08 Mart 2018 0

Yağlı Ciltler İçin Yapılması Gerekenler

Yağlı Ciltler İçin Yapılması Gerekenler

Yağlı Ciltler İçin Yapılması Gerekenler

Yağlı cilt sorunu günümüzde birçok kişinin ortak çilesi arasında yer almakta. Beslenme ve yaşam şartlarına meydana gelebilen bu durum aslında çözülebilir bir hale gelmiş durumda. Cildinizin çok fazla yağlı olmasından dolayı şikayet ediyorsanız aşağıdaki öneriler tam da size göre!

Nemlendirir : Yağlı cilde sahip insanlar, cildinin zaten yağlar bakımından zengin olmasından dolayı, nemlendirmeye ihtiyaç duymadıklarını düşünürler. Sadece bu değil aynı zamanda nemlendiricilerinin yüzlerini daha da parlak göstereceğinden korkuyorlar. Ancak bu durum böyle değildir. Yağ üretimi, cildimizdeki nemsizliğin bir sonucudur ve nemlendirme ile nemin buharlaştığı süreç önemli ölçüde yavaşlar. Sonuç olarak, sebum üreten hücreler nemlendiricinizdeki nem hala cildinizde kapanır ve vücudunuz fazla yağın gerekli olmadığını fark eder. Üzüm çekirdeği yağı , sıkıcı özelliklerinden dolayı yağlı ciltler için mükemmel bir nemlendiricidir ve çok hafif olduğundan derinize emilir. 

 Lekeleme Sayfaları : Yağlı cildiniz varsa, dışarıda ve arkadaşlarınızla ve ailenizle her zaman parlak görünmenin ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Neyse ki bunun için geçici bir çözüm var. Kurutma tabakaları bir nimettir; küçük paketler halinde gelirler ve taşıması kolaydır. Yerel market, eczane veya alışveriş merkezinde bulunabilirler. Neutrogena “Derin Temiz Uzun-Uzun Parlaklık Kontrol Kurutma Sayfaları”, ucuz, ultra emici olduklarından ve her zaman yüzümü hafif ve yumuşak hissettirdiğinden dolayı harikalar. Parayı kağıda dökmek için istekli değilseniz, o zaman bir klozet kapağı kullanın! Kulağa garip ve rahatsız edici geliyor ama klozet kapağı temiz olduğu sürece; Bu işi yapacak.

 Aşırı Yıkamayın : Yüzünüzü günde iki defadan fazla yıkadığınızda, cildinizi doğal yağları ve besin maddelerini temizlersiniz. Sonuç olarak, sebum üreten hücreler yüzünüzün gerçekten ihtiyacı olan yağ miktarını iki kat veya üç kat üretme ihtiyacını hissedecektir.

 Yüz Maskesi Kullanın : Yüz maskeleri , gözeneklerimizin derinliklerine kadar uzanan aşırı kiri temizlemenin harika bir yoludur. Bu derin temizlik tedavileri olmadan gözeneklerimiz tıkanırdı ve vücudumuz bununla savaşmak için çok miktarda yağ üretecekti. Yağlı ciltler için en sevdiğim ev yapımı yüz maskesi 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ve ¼ salatalıktan oluşur. Salatalık, sade yoğurt ve yulaf ezmesi eklenmeden önce soyulmalı ve püre haline getirilmelidir!

 Limit Spicy Food Intake : Baharatlı bir şeyler yediğinizde cildinizin terlemesi eğiliminde olduğunu fark ettiniz mi? Eğer değilse, o zaman sözümü al. Çok miktarda baharatlı gıdaya sahip olmak, sadece parlak görünmemekle kalmaz, aynı zamanda gözeneklerinizi tıkayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.