29 Ağustos 2017 0

Akne Korkusu İle Duygusal olarak Nasıl Şifalanır?

Akne Korkusu İle Duygusal olarak Nasıl Şifalanır?

Son mesajımın bir devamı olarak, sizinle sağlıksız gıda ile olan ilişkimi tamir etmenin başlıca yollarını sizinle paylaştığımızda akne ile birlikte gelen korkulu duyguları iyileştirmek için daha fazla yollar üzerinde tartışacağız.

Ne de olsa, insanlar yiyecekle böylesine korkulu ilişkiler kurmalarının nedeni, o kadar çok yiyecek değil, akne bizi nasıl hissettirdiği korkusu yüzünden. Ve biz yiyecekleri kontrol edersek bu duyguları kontrol edebileceğimizi hissediyoruz.

Mutlu hayatın anahtarı yiyecekleri kontrol etmek değil, korku ve duyguları iyileştirmektir.

Özgün Benliğiniz Olun (“Görüntüsün” nden Çıkalın)

Bunu, gıdalarla olan ilişkimi iyileştirdiğim hakkında son mesaja koymalıydım, ancak mesaj çok uzun sürüyordu, onun yerine bu işte.

Sivilce’nin benim için çok acı verici olmasının en büyük nedenlerinden biri de, bu imgelemde nasıl olmak istediğime dair aklımdaydı. Ve iyi … Bunun bir kısmı, insanların (ve erkeklerin) benim güzel ve seksi olduğumu düşünmelerini istedim!

Eminim ki bugünlerde “mükemmel” insanların heryerindeki imgelerle nasıl bombardımana uğradığını göz önüne alarak tek imkânsız olduğumuzu düşünen tek insan olmadığımızdan eminim.

İşte bu nedenle sivilce bizi bu kadar çöp gibi hissettiriyor, çünkü o görüntü ile doğrudan karşı karşıyayız.

Göz önünde bulundurulması gereken bir şey, başkalarının bizi nasıl görmek istiyoruz şeklindeki zihnimizde bu “imaj” a kadar yaşamak istediğimiz diğer küçük yollardır. Bu görüntüyü denemek ve beslemek için otantik benliklerimizi zorlarsak ne kadar çok akne duygusal olarak kendimize zarar verir.

Şaşırtıcı bir şekilde bana en çok katkıda bulunan şey, Aşk Vitamini’nde ‘ Fotoğrafım Hakkında Sahip Olduğum En Fazla 6 Güvensizlik ‘ ve ‘ Kişilerin Düşünen Kişilerin Bakımını Nasıl Sona Erdirme ‘ başlıklı yazı yazıyordu .

Bu yazıda, kendimden aldığım bu görüntüyü takip etmek için yaptığım (yaptığım) küçük şeyleri listeledim ve tarif ettim; Diğer insanların beni nasıl algıladıklarını gösteren imge.

Bunu yazdığımda, bende ne gibi bir etki yaratabileceği konusunda hiçbir fikrim yoktu. Yani, bütün bunlardan zihinsel olarak haberdar değildim, ama hepsini böyle yazmış olduğumda, aniden ‘WOAH’ gibiydi! Bütün bunlar ne kadar gülünç! ‘

Bundan sonra, bunları bırakmam çok daha kolay oldu (kısa süre sonra, dreadlocklarımı kesiyorum ) ve şimdi şu andaki otantik benime daha çok benziyorsun. Akne hakkında korku da neredeyse hiç güçlü değildir.

Ben çok zaman harcamak ve küçük “görüntü” şeylerin bir listesini yapmak önermek ve sonra onları bırakarak üzerinde çalışmak! Gerçekten göz açıyor.

Bununla birlikte, ayrıca, gurur duyabileceğiniz, kendi bakış açınızla hiçbir ilgisi olmayan, otantik özdevinenlerinizle uyumlu tüm yeteneklerinizi ve hobilerinizi ve projelerinizi geliştirmeye çaba harcamaya başlıyorum. Gurur duyduğun tek şey senin görünümünse, elbette sivilce zarar görecektir!

Kendinizi Hemen Edebilirsiniz

Kendini sev

Yukarıdaki nokta ile benzer bir çizgi boyunca, sivilcenin anahtarı, duygusal olarak acı verici olmamak, ne olursa olsun kendinizi sevmeyi ve kabul etmeyi öğrenmektir. Akne olup olmadığınızı kabullenmeniz anlamına geliyor.

Hastalık için enerjik veya manevi nedenlere inananlarınız için sivilce, görünüşe göre “sizi kabul etmemek veya hoşlanmamak” ( Louise Hay’den ) sebep oluyor … ki bu da beni şaşırtmıyor. Çoğunuz, muhtemelen sivilciden dolayı kendinizden nefret ediyormuşunuz gibi hissetmek için, bununla bağlantılı olabilir … Peki tersi olsaydı ne olurdu? Eğer akne varsa ne çünküsen kabul etmiyoruz ya da kendini mi?

Her iki durumda da, cevap kendinize karşı kinder olmayı öğrenmektir. Kendinizi bir arkadaşınıza muamele ettiğiniz gibi aynı şefkat, sevgi, kabul ve saygı ile tedavi etme. Eğer kendinize bu şekilde davranıyorsanız, akne o kadar kötü sokmayacaktır.

Burada kendinizi sevmeyi öğrenmek hakkında daha fazla bilgi okuyabilirsiniz  . Ayrıca, son makalede bahsettiğim gibi (meditasyon yardımcı olabilir) benlik bilincinizle ilgili teknikler üzerinde çalışmanız gerekebilir . Düşüncelerinizin farkında değilseniz, kendinizi yere düşürdüğünüzde kendinizi durduramazsınız.

Deneyebileceğiniz bir başka teknik ise doğrulamalardır. Olumlu onaylamalar yapmak, başınızdaki öyküyü daha olumlu bir şekilde değiştirmek için çalışır. İlk önce, zamanla inanmadığınız halde, onaylama gerçekten sizi etkileyecektir.

Louise Hay sivilceleri için “Kendim için olan sevgi ve kabul dış görünüşüme yansır” teyitini önermektedir … ancak sizin için çok gürültülü görünüyorsa kendinizle birlikte gelebilirsiniz.

EFT gibi diğer enerji iyileştirme tekniklerini deneyin

Zaten geçen yazımda, gittiğimi ve sivilcenin üzerindeki bu yankılanan, icky, sıkışmış korku ve acıyı gidermemde gerçekten çok yardımcı olduğuna inandığım bazı reiki oturumları yaptıklarını belirttim. En azından artık bu kadar korkunç hissetmediğim zaman kesinlikle çakıştı.

Sözde, travmatik bir olay geçirdiğinizde duygular, enerjik vücudunuza basılmaktadır (çoğunlukla vücudun meridyen sistemi – vücudunuzdaki enerjik elektrik akışı haritası olarak adlandırılır) ve sizi biraz da Onları “kurcalamayı” bırakana kadar keder. Enerji iyileştirmesi bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Reiki kesinlikle orada tek enerji şifa seçeneği değildir. İnanılmaz derecede popüler olan ve görünüşe göre en iyi performansa sahip olan biri, sonuç alma özelliğiyle, bazen sadece “vurma” olarak adlandırılan EFT (duygusal özgürlük tekniği) adlı bir şeydir.

Burada bir makale yazmıştım ve resmi EFT web sitesinde daha fazla bilgi okuyabilirsiniz  (bunun hakkında YouTube’da bir milyar farklı video da var).

Evde yapabileceğiniz basit bir tekniktir, ancak EFT pratisyeniyle birlikte yol göstermek için daha kolay ve daha etkili olacağını düşünüyorum. Daha önce hiç buna yetişemedim ama bir dahaki sefere travmatik bir şey yaşıyorum, bir EFT pratisyeni ile çalışmayı deneyeceğim.

Ayrıca, aslında akne konusunda uzmanlaşmış bir EFT pratisyeni olan Luke Sawyer’ın bu konuk postasını kontrol edin .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.