29 Ağustos 2017 0

B Vitamin Takviyeleri Sivilceye neden olur mu?

B Vitamin Takviyeleri Sivilceye neden olur mu?

Bu, B Vitaminleri hakkındaki uyarıcı hikayesini paylaşan okuyucu Nicole Schnackenberg’in konuk postası.


Bilinçsizce de olsa, cildimin sorunlarını daha da kötüleştiren bir şekilde nahoş hissettiğim çok uzun yıllar yaşadım. Nitekim cildim temizlemeyi bıraktığımda cildim oldukça temizlendi, kimyasallarla sıyırdım ve kalın bir kat örtücüyle kapladım.

Ancak yine de patladı ve ne kadar zor çalıştığım önemli değil, tamamen netleşemedi. Çevresel toksinler ile takıntılı, diyetim takıntılıydım, her şeye takıntılıydım. Patlamaların devam etmesine neden olan bir şeyin olması gerektiğini ve neredeyse ne olduğunu anlamaya çalışarak kendimi delirtiyordum sandım.

Gerçekten her şeyi denedim ve her şeyi potansiyel bir tetikleyici olarak gördüm. Veya ben düşündüm. Bir gece uyuyamadım, geriye ve ileriye yatakımdan banyo aynasına yürüdüm, orada gördüğüm yansıma üzerinde bol gözyaşları döktü.

Koltuğa oturdum ve kendime iyi bir ağlama izni verdim. Belki de kabul etmek zorunda kaldım mı? Belki de aynen böyle olacaktı. Ben kendi görüşüm değilim, kendime hatırlatmaya çalıştım, yüzüme dolaşmalarını önlemek için ellerimle oturuyordu.

B Vitamini Takviyeleri Hakkında Öğrendiklerim

Sonra aklım başıma geldiğinde beni geri götürüyor gibiydi. Yaklaşık dört yıl önceydi. Vegan olmuştum. B vitaminlerini diyetimdeki beslenme yetersizliklerini telafi etmek için almaya başlamıştım, B12 yalnızca hayvansal ürünlerden elde edilebilirdi.

Merak etmeye başladım. Vitaminlerin bununla bir alakası olabilir mi? Bunu daha önce hiç düşünmemiştim. Her gün aldığım birkaç küçük hap vardı, elbette bana hiçbir şey yapmadan iyi yaptılar. Ancak, cilt problemlerim gerçekten bu vitaminleri almaya başladığım zaman gelişti gibi görünüyordu. Bilgisayarımı açtım ve Google’ı çevremdaydı.

Tabii ki, vitamin takviyelerinin, özellikle B12 ve B6’nın bazı insanlarda sivilceleri indükleyebileceğini ve / veya sivilce kötüleştirebileceğini onaylayan çok sayıda çalışma buldum. Rosacea ve sivilce oluşturan çatlaklar bildirildi ( burada , burada ve burada ) ve vitamin B takviyesi nedeniyle akne kopmaları deneyimlemiş insanlar hakkında birçok kişisel hikaye çevrimiçi. Mutfak dolabımı açtım ve aldığım takviye baktım.

Kılavuzların günde beş tablet almasını savunan B12 ve B6’nın her bir tablette Önerilen Günlük Ödeneği tutarının% 4,000’ünden fazlasını sağladığını görmek şok oldu! Neyse ki sadece günde bir ya da iki tane alıyordum ve o zamandan beri çok daha düşük dozlarda patlayan insanlarla ilgili hikayelerle karşılaştık.

Neden B Vitaminleri Akne’ye Katkıda Bulunabilir?

B yüksek vitaminlerin suda çözünebileceği, çünkü fazla miktarda idrarın atıldığı bu yüksek düzeylerin ‘kabul edilmesinin’ nedeni. Bu, çoğumuzun bu takviyeleri alırken yaşadığı koyu sarı idrar açıklayacaktır.

Bununla birlikte, daha fazla araştırma, B12 takviyelerinin çoğunun, siyanür kodonaminleri içeren, ucuz, sentetik bir kimyasal olan siyanokobalaminden (benimkilerde olduğu gibi) yapıldığını anlamam gerekti.

Evet – siyanür! Bu zehirli siyanür molekülleri karaciğer tarafından vücuttan uzaklaştırılmalıdır. Çoğumuzun hepimizin farkında olduğu gibi, karaciğerin çıkarma yollarından biri, deriden geçer. Dahası, karaciğer toksisitesi “suda çözünen” parti çizgisinin bize inanacağından daha mümkün kılarak birkaç yıl B12 değerini depolayabilir.

Bu bizi B6’ya getirir. Bana öyle olumsuz gelmesinin nedeni, östrojen düzeylerini düşürdüğü ve progesteronu arttırdığı biliniyor. Östrojen seviyelerim bir süre düşüktü ve neden uzun süredir merak ettim. Düşük östrojen seviyeleri genellikle daha yüksek göreli testosteron seviyeleri ile birleştiğinden sebum üretiminin daha yüksek seviyeleri anlamına gelebilir.

O gece kanepede oturdum ve gözyaşlarımı kesinlikle sildim. Takviyelerimi almayı bırakırdım. Toksik karaciğeri desteklemek için hormon seviyemizi dengelemeye yardımcı olmak için testere palmetto tentürü ve süt dikeni tentürü alacağım.

Bol miktarda su içirip bir sürü taze sebzeler yiyebilirim. Sabretirim. Benim hormonlarım bir gecede düzelmeyeceklerdi.

B Vitaminlerini Altığımda Neler Oldu

Sivilce ile yeni bir yaklaşım denerken sabır dünyadaki en zor şey olabilir. Çalışıp çalışmadığı ve ne kadar süreceğiniz konusunda çok endişeleniyor, özellikle de işler başlangıçta iyileştikten sonra kötüleşirse (bazen yapmak istedikleri gibi).

Kesinlikle iyileşme krizi yaşadım – çenem ve çene çizgisinin etrafında patlamalar yaşıyor ve bu durum haftalarca azaltılacaktı. Neredeyse vazgeçtim ve vitaminlerime geri döndüm. Ancak onu sıkıştığım için minnettarım.

Yaklaşık sekiz hafta sonra cildim daha iyi bir dönüş yaptı. Azalan lekeler ortaya çıktı ve bu daha az iltihaplandı ve daha çabuk kayboldu. Ben de daha iyi uyuyordum ve on iki hafta sonra menstrüel döngüsü 28 günde daha az rahatsızlık ve daha az PMS semptomuyla yerleşti.

Aşırı B6 takviyesinin bilinen bir yan etkisi olan sinir hasarı olabileceğini düşündüğüm, çenemde yaşadığım garip bir ağrı da kayboldu.

B vitamini takviyeleri almayı bıraktığımdan bu yana dört ay geçti ve cildim% 90 oranında berraktı. Yüzümü suyla yıkamaya devam ediyorum ve oklüzif kozmetik ürünlerden kaçınıyorum, çoğunlukla bütün bir besin diyetini yiyip süt dikeni alıp palmetto gördüm … ama B vitaminleri bulmacanın önemli bir parçası gibi görünüyor. İnancın ötesinde sevinçliyim!

Bedenlerimiz Aslında Harika Akıllıdır

Sivilcenin geniş ve baş döndürücü bir dizi nedeni ve farklı insanlar için tetiklediğini ve vitamin desteğinin birçoğunuz için yararlı olabileceğini takdir ediyorum. Sadece hikayemi paylaşmak ve en azından aldığınız takviyelerin sizi iyiden daha çok zarar görüp görmeyeceğini düşünmek için yalvarmak istedim.

Belki de hormon seviyelerinizi test edin (böylece körü körüne ‘karanlıkta çekim yapmak’ ile uğraştığınızdan emin olun), kaliteli takviyeleri yapmaya devam edin (tercihen tentür formunda, çünkü pek çok kişide kullanılan kötü kimyasal dolgularından arınmışlardır) Tabletler) ve vücudunuzun iyi eski moda besin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışın.

B vitaminleri, örneğin hayvansal ürünler, bakliyatlar, patatesler ve tahıllar da dahil olmak üzere birçok gıdada bol miktarda bulunmaktadır. Eksiklikler aslında oldukça nadirdir. B12, hayvansal ürünlerden elde edilmesi gereken tek vitamindir ve şimdi buna göre daha önce veganımda olan repertuarıma yumurta ve hatta ara sıra gelen balık parçaları ekledim.

En basit açıklamalar çoğunlukla en iyi açıklamalardır. Bedenlerimiz bir kimyasal saldırı için yapılmış değildi ve dengesini korumak için olağanüstü zekice ve doğal mekanizmalara sahiplerdi. Takviyeler dengeyi bozuyordu, ki şimdi yavaş yavaş ve minnetle geri döndü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Cilt ve Yüz bakımı. Designed by Space-Themes.com.