31 Mart 2018 1

Yüz Tonu Açma Yöntemleri

Yüz Tonu Açma Yöntemleri

Yüz vücudun en ön planda olan ve en hassas olan bölgesidir. Ön planda olması sebebi ile gerek güneş ışınlarına maruz kalması ile renk değişiklikleri ve bunun yanı sıra renk dalgalanmaları meydana gelmektedir. Bu renk dalgalarını gidermek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Güzellik salonlarında yapılan cilt bakımları ve yüz bakımları ile bu yüz tonu açma işlemi gerçekleştirilebilmesi dışında artık kolay yöntemler ile evde kendi başlarına yüz tonu açma işlemi de gerçekleştirebilirler. Yüz tonu değişimleri hormonsal bozukluklar, ölü cilt birikmesi ve cildin düzenli temizlenmemesinden kaynaklı olarak da meydana gelebilmektedir.

 

Doğal Yüz Tonu Açma Maskeleri

Lanolin maskesi tarifi bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini birlikte benmari usulü eritilmesi ile içerisine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu ve bir çorba kaşığı beyaz kil tozunu karıştırarak bir karışım elde edilir. Bu karışım soğuk yerde ve cam bir şişe içerisinde muhafaza edilebilmektedir. Bu maske evde olunan bir zaman diliminde yüze sürülerek durdurulabildiği kadar uzun süre yüzde tutularak uygulanmaktadır. Bu maske daha sonrasında duru ılık su ile durulanmalı ve dışarı çıkarken en az 20 faktör korumalı bir krem kullanılarak yüzün güneşin zararlı ışıklarından korunmasını sağlayacaklardır. Üçüncü kullanımdan sonra yüz tonu açma uygulamasının farklarını göreceklerdir.

One Reply to “Yüz Tonu Açma Yöntemleri”

  • hasan çakıl dedi ki:

    Lanolin maskesi bu konuda en etkili yöntemlerden birisi. Abim yaz tatilinden sonra bu yöntemi kullandı ve gayet olumlu sonuç aldı. Tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.