24 Mart 2018 1

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözüm

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözüm

Sivilce (akne vulgaris) insanların en sık karşılaştığı cilt hastalıklarının başında gelir. Toplumun %80’ininde görülen ve genellikle ergenlik döneminde karşılaşılan bu sorun, tedavi edilmediği takdirde kalıcı izlere ve yaralara dönüşebilmektedir.

Ciltte Neden Sivilce Çıkar?

Sivilce derinin yağ oranının yüksek olduğu bölgelerde çıkmaktadır. Yağ dokusunun artması sonucunda bir süre sonra yağ kanalları tıkanır ve bu durum mikrobik oluşumlara sebebiyet verir. Bu mikrobik oluşumların yağ hücrelerini parçalaması sonucunda sivilceler oluşur. Bu tıkanmanın en sık görüldüğü dönem ergenlik çağıdır.

Sivilce Lekelerine Doğal Çözümler Nelerdir?

Sivilce lekeleri için doğru zamanda ve doğru şekilde yapılan tedaviler sonuç vermektedir. Günümüzde bu cilt hastalığı için oldukça faydalı doğal çözüm kürleri yapılmaktadır.

Gül Suyu: Cilt temizlemek, canlandırmak ve ölü deriyi atmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri gül suyudur. Sivilceli bölgelere pamuk yardımıyla sürülen gül suyunun etkisi kısa sürede kendini gösterir.

Papatya Çayı: Uzun yıllardır ciltteki iltihaplı hastalıklara en sık uygulanan yöntem papatya çayıdır. Günde bir kere sivilceli bölgeye sürülen papatya çayının içilmesi de aynı derecede faydalıdır.

Yumurta Maskesi: Yumurta ve bal ile yapılan bu maske ciltteki sivilceleri kurutur ve gözeneklerin açılmasını sağlar. İki malzemenin eşit miktarda karıştırılıp cilde sürülmesi yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi: Elma sirkesinin asidik özelliği sayesinde sivilceler ve sivilce lekeleri kısa bir süre sonra kaybolmaya başlar. Pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere sürüldükten sonra bekletilmelidir.

Zeytinyağı Maskesi: Birçok cilt hastalığına iyi gelen zeytinyağı sivilceli ciltlere de oldukça faydalıdır. 2 yemek kaşığı şekerin üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı dökülür ve bu karışım sivilceli bölgelere masaj yapılarak sürülür. Günde 1 kez yapılan bu kürün etkisini kısa sürede gözlemlenebilmektedir.

One Reply to “Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözüm”

  • Berrince dedi ki:

    17 yaşındayım başım sivilcelerimle büyük belada..Ne yaptıysam kurtulamadım tedavi bekliyorum lütfen çözüm önerisi sunun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.