25 Ağustos 2017 0

10 Etkili Cilt Bakımı Tekniği

10 Etkili Cilt Bakımı Tekniği

Cildiniz hem değerli hem de kırılgandır, yani aşırı sıcaklık değişimlerine bağlı olarak kolayca yıpranabilir. Cildinizin soğuk mevsime adaptasyonunu kolaylaştırmak için aşağıdaki güzellik tüyolarını deneyin.

1. ÖZEL KREMLER KULLANIN:

Güzellik ürünleri giysi dolapları gibidir, mevsimlerle birlikte değişirler. Yazın kolay emilebilir veya hafif içerikli kremler tercih edilirken kış aylarında cildinizin kötü hava koşulları, rüzgâr ve soğuktan korunması için daha zengin kremlere ihtiyacı vardır.

2. TAM BİR CİLT BAKIMI YAPIN:

Sonbahar, cildinizi derinlemesine temizlemek için yılın en uygun zamanıdır. Nasıl mı? Kendinize güzel bir cilt bakımı yaptırarak! Pürüzsüz ve kapsamlı bir cilt bakımı için cilt tipinize göre seçeceğiniz (kuru veya yağlı) peeling, nemlendirici veya matlaştırıcı maske ve nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

3. ÖLÜ DERİLERİNİZDEN ARININ:

Cildinize uyguladığınız herhangi bir kremin düzgün şekilde emilmesini engelleyen ölü hücrelerden arındırma işlemini hem yüzünüze hem de vücudunuza haftada bir düzenli olarak uygulayın.

4. GÜNDÜZ VE GECE KREMİ KULLANIN:

Sabah cildinizi temizledikten sonra cilt bakımı yapacak ve cildinizi koruyacak bir besleyici ya da nemlendirici krem kullanın. Akşamları ise gün boyunca yıpranmış olan cildinize bakım yapacak özel tasarlanmış bir gece kremi tercih edin. Kapsamlı bir bakım sağlamak için bu iki adım çok önemlidir.

5. ISI DEĞİŞİMLERİNDEN UZAK DURUN:

Çok sıcak duşlardan ve uzun banyolardan kaçının çünkü cilt ani, aşırı sıcak ve soğuk değişiklikleriyle fazlasıyla yıpranır. Bunu engellemek için duş veya banyo suyu sıcaklığının hiçbir zaman 37°’yi aşmamasına ve 20 dakikadan fazla duşta kalmamaya dikkat edin.

6. KİLİT AŞAMALARI GÖZLEMLEYİN:

Cildinizi korumak için yaşlanmasını engelleyin ve güçlü sıcaklık değişimlerine cildinizi hazırlayın. Öncelikle cildinize iyi baktığınızdan emin olmanız gerekir. Cildi arındırmak için nemlendirmeden önce günde iki kez yüzünüzü temizleyin ve tüm makyajınızı silin.

7. DUDAKLARI UNUTMAYIN:

Rüzgâr esmeye başladığında ve sıcaklıklar düştüğünde, bundan ilk dudaklarınız etkilenir. Bu nedenle gün içinde birçok defa dudak kremi sürmeniz ve onarıcı maske işlevini görmesi için yatmadan önce ince bir tabaka uygulamanız çok önemlidir.

8. ELLERE DİKKAT:

Çok fazla açıkta kaldıkları için ellerimiz kış aylarında zarar görür. Bu yüzden tamamen kurumalarını önlemek için özel bir ürün kullanmanız gerekir.

9. VİTAMİN ALIN:

Meyve ve sebzeler sizin arkadaşınızdır ve kış ayları boyunca formda, sağlıklı kalmanıza yardımcı olurlar. Tedbir amaçlı olarak vitamin stoku yapmanız ve günde en az 5 porsiyon meyve veya sebze yemeniz iyi bir fikirdir.

10. BOL MİKTARDA SU TÜKETİN:

Cilt için kışa yönelik en önemli tehlike sıvı kaybıdır. Sıvı kaybını önlemek ve uykuda olduğunuz sırada biriken toksinleri atmak için sabah uyandığınızda büyük bir bardak su için, gün içinde de 1,5 litre su tüketmeye özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.