23 Mart 2018 1

Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri

Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri

Birçok insanın rahatsız olduğu bir konu olan yüzdeki lekeler için evlerde rahatça bulunan malzemeler ile kolaylıkla hazırlanıp oldukça iyi sonuçlar veren yüz maskesi tarifleri mevcut. Bu maskeler sayesinde artık yüzünüzde leke şikayetlerinden kurtulabileceksiniz. Maskeleri yapmadan önce, kendi cilt tipinizi tanımanız gerekir. Cilt tipinizi öğrendikten sonra kendinize uygun olan maskeyi seçerek uygulayabilir, lekelerden kurtulabilirsiniz.

Yulaflı Salatalık Maskesi

Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; yarım salatalık, bir bardak yulaf ezmesi ve bir çay kaşığı yoğurt. Maskeyi yapmak için öncelikle salatalığı rendeleyip yulaf ezmesinin üzerine dökün. Hamur kıvamına gelmesine yardımcı olmak için de yoğurdu ekleyip, karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı yüzünüzde göz ve ağız çevrenize dikkat ederek sürün. Sürdükten sonra yaklaşık 10 dakika kurumasını bekleyin ve soğuk su ile yıkayıp durulayın. Bu maskeden etkili bir sonuç almak istiyorsanız haftada bir defa mutlaka uygulamanız gerekir.

Kahverengi Lekeleri Giderici Maske

İhtiyacınız olan malzemeler; bir çay kaşığı karbonat, 3 damla limon suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı zeytinyağı. Saydığımız tüm malzemeleri bir kabın içerisine alıp güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı göz ve ağız çevrenizi koruyarak yüzünüzün lekeli bölgelerine sürün ve 5 dakika kadar kuruması için bekleyin. Kuruduktan sonra ellerinizi kullanarak o bölgeyi ovalayın ve soğuk su ile durulayıp tamamen temizleyin. Bu maskenin etkisini görmek için, lekelerinizin sıklığına bağlı olarak haftada 1-2 kez uygulayın.

Keten Tohumu Maskesi

Bir bardak suyun içerisine bir miktar keten tohumu koyun ve kaynatın. Kaynattığınız bu karışımı süzün ve bir bezi suyun içine birkaç defa batırıp yüzünüzdeki lekeli bölgelere pansuman yapar gibi sürün. Maskenin etkili olabilmesi için 2 ya da 3 günde bir uygulamanız gerekir.

One Reply to “Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri”

  • Mükremin Öztürk dedi ki:

    Lekeli bölgeler için keten tohumu maskesini uyguluyorum. Gayet faydalı ve doğal bir yöntem. Herkese tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.