08 Mart 2018 0

Zeytinyağı ve Lavanta Temizleyici ve Yüz Kremi Yapma

Zeytinyağı evde doğal olarak yapılan nemlendiricilerici ve temizleyicilerden sevdiğim yağlardan biridir. Cilt ve saç için çok sağlıklı! Antioksidanlar ve vitaminlerle doludur. Vitamin A, zeytinyağında bulunan iyileştirici ve yeniden yapılandırıcı bir vitamindir. Hücrelerinizin onarımı ve yenilenmesi için yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerini önlemek için müthiştir. Vitamin E, sivilceler savaşmaya yardım eden bir antioksidandır. . Zeytinyağında en güçlü antioksidanlardan biri hidroksitirazoldur. Çok nadirdir ve vücuda deriden kolaylıkla emilir. Antioksidanlar o kadar önemlidir ki kansere ve yaşlanmaya neden olan birçok madde ile savaşmaya yardım eder.

Antioksidanlar iyi bir şeydir. Zeytinyağındaki çok miktardaki antioksidan sayesinde çok anti-inflamatuar olduğundan cildi hassas olan ciltler için mükemmel bir seçimdir.

Özellikle yağlıysanız ya da kopmalarla uğraşıyorsanız, derinize yağ koymak korkutucu görünebilir. Zeytinyağının moleküler yapısı cildin ürettiği yağa benzer; onunla temizlenirken veya nemlendirici olarak kullandığınızda cilt soyulmamış gibi hissetmez ve cildin yağ üretmesine gerek kalmaz. Ayrıca zeytinyağı tıkanmış gözeneklere nüfuz eder ve tıkanıklığı çözer.

Zeytinyağı Seçerken Dikkat Edilecek 3 Kural:

 1. Organik olması
 2. Her zaman az işlenmiş ve saf olanı secmeliyiz
 3. “Soğuk preslenmiş” i arayın. Bu, zeytinyağının çıkarılmasında herhangi bir ısı kalmadığı anlamına gelir. Esansiyel yağlar da dahil olmak üzere çoğu yağın faydaları, ısıya maruz bırakıldığında kaybolabilir.

Zeytinyağı ve Lavanta Yağı Temizleyici

1/2 fincan Soğuk Sıkıştırılmış Zeytinyağı

1 YEMEK KAŞIĞI. Hint Yağı

10 damla Lavanta Esansiyel Yağı

Talimatlar:

 • Tüm malzemeleri bir pompa şişesinde karıştırın.

Kullanmak:

>> Bu bir yağ temizleyici olduğundan, kabarcıklar yoktur! Yağ ile temizleme, aşırı yağ ve kir deliklerinin temizlenmesinde çok etkili olabilir. Ben şahsen yağ temizleyip asla sabun içeren bir temizleyiciye bakmadım. Sabun, ince çizgileri ve kırışıklıkların yanı sıra hassas, kuru ciltlere neden olabilen doğal yağların cildini kolayca sıyırır. <<

 1. 1-2 avucunu elinizin avucuna koyun.
 2. Gözleriniz de dahil olmak üzere derinin her yerinde masaj yapın-Bu temizleyici, gözleri tahriş etmeden göz makyajını iyice temizler !!
 3. Cildinize 1-2 dakika boyunca hafifçe masaj yapın.
 4. Mikrofiber veya muslin bezini lavabodan ılık suyla ısıtın .
 5. 1 dakika boyunca veya bez soğumaya kadar cildinizin üzerine yatırın, ıslak bezin ısı ve buharının gözeneklerinizi açmasına izin verin.
 6. Deriden yağ, makyaj ve püf noktası temizce hafifçe silin.
 7. Havluyu durulayın ve tekrar ısıtın.
 8. Sıcak havlu 1-2 kez tekrarlayın.

Zeytinyağı ve Lavanta Yüz Nemlendirici- 

 • 1 su bardağı damıtılmış su
 • 1/2 çay kaşığı NeoDefend
 • 1/4 fincan Zeytinyağı
 • 1 TBSP Emülsifiye edici balmumu
 • 30 damla Lavanta Esansiyel Yağı

Talimatlar

 1. Orta tencereyi yarıya kadar su ile doldurun.
 2. Bir koyun cam pyrex ölçüm kabını su içinde.
 3. Isı zeytinyağı ve emülsifiye edici balmumu (yavaş yavaş, su kaynatın).
 4.  Başka bir “çift kazan” ısı suyunda ve neodefend’de.
 5. Birlikte karıştırmadan önce her iki karışım da yaklaşık 165 derece ısılaştırın (bu hayati önem taşımaktadır, aksi halde kremiz ayarlanmaz) İPUCU: Su, yağdan daha yavaş ısınır.
 6. Yağ / mum karışımına su / neodimetan dökün.
 7. Bir çubuk blender kullanarak , karışımı yaklaşık bir dakika karıştırın. 15 dakika ayarlayın, sonra yaklaşık 30 saniye karıştırın. * Kremayı iyi bir saat bırakıp tamamen karıştığından emin olmak için harmanlamaya devam ediyorum.
 8. Lavanta uçucu yağ ekleyin.
 9. Kapların içine huni atın ve 24 saat bekleyin.

Losyon Yapımı** Karışımınızı cam kaba bırakabilir ve elle tutulan bir karışımla karıştırabilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika boyunca sallayın veya karıştırın. 10 dakika karıştırmadan geçer ve suyunuzun kremadan ayrılmasını durdurursanız, karışımınız tamamen karışır **
Kremin kıvamının ayarlanmasından önce 24 saat boyunca ayarlanması gerekir. Bu tarifi yaklaşık 12 ons yapacaktır.

Bunlar cildinize iyi bir dünya yapacak çok basit iki tariftir! Herhangi bir kozmetik tezgah üzerinde bu besleyici ve saf olan hiçbir şey bulamayacaksınız. Ev yapımı nemlendiricilerin kalıp ve bakterilere karşı savunmasız olduğunu unutmayın. NeoDefend, sertifikalı, organik olmayan, GDO olmayan bir koruyucudur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.