07 Mart 2018 1

Sivilce İzlerini Nasıl Yokederiz

Sivilce İzlerini Nasıl Yokederiz

Ağrı Dağının büyüklüğündeki bir sivilce izi sizi rahatsız edebilir mi ? Bu tür izlerden kurtulmanın mümkün olduğunu düşündün mü? Sivilce son derece sinir bozucu olabilir, ancak sivilce izleri ardındaki gerçek sizi daha da korkutabilir. Sadece bir hafta gibi bir sürede bu tür izlerden kurtulmanın mümkün olduğunu söylesek ne tepki verirdin? Yazımızın içeriğinde sana sivilcelerin neden oluştuğunu ve nasıl tedavi edilmesi gerektiğine dair bilgiler vermeye çalışacağız.

 

AKNE IZI NASIL OLUŞUR

Önce ilk önce, akne izi nasıl oluştuğundan bahsedelim. Akne izleri genellikle iltihaplı leke, kistler, pustüller ve papüllerin bir sonucudur Şişkinli sivilceler, leke aşırı yağ, kir ve enkaz ile dolu hale geldiğinde ortaya çıkar. Bir lekenin ne kadar çok iltihaplanırsa, deride ne kadar uzun süre kalırsa, skar oluşma şansı o kadar yüksektir. Çoğu zaman siyah nokta gibi beyazlatmayan lekeler ve beyaz kaşeler bir yara izi bırakmazlar.

Alevlenen lekelerle gözenek şişmeye başlar ve folikül duvarında bir kırılmaya neden olur. Yırtılma yüzeye yakınsa, yara izi genellikle geçici olup iyileşir. Ciddi yara izi oluştuğunda sadece bir olduğunda kırılma folikül duvarında derin.

Bakteriler derinin içine yerleşir ve sağlıklı cilt dokusunu yok ederek dökülür. Yapılan hasarı onarmak için, vücudumuz yeni kolajen yaratmaya zorlanmaktadır . Bu kolajen lifleri cildimizi iyileştirmeye ve iyileştirmemize yardımcı olur, ancak ne yazık ki, yama işleri orijinal cildinkiyle aynı görünmüyor ve bu arkadaşlarım, bir yara doğum şekli.

YARA IZLERINI ÖNLEME

Hepimiz en iyi şekilde bakmak ve elimizden geleni yapmak istiyoruz ve bu genellikle iltihaplı akne veya sivilce lekeleri ile uğraşmak anlamına gelmez Neyse ki cildinize yapılan zararı en aza indirgemek için yapılabilecek birkaç şey var . İşte sivilce izlerini önlemeye yönelik birkaç hızlı ipucu ve püf noktası! 

Kök Sebebi Bulun: Açıkça görülebilir, ancak sivilcenin temel nedenini bulup baştan sona engellemek akne ve sivilce izi olmayan cildin nihai çözümüdür. Herkesin akne vücutlarındaki daha fazla dengesizlik, bunun nedeni kronik stres, hormonal dengesizlikler, gıda intoleransları, sindirim sorunları ya da hatta sert dengesiz cilt pH’larından kaynaklanıyor ve cildinizin bariyerine sıyrılıyor – herkesin akne için kök neden var Bu, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bir dermatolog, endokrin uzmanı gibi bir sağlık uzmanıyla çalışmayı deneyin ya da cildinizde tam olarak bir dengesizliğe neden olan şeyleri anlamak için daha bütünsel bir yol izlemeyi deneyin .Doğru yolda olduğunuzda, nihayetinde akne döngüsünden kendinizi kurtarmanın aylar, hatta yıllar geçmesi gerekebilir. Pes etme!

Enflamasyonun Azalması: Yara dokusu iltihaplanma nedeniyle ortaya çıktığı için bunu denemek ve azaltmak mantıklı olur! Buz en iyi arkadaşınızdır, yaklaşık 5-10 dakika boyunca günde birkaç kez bir sivilcenin keklenmesi ve açılması şişmeyi önemli ölçüde azaltabilir. Başka bir seçenek ise , yeşil çay, zerdeçal, tarçın veya zencefil gibi doğal yangı söndürme gıdalarıyla birleştirmeyi denemektir Bir çimdik iseniz hatta y yapabilir kendi ezilmiş aspirin ve suyun hamur inflamasyonu azaltmak için.

Kortizon Atışlar: Eğer var sadece büyük silahlarını çağırmak için zaman olabilir budging olmayan bir oldukça derin, iltihaplı, zonklama sivilce. Bir kortizon atışı için ofise hızlı bir gezi için cildinizi arayın Kortizon enjeksiyonları, yara izinin geride bırakılmasıyla oluşan sivilcelerin şansını azaltır Erken dönemlerde yapılırsa, sivilcenin çabucak yok olmasında yardımcı olur ve bu da sarkmanın riskini azaltmaya yardımcı olur.

Seçme: Bu açık olmalıdır. Ancak sivilcenizi toplamak sadece hayır çeşittir. Bu artırır skar şansınızı artı ardından tırnaklarınızı kullanırsanız sizin yüzeyinin altında daha bakterileri ve kiri zorlayarak. Bir sivilcenin tüm bakterilerle ve diğer cüruflarla dolu sıvı bir çuval var, onu seçtiğiniz zaman içerdiği bu bakteri sızıntılarını içererek sızdırıyor ve yüzünüze yayıldı- tahmininize yol açıyor, daha fazla sivilce! Kistler derinin yüzeyi altında gelişir ve orada kalmaları amaçlanmıştır.

Her ikimiz de muhtemelen o sivilcemi herzaman seçeceğinizi biliyoruz, çünkü sağlığınızdan emin olun! Cadı fıstığı kullanarak alanı dezenfekte edin ve parmaklarınızın arasına iki pamuklu bez kullanarak açmanız gerekir. Sonra ellerinizin temiz olduğundan emin olun ve alanı tekrar dezenfekte edin!

İlk İşarette Tedavi Edin: Bir lekenin gelişme şansını azaltmak için rimlere başlayıncaya kadar lekelerini tedavi etmeye başlayın Tipik olarak insanlar, aşırı cilt hücrelerini atmak ve gözenekleri açmak için benzoil peroksit veya sali silik asit ile ilgilenirler – ancak benim gibi hassas cildiniz varsa (yüzüm tam anlamıyla bu ürünlerin sertliğini idare edemez) uçucu yağlar vermeyi deneyebilirsiniz gitmek! Hem lavanta hem de çay ağacı, aktif aknenin azaltılmasında bp kadar etkili olur

One Reply to “Sivilce İzlerini Nasıl Yokederiz”

  • canan kale dedi ki:

    Uzun uğraşlar sonucu yüzümdeki sivilcelerden kurtulmayı başarabildim ancak yüzümde sivilce izleri kaldı. Şimdi de tavsiyelerinizi deneyip sivilcelerin izlerinden de kurtulacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.