05 Şubat 2018 0

Kuru Maske Yaşlanma İçin / Kuru Ciltler için

Kuru Maske Yaşlanma İçin / Kuru Ciltler için

 

Bu DIY anti aging kuru maske, cildi güzelleştirmeye gelince çökmüş ve güçlü olan bileşenler içerir. Anneler, büyükanne ve arkadaşlar için mükemmel bir hediye! Bahsetmiyorum, o pembe ne kadar güzel ?!

Öncelikle, tam olarak kuru bir maskenin ne olduğunu ve neden bir tane yapmak isteyeceğinizi açıklayayım. Temel olarak kuru bir maske, kuru katkı maddelerinden oluşan toz karışımıdır. Bir maske uygulamaya hazır olduğunuzda, bir yemek kaşığı süsleyin. Kuru maskenin üzerine bir kat daha yapıştırın ve cildinize uygulayın. Bu DIY ile ilgili en büyük şey, güçlü ve taze kalmasıdır. Su ya da aloe vera ya da hidrosol gibi bir sıvı , kuru malzemelerinizi harekete geçirir ve cildinize kontaminasyon riski olmadan ya da etkisiz kalması nedeniyle etkili bir muamele verir.

Kuru maskelerle ilgili en sevdiğim şey, seçeneklerin söz etmekten bitmemesi ve yapmaları daha kolay olamazdı! Uygun malzemeleri seçin, otlar, tuz veya yulaf ezmesi gibi toz haline getirilmemiş maddeleri toplayın ve birlikte karıştırın! Gerçekten yanlış gidemiyorsun.

Yaşlanma Karşıtı Kuru Maske

Bir kavanozda yüksek incisli toz, gül külü, kaolin kili ve pilav kilini karıştırın. Bir blendır veya kahve değirmeninde öğütmek, tomurcukları ince toz haline getirip diğer maddelerle karıştırın. İyi çalkala.

Kullanmak:

  1. Bir çorba kaşığı tozu alın ve yayılacak bir macun oluşturmak için yeterince sıvı ekleyin.
  2. Cildi temizlemek için kalın bir tabaka uygulayın.
  3. 10-15 dakika bekletin.
  4. Soğuk su ile yıkayın.
  5. Toner ve nemlendirici kullanın.

Sevdikleriniz için bu maskeyi yapıyorsanız, BU KONTROL EDİNİZ. Basit bir şerit bağladım ve bahçemden bir çam süslemesi ekledim. Ayrıca bir tahta kaşık veya maske fırçası da ekleyebilirsiniz ! Yukarıdan ve öteye gitmek için, madde listesi ve talimatları olan bir karton da şeride bağlanabilir.

Bu maske kuru ve ıslak ne kadar muhteşem ?! Kuru ciltler için harika bir maskedir.  Rhassoul benim en sevdiğim kilimdir . Gözeneklerden yalnızca kirleri tutmakla kalmaz, aynı zamanda nem cildi bile zedelemez. Kaolin ve Rose kili kuru ve hassas ciltler için mükemmel killerdir ve dolaşımı hızlandırmak, pul pul dökmek ve cildi arındırmak için de çalışırlar. Hibiscus yaşlanma cildi için de mükemmeldir. Aslında cildi yumuşak bir şekilde eksfoliye alabilir! Gül tomurcukları anti aging söz değil, bu maske inanılmaz kokusu yapmak nihai vardır!

Bu maske ile deney yaparken sıvı olarak gül hidrosol kullandım . Şaşırtıcı çıktı ve temiz ve pürüzsüz hissetti benim cilt bıraktı! BURAYA kil maskesini nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin . BURAYA Gül kilden elde edilen faydalar hakkında da bilgi edinin .

Bu seride bir tane daha kuru maske için ayarlanmış kalın!

xx, Jenni

PS Bu DIY’yi bir hediye fikrine dayandım çünkü Kaolin Clay ve Rose Clay’ı kullandım. Kaolin Clay beyazdır ve bu DIY’ye hoş bir bebek pembe renk verir. Aksi halde maske daha koyu bir pembe olurdu. Her iki kil de çok benzerdir ve hafif pembe olmazsanız kaolin kili kolayca çıkarılabilir. Daha fazla gül külü için kaolin yerini değiştirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.