07 Nisan 2018 1

Yüzdeki Gözenek Görünümünü Azaltma

Yüzdeki Gözenek Görünümünü Azaltma

Işıl ışıl ve kusursuz bir cilt dış görünüz açısından oldukça önemlidir. En dikkat çekici yerlerimizden biri cildimiz olmaktadır. Cildimiz ile beraber sağlıklı bir görünüm elde edilebilmektedir. Fakat kimi cilt tipinde gözenekler çok fazla büyüktür ve bakıldığı zaman fazlasıyla dikkat çekmektedir. Büyük gözenekli görünüm kimsenin istemeyeceği bir durum olmaktadır. Gözenekler büyük olduğundan dolayı da içerisine toz ve kir dolar. Bunun sonucunda da kötü bir görüntü oluşmaktadır. Fakat gözenekleri evde hazırlayabileceğiniz maskeler ile beraber küçültmek mümkün olmaktadır. Bu sayede bebeksi ve kusursuz cilde sahip olmak mümkün olmaktadır.

 

Gözenek Küçültmek İçin Öneriler

Sadece yumurta ve limon karışımı ile ciltteki gözenek görünümünü azaltmak mümkün olmaktadır. 2 yumurta beyazı sarısından ayrılmalıdır. Beyazının üzerine ise yarım limon suyu eklenmelidir. İkisi iyice karıştırıldıktan sonra yüze uygulanmalıdır. Bu karışım ciltte 15 dakika bekletilmelidir. 1 ay boyunca bu karışım uygulandığından gözenekler sıkıştırılacaktır. Papatya ile hem gözenekler sıkılaşmaktadır hem de parlak cilt yapısına sahip olmak mümkündür. Papatya püre haline getirilmelidir. Püre haline getirildikten sonra ise yüzde 20 dakika bekletilmelidir. Bu karışım ise haftada 1 uygulanmalıdır. Kilin cilt yapısı için faydaları hiçbir şekilde tartışılamaz. Gözenekler kil maskesi ile sıkılaşmaktadır. Bal ile cildi temizlemek ve gözenekleri sıkıştırmak mümkün olmaktadır. Bal tek başına yüze sürülmelidir. 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanmalıdır.

 

One Reply to “Yüzdeki Gözenek Görünümünü Azaltma”

  • Gizem dedi ki:

    Yüzümdeki gözenekler çok büyük ve çok fazla..toplu ortamlara gidince çok utanıyorum..önerdiğiniz püreyi uygulayacam sonuçları buraya yazarım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.