09 Mart 2018 2

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ?

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ?

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ?

Ergenliğe adım atmaya başladığımız ilk günden bu yana cilt yapımızda sürekli değişkenlikler meydana gelmekte. İlk olarak karşılaştığımız sivilce durumunun akabinde cildimizin yağlandığını, kontrol edilemez bir hal kazandığını görmekteyiz. Yağlı cilt, güzelliğin olumsuz yönde etkilenmesine neden olan br durumdur. Bu yazımızda yağlı cilt temizleme yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız

Bir yıldan fazla bir süre önce yağ temizleme yöntemini keşfettim. Zaman geçtikçe ve pozitif etkilerini sürekli olarak fark ettiğimden beri, artık benim için işe yarayan bir şey olarak resmen kefil olabilirim. Artık yüzümü CVS’de yıkamak için almam. Şimdi kendi başıma yapmak için yüksek kaliteli yağlar alıyorum. 5. sınıfta konuştuğumda asla tahmin edemeyeceğim bir şey Kendini, ama eczanenin yüz yıkamasına geri dönmek asla yapmayacağım bir şeydir.

En iyi yağ temizleme reçetesini bulmak nispeten uzun bir deneme ve hata süreciydi. Hangi yağların cildimi geliştirdiğine karşı hangilerinin patlak verdiğini bulmanın yanı sıra kendimi taşıyıcı yağlarla (ve bunların hangisi yüz yıkamasının “üssü” için en iyisi) ve uçucu yağlarla ilgili eğitim almalıydım. olanlar birlikte iyi çalıştı. Uzun, ancak ödüllendirici bir süreçti.

Ben şahsen, cildimin oleik asitten ziyade linoleik asitte yüksek yağlarla en iyi sonuç verdiğini gördüm (akne genellikle linoleik asit seviyesinin düşük ve sebumda yüksek oleik asit seviyelerine sahip bireylerde daha kötü olduğu için Amerikan Dermatoloji Akademisi tarafından yapılan çalışma. Bu yüzden, temizleyicimde kullanılacak kişisel favori yağlarım, üzüm çekirdeği yağı, kuşböcek tohumu yağı, argan yağı ve akşam çuha yağıdır. Genel olarak 3-4’ü temizleyicilerimde kullanıyorum ve cildim olumlu tepki vermeye devam etmek için yeni bir parti hazırlamam gerektiğinde tarifi biraz hafifçe değiştirdim. Genellikle yüz yıkama 4 ons için yaklaşık on damla esansiyel yağ ekleyin. Bunun için kullanacağım kişisel favorilerim adaçayı ve biberiye.

Yağ Temizleme Yöntemini denemeye karar verirseniz, sabırlı olmaya hazırlıklı olun. Başlangıçta yağ satın alıp sizin için çalışmadıklarının farkına vararak zaman alıcı ve pahalı olabilir. Ancak, tıpkı benim ve pek çoğunun sahip olduğu gibi, sahip olduğunuz en pozitif cilt temizliği deneyimine sahip olabilirsiniz. İyi şanslar!

2 Replies to “Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ?”

  • Didem dedi ki:

    Cildim çok yağlı 2 günde bir duş alıyorum ama sanki yüzümde yağ fabrikası var ne yaptıysam geçmedi argan yağı biraz hafifletti rahatlattı beni

  • Ahmet Yolcu dedi ki:

    Yazınızı okuduğumdan bu yana adaçayı ve biberiye kullanıyorum. Yağlı cilde olan etkisi farkedilmeyecek gibi değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.