07 Mart 2018 0

Sivilceleri Nasıl Önleyebilirim

Sivilceleri Nasıl Önleyebilirim

Sivilceleri Nasıl Önleyebilirim

Sivilceler, her yaş grubunda insanların başına gelen en istenmeyen durum olarak gösterebilmekte. Beslenmeye bağlı olarak meydana gelebildiği gibi yaşa ve psikolojik durumlara göre de meydana gelebilmektedir. Birçok kişi gibi sende sivilceleri nasıl önleyebilirim diye merak ediyorsan;

 1. Cildi doğru yoldan temizleyin
 2. Deri cildi tıkanmadan hidratlayın
 3. Cilt bariyeri mutlu tutun
 4. Eksfoliyasyon (ciltten arındırılmış cilt hücreleri ve temizleme gözenekleri) cildi incitmeden
 5. 3 A ile koruyun: Anti-inflamatuarlar, antioksidanlar, anti-bakteriler

Cildin doğru şekilde
temizlenmesi Cildi doğru yoldan temiz tutmak iki şeye gelir: 1) Cildi tahriş etmeyin 2) Gerçekten gözeneklere derinlemesine temizleyin. Kore’de bu kadar popüler olan ikonik iki adımlı temizlik işleminden daha etkili bir temizleme yöntemi bulamadık  :

1. Adım: Cildinize yavaş yavaş masaj yapmak ve yağ esaslı safsızlıkları eritmek için yağ bazlı bir temizleyici kullanın.
Adım 2: Kalan artıkları hafifçe gidermek için su bazlı bir temizleyici kullanın.

Bu yağ bazlı adım kritik olarak değerlendirilir. Yağlı ciltli olanlar için yüzünüzdeki yağları kullanmamak kolaydır, ancak yağ yağ alır, bu yüzden yağlı yabancı maddeleri gözeneklerden çıkarmanın en iyi yollarından biridir.

Bir yağ temizleyicisi kullandıktan sonra, kalan artıkların tümünü gidermek için su bazlı bir temizleyici kullanın. Akneye eğilimli ciltler için, ikinci adım olarak düşük pH’lı bir temizleyici kullanın. Böylelikle, cildinizin bariyeri bozulmaz, bu da sivilceye neden olabilecek bakterileri dışarıda tutmanıza yardımcı olur. Bu uygun temizleme olmadan, yabancı maddeler gözeneklerde sıkışmış kalır ve bir koparma kaçınılmaz olur. Aynı zamanda çok sert temizlerseniz ve cilt bariyeri bozursanız, cildiniz tehlikeye girer ve daha kolaylıkla virüs bulaştırabilir (örn. Dökülmesi). Bu kolay iki adımlı süreç, molaları tamamen önlemenize yardımcı olan çok yol kat edebilir.

ÖNERİLEN YAĞLI TEMİZLEYİCİLER:

 1. Shangpree S-Energy Temizleme Jeli : Makyajı eritir ve çok yumuşaktır. Kuru ve karma cilt tipleri için en iyisi.
 2. Cremorlab Temizleme Jel Yağı : makyajı yumuşak, mineral bakımından zenginleştirir. Tüm cilt tipleri için en iyisi ve yağlı cilt tipleri özellikle yağlı olması nedeniyle bu cildi sever.

DÜŞÜK İKİNCİ ADIM TEMİZLEYİCİLERİ SEVİYORUM:

 1. Shangpree S-Enerji Facial Mousse Temizleyici : ayrıca cildin hızlı ve parlak olmasına yardımcı olmak için 5 dakikalık bir maske olarak kullanılabilirken cildi cildi temizlerken nemlendirme sağlar.
 2. Atopalm Nemlendirici Yüz Temizleme Köpüğü : Kore’de cilt hastalıkları uzmanları tarafından tavsiye edilen # 1 marka, mükemmel cildi rahatlatan, cildi rahatlatan, nazikçe temizleyen nazik bir temizleyici.

 

GÖLGELEMEYEN HİDROJESİ CİLTİ

Sulu cildin akne ile ilgisi nedir? Cilt dehidrate edildiğinde fazla besin vermek için daha fazla sebum üretilir. Sebum, bir bakıma sivilce bakterileri için yiyecek gibidir. Ve tabii ki, ölü deri hücrelerini ve gözeneklere tutulan yabancı maddeleri tutmak için yapışkan bir tutkal tuzağı gibi davranıyor. Ayrıca, kurutulmuş cilt pro-inflamatuar yanıtlara neden olabilir. Bu, ya kopuşları arttırmakta ya da kopmalara neden olabilmektedir. Kısacası, cildin en iyi şekilde çalışması ve kopmaları önlemek için “iyi sulandırılmış” olması gerekir. İçme suyu aslında cildi nemlendirmez. Bununla birlikte, bir tarafa, vücudunuzun dehidrate olduğunda pro-inflamatuar tepki gösterebileceğinden, günde 8-10 bardak su içtiğinden emin olun. Ve sivilce söz konusu olduğunda temel olarak yangında tutulmasını ve diğer rahatsızlıkları atlatmak istersin! Gözenekleri tıkamadan cildi etkili bir şekilde toplarlarken, esansları çok sulu, tipik olarak komedojenik olmadıklarından, cildi nemlendiren nemlendiricilerle sevdik.

TAVSİYEBİLEN KAHRAMANLARI DÜŞÜRME:

 1. Hyaluronik Asit 100 – süper ipeksi ve çabuk emici. Güçlü, vücutta doğal olarak bulunan hiyalüronik asit ile doludur. Ağırlığını 1.000 kat suda tutar! % 50 hiyaluronik asit içerir. Bir zorunluluk olmalı. Tüm cilt tipleri için harika. Aslında, TÜM cilt tiplerinin bu görünmez hafif güç merkezinden yararlanacağını ekleyebiliriz.
 2. Atoklassik Gerçek Tonik Yatıştırıcı Başlangıç ​​Menüsü – sodyum hiyalüronat cildin suyunu çeker, ancak gerçek kahraman cildin nemini arındıran “hanbang” bileşenleridir ancak aynı zamanda rahatlatır ve kızarıklığa yardımcı olur. Kızgın, sivilce eğilimli cilt? Hassas cilt? Bu, nemlendirici ihtiyaçlarınız için galip geliyor.
 3. Şeftali ve Zambak İyi Cilt Günü Maskesi – hızlı nemlendirme ister misiniz? Sayfa maskesi kullanın. Bu, kelimenin tam anlamıyla, cildinizi en kısa sürede sonuç alınması için gereken tüm hidrasyon cildine emdirmek için formüle edilmiştir. Önyükleme yapmak için, chia tohumu, centella asiatica, kabak ve daha fazlası (16 SuperSkin İçeriği karışımı) birlikte cildinizi gerekli vitaminlerle dengelemek ve beslemek için birlikte çalışır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.