09 Mart 2018 2

Selülıtten Nasıl Kurtulunur ?

Selülıtten Nasıl Kurtulunur ?

Selülıtten Nasıl Kurtulunur ?

Dünyanın üzerinde yaşayan milyonlarca kadın selülitten nasıl kurtulacağınızı bulmaya çalışıyor. Gerçek şu ki,  günümüzde yaşayan kadınların% 98’inde bir miktar selülit var. Selüliti olmayan kısımın ise genetik olarak yapılarından kaynaklı olarak dünyaya geldiğini söyleyebiliriz. Bu yazımızda selülitten nasıl kurtulunur ona bakacağız.

Artık hemen hemen her kızın selülit olduğunu biliyoruz, nasıl oluyor da erkekleri görmüyoruz? Kadınların kas liflerinin şekillenme şekli nedeniyle erkeklerden daha selülit alma ihtimali çok daha yüksektir. Erkekler güzel bir çapraz çizgi desenine sahipken kadınların dikey kas lifleri var. Dikey şekil, yağın bu kas lifleri arasında yerleşmesine neden olan şeydir ve yağ yukarı itilir, bu yüzden arka uçlarımızda bu dalgalanmanın etkisini görürüz.

Herkesin cildi ve kasları arasında ince bir tabaka yağ vardır ve bazen yaşlanma selülitin daha belirgin olmasına neden olabilir, çünkü cildiniz kendini desteklemek için daha fazla kolajen kaybediyor.

Uyluğunuzda ve ganimetinizde genelde onu gördüğünüz nedeni, çoğu kadının yağ depoladığı yerdir!

Ne yazık ki genetik, yağ depolamanızda büyük bir rol oynamaktadır ve bunu gerçekten kontrol edemediğiniz bir şeydir, ancak eğer sağlıklı bir diyetle kalırsanız ve aşırı yağdan arındırmak için çalışırsanız, selülitin görünümü azalacaktır. Kardiyo gibi kalp atış hızınızı arttıran egzersizler yapmak vücut yağı yakmak için harika.

Gerçekten de tüm selülitlerinizden kurtulamazsınız, çünkü yağ hücreleri var olduğunda vücudunuzda kalacak, ancak yağ hücreleri küçülebilir, böylece cildi pürüzsüz hale getirecektir. Egzersiz yapmaya devam edin ve kaybettiğiniz vücut yağıyla birlikte selülitten kurtulacağınızı ve ek dolaşımın vücudunuzun birçok yönden de faydası olduğunu göreceksiniz!

Selülitinizin yaş nedeniyle daha da kötüye gittiğini tespit ederseniz, Banish Body Roller’ı kullanmanız cildinizi daha fazla desteklemek için kollajen oluşturmanıza yardımcı olduğundan iyileştirilebilir. Silindir ayrıca, sorunlu bölgelere giden kan akışını arttırır ve bu da besleyici bölgeyi yenilemek için daha fazla cilt yaratacaktır. Bunlar, selülitten nasıl kurtulabileceğiniz konusunda en iyi ve kanıtlanmış yollardır. Bu ipuçlarının bazı sorularınızı yanıtlamasına ve iyi şanslar olmasını diledi!

2 Replies to “Selülıtten Nasıl Kurtulunur ?”

  • Dudu dedi ki:

    Bacak bölgemde çok fazla selülit problemi var..spor yaparak biraz azalttım ama haken beni rahatsız edici düzeyde önerilerinizi bekliyorum

  • Merve candan dedi ki:

    Kim ne derse desin bana göre selülit konusunda en iyi yöntem spor yapmak. Sporun sadece selülite değil neredeyse vücudun her yerine faydası var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.