30 Mart 2018 2

Saç Yağlanmasını Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç Yağlanmasını Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç yağlanması çoğu insanın karşılaştığı bir durum olup, saçın kirli ve sönük durmasına sebep olmaktadır. Bu sorun ile karşı karşıya olan kullanıcıların bu sorunlarından kurtulmak amacı ile birçok yönteme başvurdukları gözlemlenmektedir. Saçlarda meydana gelen bu yağlanma kafa derisi tarafından saç köklerini korumak amacı ile üretilmekte olup bazı saç tipleri içerisinde daha çok üretim sağlanmaktadır.

 

Saçın Yağlanma Sebepleri

Regl dönemi, hamilelik ya da tedavi yöntemli kullanılan doğum kontrol haplarının meydana getirdiği hormon düzensizlikleri, aşırı stresli dönemler, yağ açısından oldukça zengin yiyeceklerin aşırı tüketilmesi, kirli ortamlarda uzun süre bulunma, saç derisinin temizliğinin düzenli ya da tam olarak yapılamaması ve kalıtsal yöntemler de meydana gelmektedir.

Bu sorunların çözümlenebilmesi için yağlı saç yapısı bulunan kişiler elma sirkesi kürü hazırlayabilirler. Bunun için gerekli malzemeler bir bardak ılık suyun içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi eklenir. Saçlar şampuan ile yıkanıp iyice durulandığından emin olunduktan sonra bu karışım ile saçlara uygulanır beş dakika bekletildikten sonra soğuk su ile durulanır. Haftada bir tekrarlanabilir. Bunun yanı sıra limon suyu da aynı şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte yumurta sarısı kürü, siyah çay kürü, bal kürü yapılabilir. Bu kürlerin yanı sıra yağlanmanın kolay çözümü için yapılacak olan karbonatı yağlı saç derisine uygulayarak daha sonrasında yıkanması sağlanabilir.

2 Replies to “Saç Yağlanmasını Önlemek İçin Doğal Yöntemler”

  • Aslı dedi ki:

    Saçlarımda ki yağlardan ne yaptıysam bir türlü kurtulamadım..en sonunda elma sirkesini kullandım ve saçlarımdaki yağ sorununu çözdüm

  • Sibel dedi ki:

    Limon suyu ile saçlarımı 3-4 güne bir yıkıyorum. Eskiden her gün yağlanan saçlarım artık daha geç ve zor yağlanıyor. Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.