29 Ağustos 2017 0

Alkolün Akne’ye Neden Olması

Alkolün Akne’ye Neden Olması

4 yıl önce sivilcemi bütüncül bir şekilde temizlemeye başladığımda alkolü tamamen bırakmaya karar verdim. Başlangıçta sağlık faydaları için yapıldı ancak bugüne kadar hala alkol almıyorum.

Elbette, bir süre çikolata barımı – hatta cheesecake – alacağım (çikolata ve peynirli kek seviyorum çünkü), fakat nadiren de olsa içki içiyorum.

Bunu iki ayakkabı gibi iyi söylemiyorum ya da alkol çok kötü ki ona dokunmayacağım. Dürüst olmak gerekirse, bazen birkaç içki içmenin önemli olduğunu düşünmüyorum. Eğer içmek istersen, seni yargılamıyorum, sadece kendi deneyimlerimi burada paylaşıyorum.

Eğer düzenli olarak büyük miktarda tüketiyorsanız şahsen bence şekerli sodanın ve onunla karıştığı şey alkolden daha kötü .

Bu konuyu konuşmamın nedeni, orada düzenli olarak içki içen ve partikül yapan bazılarınız alkol verme çitinde olabilirler … Düşünüyorsun, ama koltuk değneği olmadan kim olacağından endişeleniyorsun. Bu tamamen geçerli bir endişedir.

Eski İçki Alışkanlıkları

Alkol bırakmadan önce biraz parti kızıydım. En az haftasonu gitmeyi çok sevdim ve sarhoş olmak için hep içtim.

Tamam, sarhoş olmaktan hoşlanmıyorum – Alkol alımımı izlemem ve suyun yavaşlamasını ve ne zaman yavaş yavaş başlanacağını bilmemde her zaman çok iyiydim. Gerçek bir içki problemim varmış gibi hissetmedim – Kendimi “ihtiyaç duyduğumu” hiç hissetmedim ve hayatımı uyuşturmak için ya da acılarımı boğmak için yapmadım.

Sadece sarhoş hissetmenin çok eğlenceli olduğunu düşünüyorum.

Asla rahat bir içki içmiydim, çünkü dürüst olmak gerekirse – alkol tadı sevmem. Bira, şarap, ruhlar (uh, özellikle ruhlar) – asla benim için yapmadı. Sadece bir içki içmek ya da öylesine birine sahip olmak gerçekten hiç bu kadar belaya değmez gibi görünüyordu.

Hayır, eğer içki içersem, bu bir amaç içindi – içkili olmak ve önlemleri düşürmekti. Sarhoşken olduğum kişiyi beğendim. Herkesle konuşabilir, flört ederdim ve etkisi altındayken gerçekten komik olduğumu düşünmüştüm (haha … doğru olup olmadığı görülecek).

Tabii ki, bu beni hep tatlı bir kalıntı bıraktı ve iyileşmek için bir gün boşa çıktı.

Her iki durumda da yalan söylemeyeceğim – o zaman çok eğlendim. Ancak, bundan biraz sıkıldığım noktaya gelmek gibi bir şeydi ve tüm sivilce beni dalmaya ve yeterince şey söylemek için gerçekten iyi bir neden verdi.

Bu yüzden türkiyeye soğuk davrandım ve aşırı miktarda içmeyi bıraktım. Ve alkol tadı sevmiyorum çünkü, ben de hiçbir zaman rahatça içki yok.

Alkol kullandığımda ne değişti

Bulduğum, alkol olmadan bile hala harika olduğum. Ayıkken hala harika bir konuşma yapabilirim ve yine de oldukça komikim.

Partilerde yabancılarla rasgele konuşmanın biraz zor olduğunu farkettim, ancak fark ettim ki çoğunlukla gerçekten umursamadığımı fark ettim.

Bazen özlüyorum biraz, ama sonunda, o kadar çok çıkma ve orada bir sürü eksik hissediyorum yok.

Artık, zamanımı bütün yakın arkadaşlarım ve kocamla geçirmeyi tercih ettiğimi keşfettim, hepsi içki içmekten hoşlanıyor. Fakat onlarla birlikte olduğumda kendimi rahat, konuşkan ve eğlenceli hissediyorum ve hiçbiri içki içmemek için beni ilgilendirmiyor ya da yargılamıyor.

Dürüst olmak gerekirse, içki içmenin şimdiye kadar yakın arkadaşlarımla yaşadığım tecrübeyi geliştirdiğini hiç fark etmedim. Onlarla bu kadar rahat hissedersem, engellerimi onlarla eğlenmek için neden indirmem gerekecek?

Ve hiç çıkmam gibi değil. Hala bazen dans etmeyi seviyorum.

Evet. Dans. Ayık. Ayık dans etmekte sorunum yok. Bir kere girdiğimde, bölgeye giriyorum. İçki istemiyorum, efendim.

No Alkol Fayda # 1 – Partisyon Gerçekten Daha Kolay

Partilere gittiğimde çok daha kolay sooooooo.

İçki içmeye gitmem için endişelenmem, akşam içeceğimden emin olduğumdan emin ol. Ve eve nasıl döneceğim konusunda endişelenmene gerek yok. Sadece geldim ve eve gidiyorum! Şaşırtıcı!

Ve arkadaşlarım beni seviyor çünkü içki içip eve nasıl döneceğiniz konusunda endişelenmiyorlar. Ben sadece onları sürüyorum.

No Alkol Fayda # 2 – Çok Para Kazanırım

İnsanlar alkol üzerine saçma bir para harcıyorlar. Ama bunu daha kalıcı bir şey için saklayacağım.

Alkol Fonu Yok # 3 – Daha İyi Bir Şekilde Hissediyorum ve Daha Fazla Yol Tamamlandı

Elbette daha iyi hissediyorum. Asla akşamdan kalktıklarım yok! Hiç! Şaşırtıcı!

Eminim karaciğeri daha sağlıklıdır, bu da beni daha sağlıklı yapar (ve cildim de daha iyi görünür).

Şimdi sevmediğim boş vakitlerimi, sevdiğim şeyleri yapmak için kullanıyorum, bu, kıç gibi yatağın içinde yatmaktan ibaret değil. Artık o zamandan daha çok şey yaptım.

Ve zamanımla yaptığım şey şimdi bundan çok daha yaratıcı, besleyici, üretken ve tatmin edici geliyor.

Heck, Love Vitamin’i yere inşa ettim, eminim o zamanlar hiç yapmazdım. İş ve akşamdan kalma zamanı olmazdı.

Alkol bıraktıktan sonra tekrar denemek ve belki de özel bir fırsat için geri atmaya karar verdiğim birkaç kez olmuştur.

Asan çarptığı zaman neredeyse her zaman pişman oldum. Sadece akşamdan kalma zamanımı boşa harcamaktan nefret ediyorum. Artık buna değmeyecek bir şey.

Hayır Alkol Fayda # 4 – Arkadaşlarım Değişti

Bunu nimet veya lanet olarak görebilirsiniz. Alkolden çıkınca, parti yaptığım birçok arkadaşımdan ayrı büyüdüm.

Artık onları sevmiyorum değil; Bu sadece doğal olarak gerçekleşti, çünkü parti dışında ortak noktalarımız olmadığı ortaya çıktı.

Bu sizi biraz üzebilir, ancak insanlar sizinle aynı hizaya gelmezse ve yeni tercihlerinizle sohbet etmezlerse, o zaman yapmazlar. Ardından, insanları şimdi kim olduğunuza daha uyumlu hale getireceksiniz ve bu sorun değil. Aslında bu harika.

Arkadaşlarım şimdi benim gibi sağlıklı dış mekanlardan hoşlanıyorlar ve sıradan içki içerken, içki içmek tek nedeni değil. Yani içki dışında ortak noktalarımız var. Ve en önemlisi içki içmem umurumda değil. Olsun olsun olmasın harika olduğumu biliyorlar.

İçmemek için yeni tercihinize farklı tepki verebilirsiniz. Bazı insanlar onu kabul eder ve sizi koşulsuz olarak sevecek ve bazıları buna saygı göstermeyebilir ve yine de bunu yapmak için baskı yapmaya çalışabilir.

Seçiminize güçlü ve kendinizden emin olunuz, eğer insanlar beğenmiyorsa ve değerini alkolün ötesinde görmüyorsa, vaktiniz olmaz demektir. Ekstra bir “yardımcı” olmadan, tamamen sizin gibi sevimli ve eğlencelidir.

Her neyse – hepsi bu kadar. Benim için bırakmak için pek çok dezavantaj yoktu. Ailem dahil olmak üzere insanlar biraz tuhaf olduğumu düşünebilir, çünkü bir içki içmeyi bile reddediyorum, ama umurumda değil. Benim için en azından hayat daha ayık.

(Ps: Bu hafta videonuzda bazı arka plan müziği denedim! Ha … Parça doğru seçim miydi bilmiyorum, ama onunla oynayacağım!)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.