10 Mart 2018 1

Saçın Renk ve Yağ Dokusu Nasıl Korunur

Saçın Renk ve Yağ Dokusu Nasıl Korunur

Saçın Renk ve Yağ Dokusu Nasıl Korunur

Son zamanlarda yağlar üzrine yaptığımız araştırmalar, birçok etkinin gözlemlenmesine olanak sağladı. Bazı yağlar, yapılarındaki maddeler sayesinde saçın renk ve yağ dokusunu doğal olarak koruduklarını gözlemledik. Bugün, elde ettiğimiz Saçın Renk ve Yağ Dokusu Nasıl Korunur verilerini sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Camelina yağı , bir saç yağı için iyi bir seçimdir, çünkü bir beslenme merkezi. Aynı zamanda saç köklerinin korunmasına yardımcı olur ve yüksek antioksidan içeriği nedeniyle saçları serbest radikal hasarından koruyabilir. Fındık yağı seçtim çünkü saç renginizin korunmasına ve ömrünün uzatılmasına yardımcı olduğu söyleniyor! Yaz aylarında bu kadar tuzlu su, havuz suyu ve güneş hasarı her zaman yüksek, saç renginize hasara yol açıyor! Ayrıca, saçları güçlendirmeye ve onarmaya yardımcı olan protein ve vitaminlerle doludur. Argan yağı seçtim çünkü çok zengin. Saçlarınız tam anlamıyla içine girecek. Ayrıca saçları yeniden şekillendirmeye yardımcı olduğu da biliniyor.

İki kokuyu birlikte sevdiğim için saç yağıma lavanta ve biberiye esansiyel yağı ekledim . Bu saç yağını saç derisine uygularsanız, biberiye kan akışını teşvik etmek için harikadır. Ayrıca ikisi de temiz ve parlak kokuyorlar!

Bu saç yağı için çeşitli kullanımlar vardır. Saç ekimi dostu yağlar içerdiğinden, bunu kafa derisinde kullanabilirsiniz. Camelina yağı kepek için harika. Tüm yağlar saç derisini büyük ölçüde besler ve sağlıklı saç köklerinin elde edilmesine yardımcı olur. Bu yağı sıcak yağ olarak da kullanabilirsiniz. Saçlarımı kaplamayı seviyorum, dışarıda kızları seyrederken ya da bahçıvanlık yaparken dışarıda çörekle bağladım. Uygulayabilir, duş başlığı alabilir ve sıcak bir banyo veya duşa atlayabilirsiniz. Yağ nüfuz ederken ısı saç folikülü açmaya yardımcı olacaktır. Saç yağı kullanmanın en yaygın yolu, kıvırcık saçları yumuşatmaktır. Saçları yumuşatmak ve yumuşatmak için kıvrıma veya sadece kuru uçlara uygulayın. Çok fazla kullanmayın – bu tarif sadece son derece besleyici yağlar içerir, bu yüzden eğer onu kazıyorsanız ürünü boşa harcarsınız!

One Reply to “Saçın Renk ve Yağ Dokusu Nasıl Korunur”

  • Bahar Sayın dedi ki:

    Saç boyasının daha uzun süreli kalıcı olması için fındık yağı kullanılabilir. Bu şekilde hem boya masrafından kaçınmış oluruz hem de saçlarımız daha çekici görünür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.