28 Ağustos 2017 0

Akne, İyileşme Ve Benlik Sevgisi?

Akne, İyileşme Ve Benlik Sevgisi?

Merhaba!

Benim adım Celine Harleaux ve ben 24 yaşındayız. TLV toplumunda çoğumuz gibi, yaklaşık 5 yıldır ağır kistik akne muzdarip oluyoruz (ve şimdi% 95 iyileşmiş durumdayım!)

Celine-öncesi-sonrası

Bu blog yazısı, vücudun iyileşmesine yardımcı olanın ayrıntılarını (kısaca: hapı attığım ve diyetimi değiştirdiğim) vermek amacıyla değil, daha çok kendi sevgisinin amacıma ulaşmak için kanlı olduğunu vurgulamak için hazırlanmıştır. temiz cilt.

Çünkü açık cilt uzun bir yolculuk, bazen bir ütopya bile olabilir! Bunun benim için geçerli olduğunu biliyorum.

Çoğunlukla, gece boyunca berrak bir cilt elde etmeye odaklandım (ve bir gecede olmasa da, hemen sonra!) Ve benlik sevgisinin nasıl yardımcı olabileceğini görmedim.

Tracy’nin Doğal Açık Cilt Akademisine katıldığımda , sivilcenin gitmesini istedim.

Akne olması çok utanç vericidir.

Özellikle çıkarken.

Sivilceli kalmanın ağrılarına başlamama izin verme 😉

Tracy’den kendine güvenin önemli olduğunu biliyordum, fakat egzersizlerden hiçbirini yapamadım ya da aynaya baktım ve kendime şu şekilde söylüyorum: “Kendimi sadece bugün olduğum gibi seviyorum” dedi. Yapamadım.

Bedenim bana ihanet ediyor gibi hissettim.

O günden sonra şu an kocamla çıkıyordum ve o büyüyen ilişki için dürüstlük ve samimiyet istedim.

Bunlardan ikisini de yapamadım.

Bunun yerine, makyajın katmanlarının ve katmanlarının arkasına saklandım. Kendime göre ya da başkaları tarafından sevilmeyi hak etmediğimi hissettim.

Bedenimi nefret etmeye odaklandım, çünkü bedenim beni baştan attı.

Ama hayatımı sonuna kadar yaşamak istedim! Reiki bana geldiğinde öyleydi.

Reiki nedir?

Reiki? Sözcük iki Japonca sözcükten oluşur: “Rei”, yani Kutsal veya Ruhsal anlamına gelir ve “Ki”, ​​yani Enerji.

Usui Doğal Şifa Sistemi (Reiki) doğal enerjinin iyileştirilmesi için doğal, bütüncül bir yöntemdir. Reiki enerjisini vücudun destek veya temizlemeye ihtiyacı olan herhangi bir bölümüne yönlendirmeyi içerir. Bu kadar basit!

Başka bir deyişle, Reiki’yi almak, bedeninizi ve zihninizi iyileştirmenize yardımcı olmak için daha fazla yaşam enerjisi kazanmaya eşittir.

Bu noktada Tracy’ye, Reiki ile olan kendi deneyimini ve sivilceli kaygıyla başa çıkmasına nasıl yardım ettiğini teşekkür etmeliyim .

Bu yazıyı okuduktan sonra, Reiki hakkında meraklandım, ancak derhal harekete geçmedim. Bu yüzden arkadaşım bir Reiki 1 dersi için kayıt yaptığım zaman birlikte etiketlemeye karar verdim.

Kurs bittikten sonra kendime Reiki tedavileri vermeye başladım.

Bir gece Reiki’nin yardımıyla kanser hastalarının iyileştirdiği mucize başarı öykülerini okudum … Ve kendim düşündüm ki: Eğer Reiki böyle korkunç bir hastalığa yakalanmış birine yardım edebilirse, akne ile aynı şeyi yapabilir.

Hâlâ anında, bir gecede şifa arıyordum.

Bil bakalım ne oldu? Olmamıştı.

Bir şey bilmek ister misin? Bu taraftan daha iyi oldu.

Biliyorum anında net bir cilt almış olsaydım, açık cilt bırakmış olurdum, evet! Fakat aynı zamanda korkunç bir yaşam biçimi, gıdaya korkunç bir ilişki ve kendimle daha da sadık bir ilişki.

Eminim kendimden hoşlanmam için başka bir yol bulmuş olurdum – çünkü güzel ve mutlu hissetmeyi hak ettiğime inanmadım.

Reiki benim için ne yaptı?

Komik olan bu.

Bildiğiniz gibi, gecede açık cilt umutlarıyla Reiki’ye kendim her gün devam ettim (ve neden anlık aydınlanmayı da!)

Ve yavaş yavaş, düşüncelerim kaymaya başladı. Hayatımda küçük değişiklikler yapmaya başladım, tek tek.

Bugün biraz zaman ayırın mı? Evet bunu yapabilirim.

Şu çirkin beyaz kafayı yalnız bırak mı? Tamam.

İşlenmiş şekeri bırakmak mı? Tamam o zaman.

Kızkardeşimin akne emici yapısı hakkında mı konuşuyorsun? Evet lütfen!

… Ve bunun gibi.

Hem fiziksel hem de duygusal olarak kendimi iyi hissetmeye başladım. Ve bir gün aynaya kendim bakarak kabullenebildim. Bu benim için büyük oldu.

Reiki, doğal, bütünsel şifa üzerine doğru bilgilerle birlikte, açık ciltlere doğru yolculuğumda en güçlü arkadaşım olmuştur. Reiki hakkında tüm Reiki derslerini yaptığımı çok hevesliydim ve şimdi Reiki Master’ım. Woohoo🙂

Şimdi, herkesin enerji iyileşmesine açık olmadığını fark ettim ve sorun yok. Buna rağmen, herkesin kendisine açık olması gereken şey, kendini sevmektir.

Neden basit ama güçlü bir egzersize başlamıyorsunuz? Düşüncelerinizi izleyici bakış açısından gözlemlemeye başlayın. Onların gelip aklında gitmesini izle.

Ve kendiniz veya cildiniz hakkında olumsuz bir şey düşünürken kendinizi her yakaladığınızda, düşünceyi kabul edin, varlığını kabul edin ve bırakın.

Bunun yerine, pozitif bir şeyle değiştirmeyi seçin.

Cildi hak ediyorsun, ve güzel ve harika hissetmeyi hak ediyorsun. Aslında, çok güzel ve muhteşemsindir. Kendinize söyleyebileceğiniz başka bir şey (olumsuz bir şey) sadece yalandır. Gerçeğe adım at, dostum!

Yolculuğunuzda size en iyi dileklerimle,

Celine

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.