29 Ağustos 2017 0

Akne tedavisinde Herb Berberini Nasıl Kullanılır?

Akne tedavisinde Herb Berberini Nasıl Kullanılır?

PCOS ve dönem sorunları konusunda uzmanlaşmış doğal bir doktor olarak çok akne tedavisi alıyorum. Bitkisel ilaç berberine olmadan yapmayı hayal edemiyorum.

Berberine sadece akne için çalışır ve en iyi şey çabuk çalışmasıdır. Bir klinik araştırma, sadece dört hafta sonra berberinin akne oranını% 45 oranında arttırdığını tespit etti [1].

Berberine nedir?

Berberine bir ot değil. Çok sevilen goldenseal ( Hydrastis canadensis ), arpacık ( Berberis vulgaris ) ve Çin otu Phellodendron amurense de dahil olmak üzere birçok farklı otta bulunan bir phytonutrient veya aktif bileşendir.

Bu berberin içeren bitkilerin tümünün geleneksel kullanımı (yüzyıllarca) uzun bir geçmişi vardır.

Berberine’nin Akne Etmesine Yardımcı Olma Yolları

  1. Bu doğal bir antibiyotik. Berberine antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu nedenle sivilceye katkıda bulunan Propionibacteria sayısını azaltır .
  2. İnsülin duyarlılığını geliştirir [2]. Başka bir deyişle, berberine insülini düşürür. Yüksek insülin aknenin arkasındaki önemli faktör olduğundan, bu önemlidir. İnsülin, IGF-1 adı verilen bir hormon ve mTOR adı verilen bir enzimin salınmasını tetikler. Hem IGF-1 hem de mTor, aşırı miktarda sebum, keratin ve iltihap üretimini teşvik ettiği için akne için mükemmel bir fırtınadır. İnsülin-sivilce bağlantısı, “Akne Diyeti: Akne Patogenezinde Besin Veren Sinyalizasyonun Rolü İçin Ayrıntılı Kanıt” araştırmalarında araştırılmıştır [3]. ⇒İpucu: Berberine insülini düşürür, ancak konsantre şeker ve süt ürünlerinde azalma ya da ortadan kaldırma anlamına gelen insülin düşürücü bir diyet ile birleştirilmesi önemlidir.
  3. Kadınlarda testosteronu düşürür. Berberine, yumurtalık thecal hücreleri tarafından testosteron üretimini engeller [4]. Bu, berberini sivilceli PCOS hastaları için özellikle iyi bir seçim yapar.
  4. Enflamasyonu azaltır. Berberine, (anti-mikrobiyal etki ile birlikte) neden bu kadar hızlı çalıştığını açıklayan inflamatuar sitokinlerin ekspresyonunu inhibe eder [5].

Berberine nasıl alınır

Dönem onarım kılavuzu

Lara’nın yeni kitabı. Tracy okudum ve harika olduğunu düşünüyor. Amazon’da bir göz atın.

Berberin içeren otlar çok acıdır, bu yüzden en iyisi bir tablet veya kapsül olarak alınır.

Bir takım ek markalar, goldenseal, barberry veya phellodendron özü tabletleri sunar.

Goldenseal’ı kullanırsanız, goldenseal vahşi ortamda nesli tükenmek üzere olduğundan, sürdürülebilir olarak tedarik edilmiş bir ürün seçin.

Tavsiye ettiğim iyi bir ürün Thorne Berberine , Hindistan cevizi kökenli .

Ne bekleyebileceğinizi

Çoğu hastam berberin başladıktan sonraki 6 hafta içinde iyileşme gösterdi (% 30 veya% 40).

Diyet ve çinko gibi diğer akne takviyeleri ile birlikte en iyi sonucu verir.

Aknenin tam iyileşmesi (herhangi bir muamele ile) altı aya veya daha uzun sürebilir. (Gözenekin sebum fişini atması uzun sürer çünkü)

Önlemler

Berberine, güvenli bir bitkidir ve geleneksel kullanımda uzun bir geçmişe sahiptir. Bununla birlikte, hamilelik veya emzirme sırasında alınmamalıdır.

Antidepresanlar, beta blokerler veya immünosupressanlar gibi reçeteli ilaçlarla kombine edildiğinde bu ilaçların kan seviyelerini değiştirebileceğinden dikkatle kullanılmalıdır.

Şüpheniz varsa, lütfen profesyonel tavsiye isteyin.

Nihai dikkat çekici bir husus, berberinin anti-mikrobik olması, dolayısıyla bağırsak bakterilerini etkilemesi.

Kısa vadede bu etki faydalıdır. Berberine’in bağırsak sağlığını iyileştirdiği [6] ve bağırsak permeabilitesini onartığı gösterilmiştir [7].

Ancak uzun vadede berberinle temkinli davranıyorum. Genellikle haftada altı gün (bir gün mola) almanızı ve üç aylık kullanımdan sonra bir ay süreyle durdurman öneririm.

Ardından gerekirse yeniden başlatılabilir. Diğer tedaviler (diyet ve çinko) çalışmak için şansın olduğundan genelde tekrar ihtiyaç duyulmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.