10 Mart 2018 1

Saç Uzamasına Olanak Sağlayan Yağlar

Saç Uzamasına Olanak Sağlayan Yağlar

Saç Uzamasına Olanak Sağlayan Yağlar

Sizin de çevrenizde saç dökülmeleri ya da yavaş uzama problemi olan kişiler var mı? Saç bakımı için birçok ürün denemesinde bulunan kişiler, bazı yağların saç uzatıcı etkilerini görmüşlerdir. Üstelik bu tür yağlardan elde edilen sonuçların kalıcı etkiler meydana getirmesi birçok kişi tarafından şaşırtıcı olarak gösterilmiştir. Bugün, Saç Uzamasına Olanak Sağlayan Yağlar hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz.

İlk olarak, bazı saç büyüme nedenlerini listeleyim. Orijinal sebebi tanımlamaz ve tedavi etmezsek, uzamış yeniden büyüme olasılığı büyük ölçüde azalır.

 • Duygusal stres
 • Fiziksel stres
 • Doğum sonrası
 • Hormon dengesizliği
 • Tiroid sorunları
 • Toksinlere maruz kalma
 • Vitamin ve mineral eksiklikleri
 • Alerjiler
 • kalıtım

Saç Uzamasına Olanak Sağlayan Yağlar 7 Yağ

Siyah Kimyon Tohumu Yağı Sadece bu yağın saçı güçlendirmekle kalmaz, saç dökülmesini giderir. Kimse bunun neden olduğunu tam olarak anlayamıyor, ama büyük ihtimalle güçlü antioksidan ve antimikrobiyal özellikleriyle bir ilgisi var. Saç köklerinin güçlendirilmesi, daha sağlıklı saç büyümesine neden olur.

Saçın yeniden canlandırılması söz konusu olduğunda Hint yağı muhtemelen en çok bilinen ve en çok kullanılan yağdır. Hint yağı yağının yüksek konsantrasyonda risinoleik asit nedeniyle, dolaşımın artması için harikadır. Saç derisine masaj yaparak, kıl foliküllerine besinlerin verilmesini sağlayan artan kan akışı meydana gelir. Hint yağıdaki antioksidanlar ayrıca keratini saçlarda da destekler ve saçı daha güçlü ve pürüzsüz hale getirir.

Sedir Ağacı Esansiyel Yağı:  , Saçları yeniden büyüttüğünde son derece önemli bir maddedir. Çalışmadan sonra çalışma sedir ağacı yağı (genellikle jojoba yağı ile karıştırılır), yeniden büyüyen saçlar söz konusu olduğunda çok etkilidir. 100 çalışmanın sonuçları cedarwood’un serumumuza eklenmesi için mükemmel bir çözüm olduğunu göstermektedir!

Biberiye Uçucu Yağ -Kemaryer: Saç köklerini uyandıran dolaşımları uyarır. Saç büyümesi söz konusu olduğunda dolaşım anahtardır. Biberiye ayrıca hücresel metabolizmayı artırır.

Fındık yağı saç derisi ile birlikte saçınızı besleyebilen yağ asitleri, proteinler ve vitaminlerle doludur. İyi bir saç büyümesi sağlamak için mükemmel bir yağdır ve saç foliküllerini uyarmak ve kuru kafa derisini hafifletmek için onları beslemek için idealdir. Bir yan not olarak, fındık yağı saç renginizi korumak için de harika.

Clary Sage Esansiyel Yağı: , Saç köklerinin büyümesini teşvik eden saç köklerine çok uyarıcıdır. Ayrıca kafa derisi yağlarının dengelenmesine de yardımcı olur. Saç derisine uygulayarak hormonları dengelemeye yardımcı olup olmadığından emin değilim, ama hormonları düzenlemek için en etkili esansiyel yağ olarak bilinir!

Jojoba Oil’in saç büyümesini uyardığı söylenir. Jojoba ayrıca saç foliküllerini tıkayabilen aşırı sebum birikiminin saç derisini temizler. Ayrıca, jojoba yağı saç derisinde dolaşımı uyarır, saç köklerine kan akışını getirir ve büyümeyi teşvik eder.

One Reply to “Saç Uzamasına Olanak Sağlayan Yağlar”

 • Hasan Serpen dedi ki:

  Duygusal stresten ötürü saçlarımın uzamasının yavaşladığını hissettim. Sedir ağacı esansiyel yağı kullanarak sorunumu çözdüm. Şimdi bir sorunum kalmadı fakat daha hızlı uzaması için kullanıma devam ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.