02 Aralık 2017 0

Kızılötesi filtreli güneş ışığı gerekli mi ?

Kızılötesi filtreli güneş ışığı gerekli mi ?

Güneş ışınlarından cildinizin korunmasıyla ilgili gerçeği

Bazı bilimsel çalışmalar, kızılötesi ışınların insan derisine zarar verici ve yaşlanmaya sebep olduğunu gösterdi. Ve güneş koruyucu cilt bakım şirketleri, Kızılötesini engellemeyi iddia ederek yeni bir pazar alanı ve ürün avantajı yaratmak istediler.

Bu gerekli mi?

Daha iyi bilimsel çalışmalar aslında güneşten gelen kızılötesi radyasyonun cildi zararlı olmadığını ve aslında faydalı olduğunu kanıtlamaktadır.

Güneş’ten gelen kızıl ötesi radyasyon, aslında cildi korumaya ve cildi UV hasarına karşı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

 

Peki, tartışmalara, yeni ürünlere ve gerçek uzmanların fotoğraf biyolojisindeki sonuçlarına ne oldu?

Evet, güneş ışınlarının% 54’ünden fazlası kızılötesi ışınımdır. Fakat kızılötesi ışınların deriye zarar verdiği, serbest radikal oluşturduğu ve derisi için kötü olduğu konusunda yapılan çalışmalar, güneş kızılötesi ışınımın simülasyonunu yapamayan lambalarla yapıldı.

Fotobiyolojide saygın uzmanlar, kızılötesi tartışmaları ele almışlardır. Kızılötesi ve cilt fotobiyolojisi üzerine çalışma yaptıktan sonra çalışmayı listeler ve analiz eder. Ve kızılötesi radyasyonun cilt üzerinde zararlı etkileri olduğunu gösteren bu çalışmaların temelde hatalı olduğunu gösteriyorlar.

Aslında, güneşten kızılötesi ışınımın cildin ultraviyole ışınlarından kurtulmasına ve aşırı maruz kalmanın iyileşmesine yardımcı olduğu bilinir. Yıllardır, cildi canlandırmak ve yara iyileşmesini hızlandırmak için kızılötesi kullandık.

Uzmanlar şu görüşü Belirtiyorlar:

“Fotoviyomodülasyona, görünür ve IR-A ışığı, dalga boyu, yoğunluk ve dozajda doğal güneş ışığı koşullarını taklit eder, cilde faydalı olabilir. Böyle hafif bir maruz kalma, deriyi önümüzdeki UVR hakaretlerine hazırlamak için bile önceden şart koşabilir. Öte yandan, çok geniş aralık ve yoğunluk / doza sahip yapay IR-A radyasyonuna maruz kalmak, mevcut zararlı etkilere katkıda bulunabilir veya kendi olumsuz etkilerine (artmış MMP-1) neden olabilir. ”

Benim görüşüm?

Kızılötesi hakkında konuşmayı boşverin.

Kızılötesini bloke ettiğini iddia eden güneş kremlerini gözardı edin.

Bunun yerine, geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanarak cildinizi UVA ve UVB’den korumaya odaklanın.

UVA ve UVB’nin cildi tahrip ettiğini, cilt kanserine ve cilt bağışıklık bastırmasına neden olduğunu açıkça biliriz. Buna ek olarak, 25+ yıl bilim araştırmalarından sonra fikrim, mineral çinko oksit güneşten koruyucuların en iyi ve en güvenilir olduklarıdır.

Sağlıklı günler dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.