28 Ağustos 2017 0

Akne Fobisini Nasıl Tedavi Edersiniz?

Akne Fobisini Nasıl Tedavi Edersiniz?

Bu yazı, genel endişe ve panik ataklarıyla ilgili geçen haftaki yazının eklentisidir . Önce bunu okuyun, yoksa bu çok mantıklı değil!


Yani geçen hafta ben bu yıl ve hatta birkaç panik ataklar genel anksiyete uğraştım nasıl anlattı.

Bu benim için yeni bir şey, ancak bu adamın web sitesini nasıl buldum hakkında inanılmaz derecede yardımcı olması için paylaştım . Endişe ve endişeleriniz olduğunda neler olup bittiğine dair açıklamaları ve fobiler ve ” kaygı mizahına ” ilişkin tavsiyesi benim için büyük bir fark yarattı .

Bilgisini okuduktan ve uyguladıktan sonra, anında kaygımda büyük bir rahatlama gördüm. Ve şimdi endişeli düşüncelerim olmadığı gibi değil, ama çabucak ilerliyor ve artık onun kontrolünde hissetmiyorum.

Her neyse – genel kaygılarım bu günlerde, ölüm ve hastalık ve akne yerine sakat kalma kazaları gibi “korkunç” şeylerden daha korkunçken, genel kaygı ve normal sivilce kaygısı deneyimi arasında çok fazla paralellik gördüm Benim payım vardı!)

Bu aynı zamanda, genel endişe ve panik ataklarının nasıl çözüleceği konusunda çok fazla tavsiyenin hayatınızı akne ile daha iyi bir şekilde ilişkilendirmek için de kullanabileceği anlamına gelir.

Her şeyden önce:

Hepsi Bir Düşünce ile Başlıyor

Her türlü kaygı, bir korku ve şakacı, pis ve korkunç hissettiren bir düşünceyle başlar.

Bunların çoğuna gerçekten çok fazla yardımcı olamaz.

Düşüncelerinizden şu andaki anı uzaklaştıracak veya mizahi bir ” kaygı şarkısına ” dönüştürmek konusunda kesinlikle ustalıkla edinebilirsiniz .

Fakat çoğunlukla, başta kafanızın içine düşen düşünceye yardımcı olamazsınız.

Gerçi ne yapabileceğiniz, bu düşünce ve duygulara nasıl tepki vereceğinizi değiştirmektir. Bu stresin yükselmesine ve bu sakat kutunun kendinizde yaratılmasına neden olan reaksiyonlar ve eylemler.

Akne ve Anksiyeteyle Olan Fırsat …

Akne ile ilgili olarak … genelde ne olur:

Bir sivilce buluyorsun. Yoksa yapacağını düşünüyorsun.

Ve onunla birlikte gelen endişelerin büyük kısmı “ne olur” diye tabir edilir.

En büyük “ne olur” çoğunlukla “insanların ne düşüneceğini” ve bunun sonsuz tekrarlamasını, “buna benzersem sevilir ve kabul edilecek miyim?” “Arkadaşım veya kız arkadaşım tiksinti içinde görünecek mi?” Gibi ya da “Kendimi böyle kabul edebilir miyim?” Vs vs.

Endişe pek çok kelimeyle size gelmese de, yukarıda genellikle akne kaygısının kökü vardır.

Ee ne yapıyorsun?

Bu düşünce ve endişelere tepki olarak, çoğu insan bu kötü duyguları gidermek için harekete geçmeye başlar ya da en azından onlardan kaçmaya çalışır.

Bu sivilce kaygısına tepki gösterdiğimiz ve kaçmasına neden olan bir milyon yolumuz var … Bunu birkaç kez blogda zaten yazmıştım .

  • İnsanlara dokunmaktan vazgeçersiniz ve işinizden ayrılır ve ayrılırken planlar
  • Aynayı takıntılı bir şekilde kontrol ettin
  • Rutin bakımından bile küçük bir adım attığınızda, cildinizin bakımına, diyetine veya takviyesine kesinlikle bağımlı olun ve korkunuzdan titreyeceksiniz
  • Sürekli olarak yeni ürünler deniyorsun
  • Cildi sıkıştırıp paçavrayı kaldırmaya çalışıyorsun.

Tavsiyemi son yazıya yazdıktan sonra ve tamamen kaygı uyandırdığından ve tamamen işe yaradığından endişe ederek ilk elden baktıktan sonra şunu tekrar söyleyebilirim:

Sivilceye tepki olarak ne kadar çok şey “eyleme geçersen” o kadar çok davranış ve eylemler o kadar uzaklaşırsa endişe o kadar kötüleşir. Her eylem size geçici bir rahatlama getirebilir, ancak çevrenizdeki kaygılardan daha büyük bir kartopu oluşturur.

Akne sesi ile hayatınızı daha iyi hissetmek için ve sizi kesinlikle kontrol altına almamak için korkularınızla yüzleşmelisiniz.

Sivilce söz konusu olduğunda birçok açıdan “korkularına bakmak” sadece ürpertici demektir. Harekete geçme. Sivilce olmayan bir kişiymiş gibi hayatınıza odaklanın.

Bu da planları iptal etmek istediğinizde anlamına gelir. Aynaya girseniz de aynaya bakmak istediğinizde karşı koyun. Gece boyunca cilt bakımı yapmadan bir yerde kalmanız gerekiyorsa, bununla birlikte yuvarlayın. Ve bunun gibi.

İşte böyle kolay olmadığı için bir sarılmak

Arkadaşlar için sarılmak

Bu zor olacak. Günaha çarpıp korku ve endişe konusunda harekete geçmek için günaha inanılmaz derecede güçlü olacak.

Bununla birlikte, korkuya yanıt olarak ne kadar çok şey yaparsanız, sinir sisteminizi korkuyla ve akne korkusuyla eğitirsiniz. (Tıpkı köpek ve örümceklerin makul olmayan fobilerine sahip olan insanlar gibi … aslında akne fobiniz var!)

Bu da, bir sivilce elde ettiğinizde kendinizi, en çok ruhun ezici, korkunç deneyimi gibi hissetmeniz için eğittiğiniz anlamına gelir. Ve kendinizi bu şekilde hissetmekten ne kadar çok konuşursanız yapın, işe yaramaz.

Bunu telafi etmenin tek yolu, sinir sisteminizi hareketle yeniden eğitmektir – yoksa onun eksikliği.

Duygularla ne kadar çok takılırsanız ve onlara karşı davranmazsanız (bu kadar inanılmaz tatsız olursanız, sinir sisteminize sivilcenin o kadar büyük bir şey olmadığını göstereceksiniz.

Ve sonunda kötü hissetmeyecek.

Beni yanlış anlama – sivilce asla iyi hissetmeyecek . Asla “oh yay, zıvana” gitmeyeceksin. Ama bu olduğunda, hayatla baş edebileceğini göreceksin. Artık aynı berbat, kötü, ruhun ezici duygulara neden olmaz.

Ve daha iyi hissedeceksiniz, çünkü artık tüm bu eylemleri yaparak (planlardan kaçınma, toplama, demir yumrukları vs ile diyetinizi kontrol etme gibi) yaparak yarattığınız fazladan kaygılarınız yok.

Bundan kurtulmak için harekete geçemiyorsam akne kurtulabilirim?

Bunun bir çelişki gibi geldiğini biliyorum. Akne hakkında endişe etmemem gerektiğini söylüyorsan … ama yapmazsam … akneğim nasıl gideririm?

Düşünceler arasında düşünen, düşünen ve genelde anlık duygulara doğrudan tepki olarak tipik bir eylem (genellikle yeni bir noktanın ortaya çıkması nedeniyle) arasında bir farklılık olduğunu düşünüyorum.

Sivilce sevmediğimiz bir şeydir ve denemek ve ondan kurtulmak güzel. Ancak duyguların üstünde olmadığınızda kararlarınızı vermek daha iyidir.

Kararınızı bu durumda yapmak, cilt bakımınızın rutini çok fazla değiştirmek gibi şeylere yol açar, bu da durumun daha da kötüye gitmesine neden olabilir.

Dediğimiz gibi, sivilcenizi korkutmak için sinir sisteminizi de eğitiyor.

Bu yüzden, yeni bir şey denemekten ya da rutininizde bir şeyleri değiştirmeyi düşünürseniz, bir iki hafta verin ve o zaman nasıl hissettiğinizi görün. Hâlâ değişiklik yapmak istiyorsanız, gidin.

* İşte bir sarılma. Güçlü ol.*

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.