09 Mart 2018 2

Ne Sıklıkla Yüzünüzü Yıkamanız Gerekir ?

Ne Sıklıkla Yüzünüzü Yıkamanız Gerekir ?

Ne Sıklıkla Yüzünüzü Yıkamanız Gerekir ?

Yüz yıkama her ne kadar iyi ve sağlıklı olarak gösterilse de cilt yapısının bozulmasına, tahriş olmasına neden olabilmekte. Sürekli olarak cildinizin kuru ve yıpranmış gibi hissediyorsanız bunun ana nedeni sık yüz yıkama alışkanlığı olabilir. Bu nedenle bu yazımızda cilt yapısına uygun olarak ne sıklıkla yüz yıkamanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

CILDINIZ HASSAS OLABILIR

En uzun süre cildimin yağlı olduğuna inandım, çamaşır yıkayana kadar. Tam bir yağ kaygan olmasını bekliyordum ama birkaç gün içinde (benim için sürpriz) cildim aslında normaldi . Çok yağlı veya fazla kuru hissetmedim aslında kuru lekelerim tüm tek lekelerimle birlikte ortadan kayboldu zaman oldu ben bu fark bütün zaman ben düşünülüyordu lanetli aşırı sivilce basmış cilt ve olmuştu yıkama üzerinde ve ne zaman tedavi üzerinde aslında var son derece hassas cildi. Sürekli sert kullanmanın kısır döngüsünden geçiyordum ürünleri, cildimi tahriş eder ve doğal yağlarından ayırır. Yağ bezlerim daha fazla yağ pompalayarak doğal yağların kaybını aşırı telafi etmeye çalışacak ve böylece tıkanmış gözenekler ve akne doğdu .

BIR GÜNDE İKI KEZ YIKANMA KURUMAYA YOL AÇABILIR

Cildinizi doğal yağlarının sıyrılmasına ve aşırı yağlı bir tuval oluşturmaya ek olarak, günde iki kez yıkamanın da bazı ciddi kurumaya yol açabileceğini söylemeye gerek yok. Kuruluk, bir kırışıklık ve erken yaşlanan cildin neden olduğu bilindiği için endişe vericidir (ve hepimiz sonsuza kadar genç görünmek isteriz değil mi?). Artı, kuruluk aslında akne yol açabilmektedir exasperate egzama ve döküntü gibi diğer koşullar.

YÜZÜNÜ YIKAMADAN DURMALI MI?

Tabii ki, herkesin cildi farklıdır, ama hiçbir zaman bir milyon yıl içinde cildime daha az yer vermek aslında onu iyileştirirdi Bu yüzden deneyimlerimi ve bilim ve gerçekleri bir kenara atmak için buradayım – umarım siz de bunu denemeye ikna etmek için. Birinin isterdim kaydetmiş beni dan harcanan sayısız dolar ve enerji kremler, losyonlar, ve kalp üzerinde Sonra bütün bunların yolculuk paylaşan bir akne dertli olarak kamu ly , insanların birini sevdiği şeylerden Bana sormak “neden yüzünü yıkmıyorsun?” Şimdi, onlara, yapmadığımı ve beni yapamayacağını memnuniyetle söyleyebilirim .

2 Replies to “Ne Sıklıkla Yüzünüzü Yıkamanız Gerekir ?”

  • Emre kara dedi ki:

    En iyisi günde 1 kere düzenli olarak yıkamak. Bu şekilde ne yüzde kuruma olur ne de zararı. Aksine faydalı bile olabilir.

  • fatma tekyol dedi ki:

    Her şeye rağmen yüz yıkamanın faydalı olduğunu düşünüyorum. Sağlık açısından önemli bir unsur. Fırsat buldukça yıkamakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.