08 Mart 2018 0

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Siyah Noktalar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Bir anda ortaya çıkan siyah noktalar, cilt yapısının olumsuz etkilenmesine neden olabiliyor. Siyah nokta konusunda sorunlar yaşıyor ve tedavisinin nasıl olacağını merak ediyorsan doğru yerdesin. Tedaviler konusunda ilaçlara verecek yeteri oranda bütçeniz yok mu? Öyleyse neden sadece mutfak dolabında bulabileceğiniz doğal ürünler kullanmıyorsunuz? Bu beş ürün sadece ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda siyah noktaların doğal olarak tedavi edilmesine yönelik en iyi araçlar olarak gösterilmektedir.

Bal

Ham, organik bal, koyu lekelerin ve hatta cilt tonunun solması için en iyi yollardan biridir. Balın doğal ağartma özellikleri, onu mükemmel ve en basit karanlık leke çıkarıcısı yapar. Sadece bir saat 20 dakika ila günde bir kez yüzünde eşit, ince bir tabaka yayılarak bal ile bir maske yapın. Bu maske sadece yara izlerini azaltmaya değil, aynı zamanda anti-bakteriyel özelliklerinden dolayı akneyi de temizler.

Zerdeçal

Organik zerdeçal tozu, akşam cilt tonu için harika bir üründür. Hindistan’da, bu baharat genellikle gelinler için güzellik ritüelinin bir parçası olarak kullanılır. Nohut unu, süt ve zerdeçaldan yapılmış bir maske, düğünden önce gelinin yüzüne sağlıklı ve parlak bir cilt kazandırmak için uygulanır. Zerdeçal ayrıca bal ile karıştırılarak lekelerin ağartılması ve mevcut aknenin iyileştirilmesi için bir maske oluşturabilir. Malzemeyi bir macun oluşturana kadar karıştırın ve 15-20 dakika bekletin.

Yoğurt

Sade yoğurt, probiyotikler ve vücudunuzun ve cildinizin gelişmesi gereken iyi bakterilerle doldurulur. Bu maddeyle maske yapmak sadece rahatlatıcı olmakla kalmaz, yoğurtta bulunan laktik asit nedeniyle hücre döngüsünü artırır. Akne ile savaşmak ve koyu lekeleri tedavi etmek için tarçınla birlikte zerdeçal veya bal bu maskeye eklenebilir. Düz bir yoğurt maskesi, bir saat boyunca veya optimum fayda sağlamak için gece boyunca bırakılabilir. Ek bileşen ekliyorsanız, 15-20 dakika bekletin.

Limon

Limonlardaki asitlik bu küçük meyveyi, daha yeni ve daha parlak bir cildi ortaya çıkarmak için ölü deri hücrelerini soymak için harika bir seçenek haline getirir. Bu meyve, karanlık noktalara yardımcı olmak için çeşitli yollar kullanılabilir. Bir yöntem, yarım limon suyunu bir bardağa sıkıştırmak ve etkilenen bölgelere uygulamak için bir q-ucu kullanmaktır. 10-15 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın. Limon suyu da suyu eşit miktarda su ile seyrelterek ve bir pamuk topuyla cilde uygulayarak bir toner kullanabilir. Limon suyu ayrıca yoğurt ile karıştırılabilir ve maske olarak kullanılabilir. Bu yöntem hassas ciltler için iyidir.

Kabak

Kabak akne tedavisi ve parlak cilt ortaya çıkarmak için yardımcı A vitamini ve doğal enzimler ile doldurulur. Kabak, koyu lekelerin solmasını ve cildin parlamasını teşvik etmek için eski, ölü deri hücrelerini kesmeye yardımcı olur. Bu maskeye tarçın eklemek sadece yüzünüzün kabak turtası gibi kokmasına değil, aknenin yok edilmesine yardımcı olacaktır. Sadece yüzüne püresi kabak pürüzsüz ve 15-20 dakika bekletin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.