşıntı meydana gelir. Doğru yapılmadığında fazla mesai sonuçlarının kaybolduğu bilinmektedir.

Elimizdeki sonraki tedavi mikrodermabrazyon. Bu, küçücük kristallerle derinin altına “kumlar” atar. Mikro dermabrazyon yumuşak kırışıklıklar ve ince çizgiler, doğum izleri, skar veya yaşlanma noktaları gibi pigmentli noktalar için yardımcı olabilir. Bu prosedür profesyonel olarak yapılabilir veya evde PMD gibi kitlerle yapılabilir.

Kollajen İndüksiyon Terapisi de var ve biz de Banish Kit’i kullanmayı tavsiye ediyoruz . Bu süreç cildinizde küçük delikler oluşturacak, daha sonra reaksiyona girecek ve kolajeninizi yeniden oluşturmaya başlayacaktır. Yaşlanma süreci başladığında, cildiniz kendini iyileştirme ve yeniden kurma yeteneğini kaybeder. CIT ile, hücre büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur, cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlar ve daha genç görünen bir cilt yaratır ve diğer yöntemlere göre genellikle daha az invazivdir.

Son olarak, dolgu maddeleri hakkında konuşacağız. Bunlar, cildi dolduran enjekte edilebilir malzemeler. Kullanılan malzemeler genellikle Kollajen’dir, fakat aynı zamanda deride daha uzun sürecek olan sentetik veya silikon enjeksiyonları da (hatta Botox olarak da bilinir) olabilir, hatta bazıları da kalıcı olabilir. Bu prosedür oldukça acı verici ve pahalıdır ve birçok yan etkisi olabilir.

EKSTRA İPUÇLARI

1. Boyu unutma – en sık rastlanan hata boynunuzu tamamen unutmaktır. Boynunuzu her gün nemlendirdiğinizden ve güneş koruyucunuzu karıştırdığınızdan emin olun.

2. Bir nemlendirici veya güneş kremi kullanmadan makyaj yapmayın – Birçok insan makyajın cilde zarar verdiğini ve sizi daha hızlı eski haline getirebileceğini söyler. Bu hem doğru hem de yanlıştır. Cildiniz ve makyajınız arasında koruyucu bir tabakaya ihtiyacınız var. Vakıflarınızdaki yüz ürünleri, cildinizin zamanla hücre üretimine zarar verebilecek zararlı içeriklere sahip olabilir.

3. Stres Yapmayın! – İş, yaşam olayları, aile ya da ilişkiler nedeniyle çok fazla stres altındaysanız, vücudunuzu sakinleştirmek ve nefes almak için birkaç dakikanızı ayırmaya çalışın. Stres, baş ağrıları, uyku sorunları ve hatta göğüs ağrıları gibi diğer yan etkilerin yanı sıra daha fazla kopma ve erken yaşlanmaya neden olabilir. Aldığın şansı yok et.

Genel olarak, her gün cildinize iyi baktığınızdan emin olmanız önemlidir. Onüç ya da otuz yaşındaysanız sorun yaşlanmayı önlemenin en iyi yolu erkenden başlamaktır. Sadece bu konuda çok fazla stresli olmadığından emin ol. Milyonlarca kez söylediğim gibi, hepsini alacağız. İyi şansla

One Reply to “Kırışıklıklar ve İnce Çizgilerle Nasıl Mücadele Edilir ?”

  • Ayşe Sezgin dedi ki:

    Bu yöntemlere ihtiyaç duymamak için kırışıklıklara neden olan şeylerden uzak durmalıyız. Yine de lazer tedavisi etkili bir yöntem gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.