20 Nisan 2018 0

Yumuşacık Bir Cilt İçin 5 Etkili İpucu

Yumuşacık Bir Cilt İçin 5 Etkili İpucu

Herkesin hayali yumuşacık ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmaktır. Bu sayede sağlıklı bir cilt görünümü elde edilmektedir. Sağlıklı cilt görünümü için ise cilde bakım yapılması şart olmaktadır. Bu bakımlar ise oldukça kısa sürmektedir ve evde hazırlanan maskeler ile yapılmaktadır. Yumuşak cilt ile beraber sağlıklı bir görünüm elde edilmektedir. Sadece 5 ipucu ile beraber yumuşacık bir cilt elde edilmektedir.

  • Yumuşak bir cilt için öncelikli olarak cildin ölü derilerden temizlenmesi gerekmektedir. Ölü hücreler cildin yumuşacık olmasını engellemektedir. Ölü derileri ise banyoda kese yaparak temizlemek mümkün olmaktadır. Haftada 1 veya 2 defa yapılacak kese ile cilt ölü derilerden tamamen arınmaktadır.
  • Duştan sonra cilt büyük ölçüde su kaybetmektedir. Bunun sonucunda ise ciltte çeşitli kuruluklar meydana gelmektedir. Duştan sonra vücut tipine uygun nemlendiriciler sürülmelidir. Bu sayede yumuşacık bir cilt yapısına kolay bir şekilde kavuşulmaktadır.
  • Cilt yapısı yağlı olmayanlar ise çeşitli bakım yağlarını kullanabilmektedirler. Sivilceye müsait olan cilt yapılarına sahip olanlar da bakım yağlarını kullanmamalıdırlar.
  • Güneş kreminin kullanılması da cilt sağlığı açısından oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır. Bu sayede cilt güneşin zararlı etkilerinden korunmuş olmaktadır. Cilt her zaman pürüzsüz olacaktır.
  • Ayrıca yumuşacık bir cildin kapısını da sağlıklı beslenme de aralamaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme sonucunda cildin yapısı korunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.