07 Mart 2018 1

Yüz Maskesi Ne Kadar Kullanmalı

Yüz Maskesi Ne Kadar Kullanmalı

Yüz Maskesi Ne Kadar Kullanmalı

Son zamanlarda popüler hale gelen yüz maskeleri birçok kadın tarafından tercih edilmeye başlamış durumda. Bu konu hakkında merak edilen bazı konuları incelemeye çalışarak yüz mesajların ne kadar kullanılması gerektiğini incelemeye çalıştık. Eğer yazımız içerisinde dile getirdiğimiz hususlara dikkat edilmez ise güzelleşmek yerine daha fazla cilt sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Burada genel kurallar var, çoğu nemlendirici sürüm günlük olarak kullanılabilir, ancak peeling, detoxifying veya anti-aging özellikleri olan ürünler daha az dikkatli kullanılmalıdır (haftada birkaç kez söylenmelidir). Cilt tipiniz de bir rol oynar, cildinizin uygulamanın ardından nasıl tepki verdiğine dikkat edin. Yağlı ciltler haftada 3 kez kil maskesi kullanabilirler, çünkü hassas veya kuru bir tip haftalık uygulamalardan yalnızca yararlanabilirler. Aşağıda, her sayımız için mevcut favorilerimizden bazıları:

İçin akne endişeleri: gözeneklerini için Hoover gibi Kaolen kil eylemler, emmek yağı ve kiri dışarı ing. Cildi çok sıkı bırakan bazı çamur maskelerinin aksine, Shangpree’den ( Gözenek Sıkılaştırma Maskesi ) cilde esneklik kazandıran hiyalüronik asit içerir. Eğer çok yağlı cildiniz varsa, bu kremsi formülü haftada 3 kez uygulamanızı öneririz. Sahra benzeri bir cildiniz varsa, haftada bir kez tercih edin. Özellikle siyah beyazlara meyiliyorsanız, Herbivore’dan Resurfacing Clarity Mask gibi alfa-hidroksi asitler içeren bir formül arayın. Bu serin mavi tabandaki ananas ve papaya özleri, birikimlerin çoğalmasına yardımcı olur.

İçin Anti-aging kaygıları: Dr. Dream Bu tereyağlı çiçek kokulu krem ( Rüya Yaş Sleeping Maske ) aydınlatmak ve cilt tonunu için niasinamid içerir. Gül kök hücre özleri, serbest radikal hasarına karşı korunmaya yardımcı olmak için antioksidanlar içerir. Shea yağı ve argan yağı nemi artırmaya ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kuru ve olgun ciltler için ideal olan bu maskeyi haftada 3-4x gece kremi yerine uygulayın. Yağlı veya kombine cildiniz varsa, haftanın iki günü çok ağır olabileceği için kullanımını sınırlayın. Parlatıcılık sorununuz varsa, niacinamide ve C vitamini içeren bir maske arayın ( Let Me Skin’in jöle versiyonunu seviyoruz ). C vitamini bazı ciltler için rahatsız edici olabilir, haftada bir veya iki kez kullanımını sınırlayın.
Için hidratasyon kaygıları: Cilt susuz olduğunda, genellikle daha donuk ve buruşuk bakabilirsiniz. Hyaluronik asit ve cildi güçlendiren seramitler gibi bileşenlerle parlaklık ve tombul cilde güç verin. En sevdiğimiz İyi Cilt Günü Drench + Nourish maskemiz hem hiyaluronik asit hem de seramid içermekte olup ekstra nem için aloe ve zeytinyağı içermektedir. Bu maskeler tipik olarak günlük olarak kullanılabilir (özellikle deriniz kuru tarafta dönüyor ise). Yağlı cildiniz olsa bile, kurutulabilir, bu nedenle haftada bir nemlendirici içeren bir maske kullanmayı deneyin. Kore’de her gün bir sayfa maskesi kullanmak o kadar popüler ki “bir maske, bir gün” hashtagı trende gidiyor.

One Reply to “Yüz Maskesi Ne Kadar Kullanmalı”

  • Büşra pek dedi ki:

    Ben yüzümde bulunan sivilcelerden kurtulmak için maske kullanıyorum. Ne kadar sık maske yaparsam daha çabuk bu sorundan kurtulurum sanıyordum. Şimdi bu tavsiyenizi okudum ve daha dikkatli maske kullanımına karar verdim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.