08 Mart 2018 2

Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketmemiz Gereken Besinler

Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketmemiz Gereken Besinler

Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketmemiz Gereken Besinler

Sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kişiler öncelikle yaşam tarzlarına sonrasında ise tükettikleri besinlere önem vermeleri gerekmektedir. Bu yazımızda cilt yapısına etki eden, muhakkak tüketmeniz gereken bazı besinler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Parlayan ciltler için somon ve keten tohumu yiyin. Somon ve keten tohumu Omega-3 yağ asitleri ile doludur. Bu yağ asitleri, cildinizi parlak bırakarak hücre duvarlarını onarır!

Yeşil çay ve meyveler antioksidanların inanılmaz bir kaynağıdır. Antioksidanlar sisteminizde hasar ve kırılmaya neden olan serbest radikallerle savaşırlar.

Domates ve havuç ile Vitamin A + C düzeltme alın. Domates bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve tamir modunu etkinleştirir. Havuçlar, sisteminizi temizlemek için antioksidanlarla çalışan beta-karoten bakımından zengindir!

Hormonal sivilce incir ve enginarla savaşın. Akneye neden olan hormonları dengelemeye yardımcı olan magnezyumla doludurlar.

2 Replies to “Sağlıklı Bir Cilt İçin Tüketmemiz Gereken Besinler”

  • Esra dedi ki:

    Parlak ve güzel bir cilt için önerilerim havuç, domates, yogurt ve balık…hafta bir kez tümünü tüketin

  • tuğra kayhan dedi ki:

    Domates ve havuç yiyerek sadece cilde değil sağlığınıza da büyük katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca sindirim sistemine de etkisi olduğu için bol bol tükettiğinizde zayıflamanızı sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.