23 Mart 2018 2

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Siyah noktalar genellikle gözeneklerin kir ve ölü hücreler ile dolmasından kaynaklı meydana gelen noktalardır. Genellikle yüz çevresinde burun ve alın bölgesinde sıklık ile görülmekte olup bunun yanı sıra herhangi bir yerde çıkması mümkündür. Gözeneklerin fazla açılmasından kaynaklı olarak meydana gelen bu siyah noktalar hem görünüm hem de sağlık açısından pek istenen bir şey değildir. Siyah noktaların oluşumu kirli hava, toz gibi şeylerin gözeneklerin içerisine birikmesinden kaynaklıdır. Bu siyah noktalara sahip olmak istemeyen kişiler ya da siyah noktalara sahip olup siyah noktalarından kurtulmak istiyorlar ise mutlaka düzenli olarak yastık kılıflarını değiştirmeli, yüz havlularını banyo tuvalet gibi yerlerde bulundurmamalı, uyudukları odaları sürekli havalandırılırlardı. Bunun yanı sıra güzellik merkezlerine giderek siyah noktaları temizlemek amaçlı cilt bakımı yaptırabilmektedirler.

 

Siyah Nokta Temizliği

Siyah noktaları olup güzellik salonlarında harcayacak vakitleri olmayan kişiler için evde yapacakları ufak değişimler ile bu temizliği sağlayabilmektedirler. Öncelikle siyah noktalar ile dolu olan gözeneklerin yumuşaması açısından yüz buhara tutularak yumuşatılır daha sonrasında gerek kulak çöpü yardımı ile gerek ise eldiven geçirilerek gözenekler sıkıştırılarak içerisinde biriken kirleri çıkarılır. Daha sonrasında yüz oksijenli su yardımı ile temizlenerek daha sonrasında gözenekleri kapatıcı tonik ile masaj yapılır. Bu toniklerin su bazlı olmasına özen göstermek gerekir. Çünkü yağ bazlı tonikler akne oluşumuna sebebiyet verebilirler.

 

2 Replies to “Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?”

  • Nur Beyza dedi ki:

    Yüzümdeki siyah noktalardan oksijenli su yardımıyla kurtuldum. Herkese kesinlikle tavsiye ederim

  • Türkan Oğlak dedi ki:

    Yazılanları uygulayarak şimdiden birkaç siyah noktadan kurtuldum. İnşallah diğerlerinden de kurtulacağım. Artık siyah noktalar beni rahatsız etmeyecek. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.