09 Mart 2018 3

Kıvırcık Saçlar için Doğal Bakım Önerileri

Kıvırcık Saçlar için Doğal Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlara sahip olmak birçok kişi için hayal olarak gösterilmekte. Oysa, kıvırcık saça sahip olan kişilerin ise sahip oldukları saçlardan dolayı ne kadar nefret ettiğini biliyor musunuz? İstenilen kalıba ve şekle giremeyen, sürekli olarak dağılan saçlar, birçok şikayetin meydana gelmesine neden olmakta. Bu yazımızda kıvırcık saç bakımı hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

1. İPUCU

Sahip olduğum ilk ipucu, sizin için çalışan şampuan ve saç kremi bulmak. “Sülfat” yazan herhangi bir içerikli şampuanlar saçlarınızı kurutabilir ve doğal yağlarından çıkarır. Bu, kaçınmayı seçtiğim bir maddedir. Çoğu mağazada bulabildiğim bir marka Shea Moisture. Sonunda “koni” içeren bileşenler içeren klimalar büyük olasılıkla saçlarınızda birikebilir ve yıkamak için sülfat gerekir. Klimalar için Shea Moisture’ı tekrar tavsiye ederim. Eğer DIY-ing gibi hissediyorsanız, eşit parçaların ve soda ve hindistancevizi yağının kremi de yapabilirsiniz.

2. İPUCU

Yumuşak bukleler için ikinci ipucu saçınızda durağanlığa neden olan şeyleri ortadan kaldırmak olacaktır. Normal banyo havlusu genellikle saç üzerinde çok serttir ve kıvrıma eklenebilir. Bunu önlemek için, bukleler için çok daha uygun ve yumuşak bir mikrofiber havluya yatırım yapabilirsiniz. Bir başka şüpheli kıvrım suçlaması yastık kılıfından kaynaklanabilir! Geceleri yastığınızı attığında ve açtığınızda, saçınız sert pamuktan geçer ve kıvrılmaya ve hatta kırılmaya neden olur. Bunu düzeltmek için saten yastık kılıflarına yatırım yapabilir, gece kullanımı için bir saten uyku başlığı alabilir ya da bir fularda saçınızla uyuyabilirsiniz. Bunların hepsi saçlarınızdaki istenmeyen sürtünmelerden kaynaklanan kırılmayı ve kıvrılmayı azaltacaktır.

3. İPUCU

Son ipucum, buklelerinizi onları şekillendirmek için nemlendiren ürünler eklemek. Bukleler, kıvrımla savaşmak için her şeyden daha fazla neme ihtiyaç duyarlar. Mus ürünleri saçlı ve yağlı görünen bukleler bırakabilir. Kılların doğal yağlarına benzer jojoba ve argan yağı gibi hafif yağları kullanmanızı tavsiye ederim. Bunları saçlarım ıslak olduğu zaman uygularım ve ana kısmını uçlara odakladım. Klimalarda bırakın, ayrıca Shea Moisture kullanıyorum, saçınıza gün boyu çok ihtiyaç duyulan nemi veririm. Dikkatli olun ve saçınıza çok az miktarda ürün ekleyin çünkü çok fazla istemezsiniz ve saçınızın ağırlığına ve yağlı olmasına dikkat edin.

SON IPUCU

Sahip olduğum son ipucu saçlarını kucaklamanın bir yolunu bulmak. İster kendi stilinize benzeyen, hem de sizinkilere benzeyen diğer insanların saçlarını nasıl şekillendireceğinizi ya da nasıl görüneceğini öğreniyor olun. Her tür saç güzeldir ve herkes aynı tipteki saçlara sahip olmaya çalışmamalıdır. Kıvırcık saçları doğal olarak nasıl sağlıklı tutacağınızı bildiğiniz sürece, zafer dolu günlerini takip etmelisiniz.

3 Replies to “Kıvırcık Saçlar için Doğal Bakım Önerileri”

  • Deniz dedi ki:

    Saçlarımı kıvırcıklaştırmak için yapmadığım şey kalmadı. En sonunda karar verdim düz yapacağım. Dediğiniz gibi bakımlı her saç güzeldir.

  • Nur Banu Sezen dedi ki:

    Tavsiyelerinizden sonra mus ürünlerini kullanmaya başladım. Saçtaki etkisi gerçekten gözle görülür. Teşekkür ederim.

  • Tarık yatar dedi ki:

    Saçlarım tam kıvırcık değil fakat dalgalı. Banyoda normal havlu kullandığımda rahatsız olduğumu hissediyorum. Bu nedenle elimden geldikçe yumuşak havlu kullanmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.